Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gta 5 %100 işlemci kullanımı ve droplar
Meraba bi sorum olacaktı 7 8 ay önce asus phoneix 1050ti r31200 16 gb ddr4 2133 hmz ram bir pc toplamıstım sadece harddiski deiştirmedim var diye 6 7 senelik galiba WD 500 gb 7200rpm  gta 5 de bütün ayarlar high işlemci ayarları kapalı işlemcimi %100 kullanıyor ve fps drop ve yerlerin FPS : 50-60 yüklenmemesi tabelalar gibi şeyler başıma geliyor yüklediğimden beri oyun hala aynı oyun dosyalarını doğruladım vs. hiçbir çözümünü bulamadım bana yardımcı olabilirmisiniz ? (harddisk sağlık durumunda hd tune proda denedim quick scanda sağlam hepsi yeşil fakat health bölümünde (c7) ınterface CRC Eror Count attention diyor kabloda sıkıntı olabilir yazıyor harddisk kablosunda.)
(10/06/2018, Saat: 19:02)enesfurkanozbek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Meraba bi sorum olacaktı 7 8 ay önce asus phoneix 1050ti r31200 16 gb ddr4 2133 hmz ram bir pc toplamıstım sadece harddiski deiştirmedim var diye 6 7 senelik galiba WD 500 gb 7200rpm  gta 5 de bütün ayarlar high işlemci ayarları kapalı işlemcimi %100 kullanıyor ve fps drop ve yerlerin FPS : 50-60 yüklenmemesi tabelalar gibi şeyler başıma geliyor yüklediğimden beri oyun hala aynı oyun dosyalarını doğruladım vs. hiçbir çözümünü bulamadım bana yardımcı olabilirmisiniz ? (harddisk sağlık durumunda hd tune proda denedim quick scanda sağlam hepsi yeşil fakat health bölümünde (c7) ınterface CRC Eror Count attention diyor kabloda sıkıntı olabilir yazıyor harddisk kablosunda.)

Öncelikle Merhabalar, Yeni Bir Sata Kablosu Almanız Gerebilir Ayrıca Bilgisayarı Komple Virüs Taramasından Geçirin. Benim Tavsiyem Formattır Böyle Durumlarda. Güncel Driverları Kurun Ekran Kartı Chipset Gibi. Sorununuz Çözülecektir. Smile
İşlemci için kullanım oranlarına baktım bu kombinasyonda %50-85 arası oluyor bu aralık normal bu işlemci için %100 olduğunda işlemcin darboğaza giriyor darboğaz olmaması gerekir kullanım %20 civarın yüksekte seyrediyor sende bunun sebebi her şey olabilir ancak ilk yapman gereken şey Virüs taraması sonra o HDD kablosunu değiştirmen ve son olarak sürücülerinin son sürümde olduğundan emin olman ve Windows ayarlarından Oyun ayarları bölümünden her şeyi kapatman ve GameDVR ayarını kapatman https://support.steampowered.com/kb_arti...-DZCB-8600 bu linkten nasıl kapatacağına bakabilirsin. Sonrasında BIOS update 'in varmı bunu kontrol et varsa BIOS güncellemenide yap.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
windowsum orjinal değl en son 1 sene önce format attım ve pc de esed vardı ama süresi doldu yeni format cd si orjianl arkadaşımdan alıp atacağım sonra sata kablosunu değiştirip oyunları yükleyeceğim şimdiye kadar bios güncellemesi yapmadım ilk aldığımdan beri... (sadece e.kartınınkini kurdum)

şuanda esed nod 32 yi etkinleştirdim ve pc de tarama yapıyorum

ugur.gözaydın ve NosferatuTR dedğiniz gibi esed şuanda tarıyor ve game dvr kapattım birazdan sata kablosu almaya gideceğim gitmeden önce değerleri gta 5 e girip gözlemleyeceğim...
Anladım sonucu bekliyoruz.
sata kablosunun hepsi standart mı harddiskin markasını söylemem gerekiyormu ?
2 türü vardır SATA 3Gb/s ve 6Gb/s sen Sata 6Gb/s kablosu alacaksın.
tamam teşekkürler alıp takdığımda haber vereceğim

yeniden gta 5 e girip 1080p high ayarda denedim fakat aynı sıkıntı var fps 70 lerde fakat drop giriyor yerler yüklenmiyor tabelalar vs. birazdan gidip sata kablosunu alıp deneyeceğim ve en son pc ye format atacağım işlemci %100 kullanıyor bazen %97 lere düşüyor o kadar çoğunukla %100
Windows kaynaklı gibi geldi bana veya BIOS ama önce format atın sonrası belli olacaktır.
Bilgisayarcı açık değilmiş yarın alıcam sata kablosunu yarın hem formatı atarım bios güncellemesinin nasil yapildiğini bilmiyorum format attıktan sonra yardımcı olurmusunuz yada şimdi yapsak bios güncellemesini belki düzelir ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  işlemci hızım 2.00 ghze sabitleniyor idrishanbadak 1 124 03/09/2020, Saat: 01:37
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Çoğu Oyunlarda Gpu kullanımı düşük Yardım... Dilara Sayan 11 672 08/07/2020, Saat: 18:00
Son Yorum: Dilara Sayan
  RX590 GPU KULLANIMI DENGESİZLİĞİ, VOLTAJ DÜŞÜKLÜĞÜ, ISINMA PROBLEMİ, DÜŞÜK FPS Mustafa Uysal 3 412 29/06/2020, Saat: 13:32
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Gpu Kullanımı Düşük Cpu Kullanımı Yüksek Berkay Mangaltepe 1 259 01/06/2020, Saat: 04:20
Son Yorum: Enes Değirmenci
  Point Blank Düşük Gpu Kullanımı Adem Irstb 10 589 25/05/2020, Saat: 17:11
Son Yorum: Enes Değirmenci

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi