Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekran Kartı değişimi
Lightbulb 
Arkadaşlar merhaba.

Exclamation Asus X550VX-DM254DC i7-6700HQ 12GB 1TB 4GB GTX950M 15.6 FHD
Modeline sahip notebook'um var. Ekran kartı değişimi yapabiliyor muyum? Bilgisi olan varsa bana yardım edebilir mi?
Aşağıdaki linkte ürünü verdim ama bu 16 gb olanı: 
https://www.vatanbilgisayar.com/asus-x55...24194.html
Laptop vs. gibi makinelerde ekran kartı anakarta ya gömülü olur yada farklı bir tarzda lehimli olur. Değişim yapan yerler var ancak hem riskli hemde her makine için geçerli değil. Ekran kartınızı değiştirmeden dışarıdan eGPU bağlayabilirsiniz ancak fiyatları biraz pahalı olacaktır. 400 TL civarı sadece aparat birde PSU almalısınız ve tabi birde normal bir ekran kartı. Biraz tuzlu olur böyle.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
Ben kesinlikle size EGPU yu tavsiye ederim performansı çok saha fazla oluyor maaliyet artıyor ancak kullanım süreniz uzamış oluyor neticede
[Resim: ub6GUp.png]
Geri dönüşler için çok teşekkür ederim.
Bu linkteki ürün mü?
https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar...818-2357-0
Evet bu ürün dışarıdan bağlamak için kullanılan aparat. Mini PCI-E bağlantısını Laptop 'un içini açıp ağ Wifi kartını söküp oraya bağlıyorsun ve bir normal Ekran Kartı ve ona yetecek bir PSU alıp bu aparata bağlıyorsun hepsi bu kadar. Ama biraz zahmetli ve masraflı iş.
Hmm. Cidden zahmetli işe benziyor. Bu yöntem ile masaüstü ekran kartlarını kullanabilirim yani. Zahmete değecek gibi duruyor. Denemek lazım. Tekrar teşekkür ederim.
Yani deneyebilirsiniz. Ayrıca birde hazır kutu halde olan ürünlerde var Thunderbolt 3 ile USB gibi bir uç bu öyle bağlıyorsunuz Laptop 'a uğraşı yok tabi bu tarz ürünler Türkiye 'de pek bulunmuyor. Aşağıdaki linklerden ürünlere bakabilirsiniz.

Boş kutu, İçinde PSU var ve sade Ekran Kartını alıp takıyorsun kutuya hepsi bu kadar.
Alienware Graphics Amplifier (9R7XN) - $149.99 - 460W güce sahip.
Razer Core X: Thunderbolt 3 - $299.99 - 650W güce sahip.

Dolu kutu tak çalıştır.
GIGABYTE Gaming Box RX 580 8G - $419.99 - RX 580 var içinde.
Gigabyte AORUS Gaming Box GTX 1070 - $549.99 - GTX 1070 var içinde.
hmm.. dolu kutu tak çalıştır seçeneği daha mantıklı gibi. Laptop'a usb kısmından bağlıyoruz dimi? Yalnız biraz doların düşmesi şart Smile
Thunderbolt girişine bağlanıyor. Genelde Laptop 'ların çoğunda olur. Seninkinde var mı bilmiyorum şöyle bir üstün körü baktım destek yok gibi sanki. Ama sorun değil dönüştürücü ile bağlayabilirsin yinede.
Böyle bir giriş sanırım.
http://knowledge.seagate.com/articles/en...Q/004528en
Yanlış hatırlamıyorsam var bundan akşam eve gidince bakayım. Dönüştürücü olursa sıkıntı yok o zaman. Eyvallah hocam. Ekran kartı değişimi düşünüyorum. Bu bilgiler benim için çok iyi oldu. Çok işime yarayacak. Var olun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Lenovo İdeapad 320 Ekran Kartı Yükseltme Theredor 3 74 01/08/2019, Saat: 11:19
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Laptop ekran kartı yükseltme Haluk Kocakurt 1 199 02/03/2019, Saat: 13:31
Son Yorum: Enes Değirmenci
  Ekran karti degistkrme Mehmet Kıvrak 2 192 02/02/2019, Saat: 21:10
  Harici Ekran Kartı Takma lSnakEyesl 17 860 22/01/2019, Saat: 17:33
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Laptop gomülü ekran karti değişir mi? RADRES 5 559 09/09/2018, Saat: 22:20

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi