Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekran kartı önerisi
Merhaba, arkadaşlar, grafik tasarım bilgisayarım için (CorelDraw, photoshop, illustrator, indesign programları kullanıyorum)  oyun, 3d çizim ve render yapmıyorum.
şuan kullandığım
ekran kartı Nvidia GeForce GTX 550 Ti 
işletim sistemi İ7 3. nesil
anakart modelini bilmiyorum
ssd ve hdd var
16 gb ram takılı 
monitör Dell U2414H (24 inc)
önerilerinizi dikkate alarak ekran kartımı yükseltmek istiyorum. bütçe serbest 
şimdiden teşekkür ederim.
Oyun oynuyor musunuz? İşlemciniz i7 3.nesil olduğundan dolayı eğer oyun varsa işin içinde ona göre ürün önereceğim. Ayrıca işlemci modelinizide verirseniz iyi olur. Birde PSU olarak ne kullanıyorsunuz onu da söyleyin ki size ona göre GPU önerisi yapalım.

Genel olarak kullandığınız yazılımlar için Quadro kart almanız sizin avantajınıza yani oyun yoksa işin içinde Quadro önereceğim size ama bütçe serbest demişsiniz yani 10K üzerine Quardo kartları var size net bütçe sormam gerekiyor.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Intel® Core ™ i7-3820 CPU @ 3.60GHz 3.60GHz

sistem türü 64 bit işletim sistemi x64 tabanlı işlemci

PSU 400 watt 80 bronz 

bütçe olarak: 2.000 - 3.000 TL arası.

teşekkür ederim.
Anakart: ASUS  x79 Exreme3
PSU sorun yaratacak gibi duruyor size ekran kartı + PSU önereceğim yada siz öncelikle ekran kartını alıp deneyin sorun çıkarsa sistemde yada performans olarak sorun olursa PSU alırsınız.

HP 1ME01AA P1000 NVIDIA QUADRO 4GB - 2.918,43 TL - Size önerebileceğim en iyi Quadro serisi kart 3K bütçeye kadar bu ürün. Eğer 2K civarına ürün siterseniz bir alt segmenti olan P620 modelini önerebilirim ama bence paranız varken P1000 alın.
PSU sorun olacağını düşünüyorsanız onu da değiştireyim. Tavsiyenizi dikkate alacağım. Sizlere teşekkür ederim.
Net emin değilim ama PSU sorun yaratabilir. Önce deneyin kartı alıp sonrasında eğer sistemde ani kesilmeler veya başlama sorunları yada performans sorunları olursa PSU önerisi yaparız. Şimdi alınması gerekmiyor sonuca göre hareket edin.
tamam, size ve ekibinize teşekkür ederim.
Başka sorularınız için yine bekleriz.
Hayırlı olsun diyorum. 

NOT : Kartınızın sürücüsü normal GTX ve RTX serisi oyuncu kartları ile aynı değil. O kart sadece iş için olduğundan kendine özel sürücüsü var. https://www.nvidia.com.tr/drivers buradan Tip : kısmını Quadro sonraki kısmı Quadro Series ve sonrasında kartınızı yani P1000 seçip Quadro Graphics Driver (Beta gibi düşünün yazılımlar tarafından onay almamış sürümdür) yada Quadro Partner Certified Driver (Quadro destekli yazılımlar yani piyasadaki pek çok grafik ve 3D yazılımlar Adobe ürünleri dahil bu sürücüyü test etmiş onaylamış) bu sürücüyü kurabilirsiniz. Yada aşağıki seçeneklerde sadece Autocad ürünleri için ayrı sürümler var işinize göre olan sürücüyü indirip kurun. İlk ve 3. seçenek hepsi için uygundur.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  25000-30000 TL arası kasa toplama önerisi Kerem Kara 6 68 5 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Ekran Kartsız Sistem Tavsiyesi Bigby 38 373 7 saat önce
  İkinci El ekran kartı melikoglu61 2 34 7 saat önce
Son Yorum: melikoglu61
  Yayın odaklı sistem önerisi yapabilir misiniz? bukalemur 11 116 11 saat önce
  İKİNCİ EL İŞLEMCİ VE EKRAN KARTI Mustafa Bulut 1 38 Dün, Saat: 14:43