PC Hocası Forum

HP BW028NT - Ekran Kartı Sorunu
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu: 3
Kıdem: 27-11-2018

Merhabalar;
Hp bw028nt bilgisayarımda harici ekran kartı devreye girmiyor. Bilgisayarın linki şu.
HP HP 15-BW028NT 2CL60EA A12-9720P APU 2.7GHz 8GB 1TB Radeon 530 15.6" Notebook Fiyatı ve Özellikleri

Öncelikle Windows'un 1709 sürümü yüklü. HP'nin kendi sitesinden driverleri 1709 olarak yükledim. Geçişli grafik ayarlarında uygulamayı yüksek performans seçiyorum ekran kartı devreye girmiyor.

Ama bir şekilde ben ekran kartını devreye soktum oda AMD Software kısmında oyun bölümünde oyunu ekliyorum. Burada crossfire modu var ordaki modu [b]"ARF Dostu" [/b]yapınca ekran kartı devreye giriyor.

ARF Dostu yaptık ama sorunlara gelelim

• 2 Ekran kartı aynı anda çalışıyor.Bundan dolayı oyunda şöyle bir şey oluyor hani eski tvlere biz telefon kamerasıyla çekerizde bi siyah şey yukardan aşağıya iner ya hah aynen öyle.

• Bazende bu olmuyor 2 ekran kartı aynı anda çalıştığı için görüntü gidip geliyor sürekli olarak yani görüntü işlemesinin 1 karesini 1.ekran kartı 2.karesini 2.ekran kartı yapıyor buda şey gibi düşünün üst üst görüntüler biniyor yani 2 ekran kartı çalışıyor oyun oynayamıyosun çünkü ekran bozuk geliyor.
Diğer crossfire ayarları 1x1 optimize et yapıyorum hiç bişey olmuyor dahili olan yani 512mb li ekran kartı çalışıyor. Birde arf uyumlu var bunuda seçince bişey olmuyor.

Amacım 4 GB olan ekran kartını devreye sokup oyunda güzel bir fps ve görüntü almak. Ama bir türlü bu olmuyor. 2.Ekran kartı sadece [b]ARF DOSTU [/b]yapınca devreye giriyor ondada işte dediğim gibi sorunlar meydana gelmektedir.

Driverler Güncel, Şimdi bana diyeceksiniz ki Windows'un eski onuda güncellemen lazım. Abi Windows'un en güncelini microsofttan indirip kurdum driverleride kurdum yine aynı olaylar meydana geliyor.

Alıntı
.
Konu: 7
Kıdem: 13-07-2018

Biosuna bi baktınızmı. Onboard iptali için bi ayar olabilir.

Alıntı
.

biosta hiç bi şekilde ekran kartı vs ayarları yok hocam boot ayarları ve security ayarı var onun haricinde hiç bişey yok

Alıntı
.

Aygıt yöneticisinde ,görüntü bağdaştırıcısında hangi e.kartı/kartları görünüyor.

Alıntı
.

amd radeon r7 grapichs bu 512mb olan
amd radeon 535dx burda 4gb olan

AMD ek radeon ayarlarından yüksek performans yapıyorum oyunlar güç tasarrfu açılıyor. Gaming bölümünde oyunu ekleyip crossfire'den arf dostu yapıyorum o zaman diğer ekran kartıda devreye giriyor ama böyle oluncada 2 ekran kartı olduğundan görüntü hızlı bi şekilde gidip geliyor görev yöneticisinden bakıyorum 2 ekran kartıda aynı anda çalışıyor

Alıntı
.

(05/12/2018, Saat: 01:21)vkonca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: amd radeon r7 grapichs bu 512mb olan
amd radeon 535dx burda 4gb olan

AMD ek radeon ayarlarından yüksek performans yapıyorum oyunlar güç tasarrfu açılıyor. Gaming bölümünde oyunu ekleyip crossfire'den arf dostu yapıyorum o zaman diğer ekran kartıda devreye giriyor ama böyle oluncada 2 ekran kartı olduğundan görüntü hızlı bi şekilde gidip geliyor görev yöneticisinden bakıyorum 2 ekran kartıda aynı anda çalışıyor
Görev yöneticisinde onboard e.kartının üzerine sağ tıklayıp ,devre dışı bırak/durdur gibi bi ayar çıkması lazım. Bi de onu denermisin.

Alıntı
.

hocam onu devre dışı bırakınca olmuyor işte radeon açılmıyor felan görev yöneticisinden 2 ekran kartıda kayboluyor felan

Alıntı
.

Güç seçenekleri içinde ,çipset driverini yükledikten sonra Ryzen modu diye bi seçenek de ,çıkmıyor,demi.

Alıntı
.

Yok hocam hp bteknik servisi felanda bağlandı yapamadılar pc'yi servise gönderdim bugün

Alıntı
.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ekran Kartı Fani BaRa 3 28 8 saat önce
Son Yorum: Enes Değirmenci
  itopyadan ekran kartı alma Cemalettin Bayraktar 3 25 8 saat önce
  Ekran Karti Yusif Eyvazli 2 45 08/12/2018, Saat: 23:41
  1070 fps sorunu Altan Kosemen 9 80 06/12/2018, Saat: 22:48
Son Yorum: met 61