Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eski Laptop XP Kurulumu Sadece MP3 Oynatacak
Merhabalar;

Hocalarım. 
Lenovo R60 Vista Laptop var elimde. Kişisel hobi garajımda ses sistemine bağlı. Ve ses kartı oldukça kaliteli ve yüksek. Pc de win7 yüklü kasıyor. Vista yükledim ama cd den. USB`den formak atmak için uğraştım. Daha hızlı olması için sonunda onu da yaptım. İlk başlarda 2 defa USB`den XP`yi gösterebildim Laptop`a şu an ne yaparsam yapayım XP`yi USB den okutamıyorum. Ne yapmam lazım? SATA UEFI yok. AHCI var sadece. Denemediğim Kalmadı. Bios ayarını da bozdum biraz sonra default olarak seçtim şu an pc yi açtım vista yı cd den yükledim. XP olarak kullanmak istiyorum nasıl yapacağım anlam veremedim. Bulamadım bir türlü sadece bu forumda değil genel olarak her yerde arattım ama düzgün bir açıklama bulamadım.
Tutku; aşk`ı bitirir.
Merhaba XP'yi CD'ye yazabilir misin? Birde öyle deneyelim
[Resim: ub6GUp.png]
(23/05/2020, Saat: 01:59)Enes Değirmenci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba XP'yi CD'ye yazabilir misin? Birde öyle deneyelim

Var hocam vistayı da cd den yükledim şimdi win7 den düşürdüm vistaya xp ye geçemiyorum

Sadece rufus ile değil bir çok program ile denedim olmadı
Tutku; aşk`ı bitirir.
CD üzerinden de XP yükleyemiyorsun doğru mu anladım? Başka bir xp versiyonu denediniz mi?
(23/05/2020, Saat: 03:33)Enes Değirmenci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: CD üzerinden de XP yükleyemiyorsun doğru mu anladım? Başka bir xp versiyonu denediniz mi?

Başka indirip deniyeyim.
Tutku; aşk`ı bitirir.
Geri dönüşünüüz bekliyorum
(23/05/2020, Saat: 15:08)Enes Değirmenci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geri dönüşünüüz bekliyorum

Cd den başlattı xp yi bu arada indirdiğim orjinal ellenip oynanmamış xp 
bu seferde sabit diskleri bulamadı diyor
Tutku; aşk`ı bitirir.
Tamamdır Başardım. AHCI`yi kapatıp tekrar denedim oldu. Ama USB ile XP kuramadım ona yanıyorum Smile
Tutku; aşk`ı bitirir.
Hocam sağlık olsun. Sorunun çözüldüğüne sevindim Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eski Bilgisiyara PrimeOs Kurulumu Alpay Mert 0 34 27/05/2020, Saat: 08:39
Son Yorum: Alpay Mert
  laptop kasması canlol4 39 612 30/03/2020, Saat: 12:24
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Laptop açılış ekrani Aliakcay456 2 550 18/11/2018, Saat: 23:34
Son Yorum: Aliakcay456
  Yeni Laptop Aldım Win10 Dİsk %100 qweqwpıejp 7 1,725 13/05/2017, Saat: 19:12
Son Yorum: UzmanPC
  Format Sonrası Program Kurulumu Fatih Hakan İnce 6 1,282 20/09/2016, Saat: 00:56
Son Yorum: expert

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi