Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eski HDDyi Yeni Pcye Nasıl Takabilirim?
#1
Yeni bilgisayar topladım. 240 GB SSD var ancak oyunlar 80-90gb yer kaplıyor eski pcden kalan 320GB HDD vardı 3 yıl önce kullandım en son durumu nasıl bilmiyorum. Bu HDDyi sağlıklı bir şekilde sistemime nasıl entegre edebilirim? Eski HDDnin içinde fotoğraf, video vs. de var onları da kaybetmemek istiyorum.
#2
Şöyle bir durum var. Diskiniz UEFI sisteme uygun değildir büyük ihtimalle eski bir disk olduğundan. Sisteme normal takacaksınız ama sistem diskin içini görmek için diskinizi UEFI formatta biçimlendirmeniz gerektiğini söyleyecektir size. Ancak diskinizin içinde veri olduğundan bunu yapmak istemeyeceksiniz. Diskiniz eğer sisteme taktığınızda içine girmeye çalıştığınızda bu söylediğim uyarıyı verirse disk UEFI olarak uygun değildir demek oluyor yok uyarı vermez ise sorun yok. Eğer uyarı verirse 3 yönteminiz var. Ya sisteme UEFI olmayan biçimde format atacaksınız. Ya diskinizi sisteme takıp bir veri kurtarma yazılımları ile diskinizin içindekileri kurtaracaksınız ve sonra diski biçimlendireceksiniz. Son seçenek ise diskinizi UEFI olmayan bir sisteme takıp içindeki verileri başka bir diske aktarıp diski UEFI formatta biçimlendireceksiniz.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
#3
Diski sisteme yerleştirdiğimde mevcut durumun zarar görme ihtimali var mı?(Herhangi bir bileşen için sıkıntı olur mu) Eğer yoksa verdiğiniz 2.seçeneği yapma şansım var.
#4
Yok bir zarar vs. gelmez.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
#5
Mevcut sistemimde W10 bahsettiğim hddde W7 yüklü kararsızlık olur mu pcde?
#6
Bir sıkıntı yok takın diskinizi sistem başlangıcını Windows 10 kurulu disk ile yapın hepsi bu kadar. Bu olay öyle bu kadar takıldığınız kadar konuşulacak veya dert edilecek bir olay değil.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
#7
Pek bilgim yok konu hakkında. Sistem yeni ve montaj sonrasında ilk çalıştırmada sıkıntı oldu bayağı uğraştım düzelttim. Şuan bir şey yaparken birden fazla kez düşünüyorum maalesef. Şuan taktığım zaman sistem yine direkt olarak ssdden mi açar yoksa ayarlamam mı gerekir?(Anakart Asus)
#8
Eğer takacağınız diskin içinde sistem kuruluysa ilk açılışta hangi diskin içindeki sistem ile başlatmak istediğinizi sorabilir o kadar.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
#9
Tamamdır teşekkürler
#10
Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  IDE HDD Nasıl USB Porta Yönlendirilir? Prophet 0 170 23/05/2020, Saat: 19:13
Son Yorum: Prophet
  Laptopta HDD SATA girişi yok. Nasıl HDD bağlarım? Nexelus 1 284 25/04/2020, Saat: 00:31
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Anakarta HDD Nasıl Takılır ? Kubilay Tükenmez 1 265 01/03/2020, Saat: 22:43
Son Yorum: ugur.gozaydin
Lightbulb Yeni Pc HDD Takma numan61 3 424 30/11/2019, Saat: 22:24
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Yeni Alınan SSD değerleri problemim.. Lethe 5 492 28/11/2019, Saat: 22:16
Son Yorum: ugur.gozaydin

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi