Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EKRAN KARARMASI
Daha öncedende konu açmıştım ama sorunum düzelmemişti benim gibi bu sorunu yaşayan çok var forumlardan bakıyorum ve kimse tam çözüm gösterememiş bilen varsa lütfen yardım etsin sıkıldım artık bu sorundan 

Öncelikle sistemimi atıyım buraya 
amd ryzen 5 2600 3.4ghz, rx580 8gb, 8gb ram, 512gb ssd

Sorunum ise oyun oyarken ekranım 1-5 saniye arası gidip geri geliyor olma sıklığı değişken oynadığım oyunlara görede değişiyor.

Önceden denediğim çözümler 
-hdmı kablosu aldım (bu arada toplama pc aldım ve yanında monitör veriyorlardı içinde hdmı kablosu vardı forumlarda kablonun iyi iletmediğine dair söylentiler vardı) öneri üzerine yeni kablo aldım işe yaramadı
-ekran kartı driverını silip baştan yükledim 

BIOS um güncel değil bundan dolayı oluyor olabilir mi
BIOS sürümünüzü güncelleyin önemli bir eksikliktir. Ayrıca diğer konunuzda pek çok şey önermişiz yani bu işe yaramaz ise bir bileşen sorunu olabilir ki diğer anakart konunuzda OEM anakart sahibi olduğunuz sabit yani sorun anakart 99% ihtimalle.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Teşekkür ederim sistemi geri yollarım artık
Bileşen bazlı ise en mantıklı sonuç garantiye gittiğinde ortaya çıkacaktır sorunun çözülmesi dilerim 

Başka sorularınız için yine bekleriz

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ANAKART İŞLEMCİ EKRAN KARTI VE SSD Vasto Lorde ON 3 65 30/11/2020, Saat: 00:02
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Excalibur g770 sisteme yüklenildiğinde ekran kartı kapanıyor Koray Ökmen 10 157 24/11/2020, Saat: 22:59
Son Yorum: Koray Ökmen
  EKRAN KARTI ISINMASI VE F16 GİBİ DÖNMESİ. serkan47 3 85 23/11/2020, Saat: 22:21
  RX 5500XT Sistem Beyaz Ekran İlyas Çevik 0 56 21/11/2020, Saat: 00:49
Son Yorum: İlyas Çevik
  Pc kullanırken (oyun youtube vb.) Pc fanları hızlanıp ekran kararıyor AtakaNN 1 87 17/11/2020, Saat: 05:25

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi