Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekran kartı sorunu
Ekran kartı da arıza var bilgisayarcı chıpset değiştirilmesi gerekiyor dedi internetten araştırdım 6 ay anca dayanır yine bozulur diyorlar sizcede doğrumu
(25/02/2019, Saat: 18:23)Alperen Akbaş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ekran kartı da arıza var bilgisayarcı chıpset değiştirilmesi gerekiyor dedi internetten araştırdım 6 ay anca dayanır yine bozulur diyorlar sizcede doğrumu

Fırınlama denilen bir yöntem var ekran kartları için. Çalışmayan kartları bu yöntem ile çalıştırıyorlar ancak uzun ömürlü olmuyorlar süre bazlı bir tahmin yapılamaz ama uzun ömürlü olmuyor bunu bilin yeterli.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
Chipi değiştirişirse ne olur
Direk ana parça değiştirmiş oluyorsunuz o durumda
[Resim: ub6GUp.png]
Yani eskisi gibi olurum yoksa belli bir süre sonra yine bozulur mu yanı 4, 5 ay içinde
Onun tam bilgisini veremiyorum yapılan işleme göre değişir. Ama Fabrika çıkışı kadar iyi olmayacağının garantisini verebilirim
Çok kısa ömürlü değiller ama illa bozullacak yakın veya biraz uzun vadede yani eğer ucuz yollu yapılacaksa işlem yaptır kart ölene kadar kullan ama pahalı bir işlemse uğraştığına değmez.
Evet son durum nedir hocam ?
Yardımınız için teşekkürler harici ekran kartı alıp mini pcı girişi ile bağlamayı düşünüyorum iyi olurmu sizce
Harici giriş ile bağlayabilirsiniz tabi X4 hızında çalışır mini PCI-E bağlantısı yani biraz kayıp yaşarsınız ama büyük sorun olmaz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ekran kartı fanı durma Serkan Eren 9 53 Bugün, Saat: 01:30
Son Yorum: ugur.gozaydin
  HP BW028NT - Ekran Kartı Sorunu vkonca 10 456 Dün, Saat: 12:34
Son Yorum: DrankillerxxTR
  RX 580 Çift ekran kullanırken 76 derecede kilitleniyor Ozan Güler 2 24 Dün, Saat: 00:08
Son Yorum: Enes Değirmenci
  hangi işlemciye hangi ekran kartı berkcem 5 41 24/06/2019, Saat: 18:24
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Düşük sisteme ekran kartı YusufYıldız 7 81 02/06/2019, Saat: 23:26
Son Yorum: YusufYıldız

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi