Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekran kartı 108 derece
selam aleykum arkadaşlar forumda yeniyim ve sizlerden yardım istiyorum..10 gün önce 2.el bir laptop aldım lakin bir sıkıntısı var o da ekran kartı herhangi bir video izlediğimde 80 90 hatta 95 dereceye,oyun açtığımda 108 dereceye kadar çıkıp laptopu kapatıyor..tekrar açıyorum 5 10 dk sürmüyor tekrar kapanıyor..pc ye yeni format atıldı (serviste) driverleri full güncel,fan temizliği ve termal macun da yapıldı lakin sorun hala aynı..laptopun altına 3 4 adet ufak camlara yapısan parçadan taktım ki hava sirkilasyonu olsun diye değişmedi..ne yaptıysam bir türlü düzeltemedim.forumlarda bu konu hakkında tonlarca konu var ama benimkisi biraz farklı olduğunu düşündüğümden dolayı ve diğer açılan konulardan kendime bir çözüm yolu bulamadığım için sizlere danışmak istedim..

W7 professional kullanıyorum
İntel core 2 dua cpu t6600 2.20 ghz
4gb ram 300 gb hdd
lenovo g 550 laptop..

Yardımcı olursanız çok sevinirim..
Hocam soğutucu almanız gerekiyor...

https://www.teknostore.com/products/juo-...k-sogutucu
[Resim: ub6GUp.png]
(20/08/2018, Saat: 15:30)Enes Değirmenci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam soğutucu almanız gerekiyor...

https://www.teknostore.com/products/juo-...k-sogutucu

hocam soğutucu alayım almasınada ne kadar soğutacak? şöyle düşünün laptopda sadece leg of legends yüklü şuanda oyunun launcher sayfasında bile 100 derece sıcaklığı görüyorum..oyunu oynamaya başlar başlamaz laptop kapanıyor,peki siz bana tavsiye ettiğiniz soğutucuyu kullanıyormusunuz şuan da?
yani hocam virüs yoksa ve termal macunlar yeni yenilenmişse tek çare soğutucu almanız
(20/08/2018, Saat: 16:06)Enes Değirmenci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yani hocam virüs yoksa ve termal macunlar yeni yenilenmişse tek çare soğutucu almanız

çok fazla faydası olacağını düşünmediğim için almadım lakin denicem ardından sonucunu tekrar yazarım..teşekkürler
Alacağınız ürüne dikkat edin ucuz ürünlere yönelmeyin attığım ürün fiyatı ve kendisi mükemmel bir ürün.....
Teknik sıkıntı olabilir ekran kartında eğer CPU derecesi de öyleyse hava akımında genel olarak bi sorun vardır.
[Resim: oEERMb.png]
                                                                                                                  ɢrαғιĸнocαѕı ѕιɴce 2011
Ekran kartınız işlemci içine gömülü,dahili e,kartı değilmi.
Yani aslında işlenci ısınıyor.
(21/08/2018, Saat: 00:37)GrafikHocası Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teknik sıkıntı olabilir ekran kartında eğer CPU derecesi de öyleyse hava akımında genel olarak bi sorun vardır.

Bunu deneme yanılma yoluyla anlayabiliriz
(21/08/2018, Saat: 00:37)GrafikHocası Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teknik sıkıntı olabilir ekran kartında eğer CPU derecesi de öyleyse hava akımında genel olarak bi sorun vardır.

sadece ekran kartı aşırı ısınıyor,mesela ekran kartı 80 derece iken cpu 55 60 larda,100 derece iken 75 lerde cpu..o yüzden yada ekran kartından bir sıkıntı var yada hava sirkülasyonunda diye düşünüyorum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ekran Kartı Sıcaklık Ali Paksoyy 7 360 27/10/2018, Saat: 21:26
Son Yorum: Enes Değirmenci
  cpu 80 derece boşta sıkıntı var. Yakup Altundal 19 1,434 06/09/2018, Saat: 12:13
  Ekran Kartı Isınma 8 Adet Sapphire Rx580 8 GB Ramazan Göçmen 3 372 03/07/2018, Saat: 14:53
  Ekran kartı sıcaklıgı Aykut Paksoy 1 334 28/06/2018, Saat: 16:13
  ekran kartı ısınması ve ram Šãlîh ÃĿtuňéŗ 6 529 13/06/2018, Saat: 20:43
Son Yorum: Šãlîh ÃĿtuňéŗ

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi