Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GİTAR
#1
Abilerim ben engelli bireyim. Ama tek hayalim elektro gitar çalabilmek. Sizden bir ricam var. Ben bu gitarı malum ki çalamayacağım. ama klavyeye uyarlarsak çalabilir miyim ? veya başka bir cihaza uyarlayabilir misiniz ? Malum müzik ile uğraşan insanlara ulaşamıyorum. Bir ego bir tavır bir bilmişlik. Bilgisayarda kullanabileceğim öyle bir program var mı ? Yok ise yapabılır mıyız ?
#2
Öncelikler kardeşim Allah yardımcın olsun. Acaba engelin iki elinide kullanmana engel mi? Eğer bütçen varsa DRUM PADS isimli cihazlar var üzerinde sayılı tuşlar olan cihazlar bunlar. Padlere aynı klavyedeki gibi basıyorsun ve hangi sesi atadıysan o sesi basma şiddetine göre çıkartıyor. Gitar çalabilirsin bu cihaz ile 500-600 TL civarı fiyatı var eğer alabilirsen bunu alabilirsin. Bu lnkten ürüne bakabilirsin ve Bu videodan da nasıl çalıştığına bakabilirsin. Eğer bütçen yok ise telefon ve tablet için uygulaması var bir ses cihazı bağlayıp aynı işlemi bu uygulama üzerinden de yapabilirsin. Bu linkte ki uygulamıyı indirip deneyebilirsin. benim başka aklıma gelen yöntem yok. Uygulama için gitar nota seslerini https://freesound.org/ bu siteden bulabilirsin. İndirip uygulamada ki padlara ataman yeterli. Benim bulduğum 2 adat paket var meslela aşağıda veriyorum linkleri.

Nota paketi 1

Nota pakati 2
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
#3
Teşekkür ederim. Abicim engelim sağ elimde. Sağ elimi hiç kullanamıyorum. Sadece sol elimle kullanabiliyorum. Bu dediğin cihaz hakkında araştırma yaptım ama istediğim sonuçları alamadım. Tekrardan teşekkür ederim tavsiyen için
#4
Anladım kardeşim ben biraz daha araştırıp birşeyler bulursam yazarım buraya.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
#5
Teşekkür ederim abicim haberlerini bekliyorum. Özellikle bilgisayar klavyesinde kullanabileceğim bir uygulama program vs bulabilirsen çok sevinirim
#6
Kardeşim bir site buldum Bu linkten hem internet üzerinden hemde Download sekmesinden farklı enstürmanlar ve sesler indirebiliyorsun. Klasik Gitar için bu linke tıkla ve indir kur yalnız bir sorun var tuşlar değişmiyor ezberlemen ve alışman gerek.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
#7
Abicim çok teşekkür ederim şuan deniyorum
#8
Abi denedim ama istediğim sonuçları alamadım. Notaları çok karışık . Böyle bir uygulama yapmam kaç günümü alır ?
Not: Yazılım java bilgim yok
#9
Yazılım hakkında bir bilgin yoksa video ve metinleri okuyarak eğer yeteneğin varsa 1 ay kadar veya daha uzun sürebilir.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
#10
Yardımcı olacak biri var mı ? Ücretli bir şekilde ?
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi