Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekran Kartı Güncelleme
ROG armoury programında sadece anakartımın güncellemeleri ve kendisi gözüküyor oysaki ekran kartım 2060 super ve asus onun güncellemleri dahil kendisi bile gözükmüyor başka biryerden mi bakman lazım ekran kartının şuan güncel olduğu konusunda şüphem var
Ekran kartı sürücünüzü NVIDIA Experience üzerinden güncel tutabilirsiniz. Otomatik veyahut kendiniz el ile ekran kartınızın güncel kalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca GPU Tweak 2 https://www.asus.com/us/site/graphics-ca...-tweak-ii/ yazılı ile de kartın diğer özelliklerini kontrol edebilirsiniz.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
Nvdia experience da monitörüm 60 hz gözüküyor ama normalde 144 hz 1 ms monitör kullanıyorum ve ilk defa kullandığımdan başka biryerden aktif etmem mi gerekli bilmiyorum. Ayrıca Freesync özelliğini monitör de aktif ettim yine başka biryerden aktif etmem gerekli mi ? İşlemci amd 3700x ekran kartı asus 2060 süper monitör view sonic elite
O Exprience kısımındaki Tazeleme hızı genelde standart aynı görünür her sistemde bir hata yoksa tabi.

Masaüstüne sağ tıklayın ve NVIDIA Denetim Masası ayarına tıklayın. Açılan pencerede Çözünürlük değiştirme kısmından Yenileme hızı ayarını 144 Hz yapın ve Uygula deyin. Daha sonra aynı ayarı aşağıdaki yerden kontrol edin.

Windows 8/8.1/10 için Masaüstüne sağ tıklayın ve Görüntü ayarlarına tıklayın. Açılan pencerede Monitör sekmesinde en alt kısımlarda Gelişmiş görüntü ayarları kısmı olacak buraya tıklayın ve sonraki pencerede Ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri kısmına tıklayın. Açılan pencerede Monitör sekmesine tıklayın ve Ekran yenileme sıklığı ayarının 144 Hz olduğundan emin olun.

Monitör ayarlarınızda FreeSync ayarını aktif edin ve birde monitör ayarlarında Refresh Rate ( Tazeleme Sıklığı yada Yenileme Hızı ) ayarı olmalı onuda 144 Hz yapın.

Ayrıca NVIDIA G-Sync kullanmak istiyorsanız Display Port kablosu ile ekran kartını monitöre bağlamalısınız. Display Port ile bağladığınızda G-Sync ayarını FreeSync bir monitörde kullanabilirsiniz. Display Port kablosu ile bağladığınızda monitörü NVIDIA ayarlarında https://www.youtube.com/watch?v=rFSP20pWPY8 bu videodaki gibi G-Sync ayarlarınız görünecek ve videodaki gibi aktif edebileceksiniz.
Uğur bey dediklerinizi tek tek yaptım ama 144 hz olduğunu kontrol etmek istiyorum var mıdır nasıl kontrol edebileceğim hakkında bir çözümünüz ?
https://www.testufo.com/ - Bu sayfayı açın biraz bekleyin ölçüm sonucu yazar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  GT 730 EKRAN KARTI 144 Hz olmuyor. Kayhan Öztürk 11 70 28 dakika önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  EKRAN KARTI BK075 3 45 07/09/2019, Saat: 21:56
  Msı Afterburner Ekran Kartını Okumuyor PcFurkan 3 60 01/09/2019, Saat: 20:49
  Ekran Kartı Uygulamsı Mertcan Ctn 7 81 22/08/2019, Saat: 21:26
  Ekran Kartları Performans ertugrul1209 5 122 15/08/2019, Saat: 20:53