Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekran Kartı Önerisi
Merhaba arkadaşlar sistemimde msi bazooka b150m anakart i5 6600 işlemci ve 16 gb ram bulunmakta ben rx 590 se mavi modelini takmayı düşünüyorum fakat darboğaz sorunu olur mu olmaz mı bilmiyorum pc-builds yani darboğaz hesaplama sitesi darboğaz yapar diye gösteriyor o siteye göre en fazla 570 takabilirim her kafadan farklı bir ses çıkıyor yani. Araştırmalarım sonucu pc hocasının bir videosuyla karşılaştım. Videoda rx 480 sistem kullanıyorlar ama sistemi alırken rx 580'e yükseltebilirsiniz diyorlar. Bu konuda pc hocasının yetkilileri Taner ve Furkan'dan yardım bekliyorum darboğaz yapsa sistemi satmazlardı diye düşünüyorum. Her kafadan ses çıktığı için denemiş test etmiş kişiler olarak beni aydınlatmalarını rica ediyorum. Herkese iyi forumlar.

https://www.youtube.com/watch?v=rdXhA3XNGP8
İşlemciniz için RX 590 ideal bir karttır. Darboğaz hesaplması yapan siteleri takmayın kafanıza o siteler frekans üzerinden hesaplama yapıyor ama işlemci ve ekran kartı uyumunda pek çok etken var cache bellek GPU gücü ve işlemci çekirdek performansı gibi gibi. İdeal bir kart RX 590 alabilirsiniz.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
(20/11/2019, Saat: 18:10)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşlemciniz için RX 590 ideal bir karttır. Darboğaz hesaplması yapan siteleri takmayın kafanıza o siteler frekans üzerinden hesaplama yapıyor ama işlemci ve ekran kartı uyumunda pek çok etken var cache bellek GPU gücü ve işlemci çekirdek performansı gibi gibi. İdeal bir kart RX 590 alabilirsiniz.

Hocam değerli yorumun için teşekkür ederim fakat Taner hocamın cevap verme şansı yokmudur kendisine nasıl ulaşabilirim acaba konuya yorumunu bıraksa birde ondan duysam içim daha rahat edecek.
Bakın https://www.youtube.com/watch?v=GDSr1LVCSaw RTX 2060 besleyebiliyor bu işlemci sorunsuz. K iberesine takılmayın aynı işlemci birebir sadece OC olabiliyor K olan model. Sözüme itibar etmemeniz biraz kırdı açıkçası. Smile
(21/11/2019, Saat: 01:18)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bakın https://www.youtube.com/watch?v=GDSr1LVCSaw RTX 2060 besleyebiliyor bu işlemci sorunsuz. K iberesine takılmayın aynı işlemci birebir sadece OC olabiliyor K olan model. Sözüme itibar etmemeniz biraz kırdı açıkçası. Smile

Özür dilerim hocam size güvenerek rx 590 se modelini almaya karar verdim kasamda 600w psu mevcut ama +80 plus değil yeterli olur mu?
80+ değilse bir sorun olma ihtimali her zaman var. Modelini yazın bakalım PSU 'ya.
(21/11/2019, Saat: 20:11)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 80+ değilse bir sorun olma ihtimali her zaman var. Modelini yazın bakalım PSU 'ya.

Psu modelim bu hocam https://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek...ynagi.html sorun yaratırmı sizce?
Öyle çokta kötü bir marka model değil sorun olmaz büyük ihtimalle.
(22/11/2019, Saat: 16:12)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öyle çokta kötü bir marka model değil sorun olmaz büyük ihtimalle.

Hocam sizinlede bayağı ahbap olduk  Smile Araştırmalarım sonucu 500w psu ile kullanan bile var bana görede yeterli gözüküyor tek korkum wattman hatası veriyormuş rx serisi kartlar sizce o riske girmelimiyim yoksa gtx 1060 falan mı bakayım benim sistemde şuan r9 380 mevcut fakat 3 senedir hiç wattman hatası vermedi garipsedim bu durumu biraz sizin öneriniz ne olur?
500W zaten önerilen Yani her kartta sorun olmaz ben markadan ve modelden dolayı tedirgin konuştum.

Wattman sorununa gelirsek, her üründe risk olur öyle çok büyük ve sık olan bir sorun değil bu sorun GTX 1060 alınmaz bu zamanda GTX 1660 alacaksınız RX 590 'a denk direk bu kart var. Aşağısı performanstan kısmak olur. Bence alın RX 590 geçin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Render sistemi için kasa ve güç kaynağı önerisi (3900x+rtx 2070super+x570) mamud 9 137 17/01/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ugur.gozaydin
  AutoCAD 2020 2D Çizimler İçin Sistem Önerisi Eraycan Deniz 9 94 13/01/2020, Saat: 21:50
  6000-6500 TL KASA ÖNERİSİ melikerdogan1 3 114 02/01/2020, Saat: 15:01
  Ekran Kartı Önerisi Ali Keles 5 116 07/12/2019, Saat: 22:49
  Masaüstü Ryzen7 2700x İşlemci RX590 Ekran Kartlı Sistem SafakB 19 330 02/12/2019, Saat: 08:44

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi