Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Format Atamıyorum
Merhaba arkadaşlar. Geçen günlerde Let Go üzerinden bir bilgisayar aldım fakat biraz düşük özellikte. İçerisinde şuan Windows 7 kurulu fakat Windows 10'a zaten çeviremiyorum.
  1. Intel Xeon X5470
  2. 8 GB Ram
  3. GTX 660 Ekran Kartı
  4. Gigabyte G41M-Combo Anakart
Bunlar var içerisinde. İşlemciden kaynaklı olarak Windows 10 atamıyorum. Fakat Windows 7 ISO indirdiğim zaman da flash bellek üzerinden yine format atamıyorum. Sanki bilgisayar formata izin vermiyor gibi. 2 gündür format atmaya uğraşıyorum resmen. Bu durumu nasıl çözebilirim? Format atmak istiyorum. 

Lütfen yardımcı olun, teşekkürler. 

Windows 10'a yükseltebilirsem yükseltmek de istiyorum fakat yükselmez derseniz de Windows 7 olması benim için sorun değil.
Windows 10 kurmak için işlemci açısından sorununuz var anakarta BIOS mod yaparsanız ve güncellerseniz sorun olmaz ama bu tür işlemleri ben buradan öneremem anakartta sorun olabilir. Windows 7 kurulumunda sorun yok kurabilirsinz ancak ne sorununuz var format atamoıyorum derken sorun ne tam olarak onu söylerseniz yardımcı olabilirim.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
(27/06/2020, Saat: 23:34)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Windows 10 kurmak için işlemci açısından sorununuz var anakarta BIOS mod yaparsanız ve güncellerseniz sorun olmaz ama bu tür işlemleri ben buradan öneremem anakartta sorun olabilir. Windows 7 kurulumunda sorun yok kurabilirsinz ancak ne sorununuz var format atamoıyorum derken sorun ne tam olarak onu söylerseniz yardımcı olabilirim.

BIOS update yaptım. Windows 10 bu donanım için sıkıntı çıkarır mı?
Xeon işlemci ile evet. Ama bu sorunu BIOS u modlayıp aşanlar olmuş yani BIOS u modlarsanız Win10 kullanabilirsiniz ama dediğim gibi BIOS mod ile ilgili bir bilgi veremem. Biraz riskli bir olay ve sorumluluk almam açıkçası.
(28/06/2020, Saat: 01:17)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Xeon işlemci ile evet. Ama bu sorunu BIOS u modlayıp aşanlar olmuş yani BIOS u modlarsanız Win10 kullanabilirsiniz ama dediğim gibi BIOS mod ile ilgili bir bilgi veremem. Biraz riskli bir olay ve sorumluluk almam açıkçası.

Hocam hallettim. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı çok şükür Smile BIOS modlayıp Win 10 yükledim. Konu kapanabilir, teşekkürler Smile
Çözüldüğüne sevindim.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Format sonrası rufus sorunu ve ssd görmeme sorunu martial65 3 25 Dün, Saat: 00:03
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Low level format sorunu enginbey8108 0 155 01/05/2020, Saat: 15:25
Son Yorum: enginbey8108
  Lenovo İdeapad 310 Format atmak. viresse 3 1,153 13/02/2019, Saat: 20:13
  FORMAT SORUNU LÜTFEN YARDIM EDİN Berkay Kargılı 10 1,547 01/02/2019, Saat: 02:32
  Format sorunu Ramazan Bilbey 1 610 22/12/2018, Saat: 14:54

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi