Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İ9 9900k İşlemcili Sistem İçin Tavsiye. Yardımcı Olursanız Sevinirim
Merhabalar
İntel i9 9900k işlemci ve 2080ti olan bir sistem toplamayı düşünüyorum.
işlemci anakart ve ekran kartını amerikadan getirteceğim.
Sizlerden anakart ve ekran kartı marka model önerisi bekliyorum 
Gigabyte Z390 AORUS ULTRA
Gigabyte Z390 AORUS MASTER
ASUS ROG Maximus XI Hero
Asus ROG Strix Z390-E 
Bunlar arasında kaldım veya bunlardan başka önerebileceğiniz varsa tavsiyeleriniz benim için önemlidir.
Ekran kartında evga black 2 fanlı olanı düşünüyorum. Ama msı veya asus olan serinin 3 fanlı olan serisi nasıldır farkları nelerdir. Sizce hangisi mantıklıdır.
OC çok fazla yapılmayacaktır. Giriş düzeyinde yapılacaktır. Render ve Oyun amaçlı kullanılacaktır Pc.
Kısacası sizden i9 9900k işlemciye Anakart ve Ekran Kartı önerisi istiyorum. Pek anlamıyorum o yüzden yardımlarınız çok önemlidir.
Öncelikle 9900KF işlemcisini alın bu işlemci tüm çekirdeklerini 5 GHz hıza çıkarabiliyor. Düz 9900K modelide çıkabiliyor ama KF sürümü bir tık daha iyi bir işlemci.

Anakart olarak AORUS Master modeli ASUS Hero modelden daha performanslı bir anakart. Alternatif isterseniz biraz çıkmanız gerekir ama ROG MAXIMUS XI APEX alabilirsiniz.

Ekran kartı olarak RTX 2080 Ti modelleri arasında en iyi denilebilecek fazla kart yok. En iyilerini aşağıda listeledim.

Fanlı modeller;
  • ZOTAC RTX 2080 Ti AMP Extreme
  • MSI RTX 2080 TI Lightning Z
  • EVGA RTX 2080 Ti FTW3 Ultra

Sıvı Soğutmalı modeller;
  • EVGA GeForce RTX 2080 Ti K|NGP|N Gaming
  • GIGABYTE AORUS GeForce RTX 2080 Ti Xtreme WATERFORCE

Fanlı E.Kartlarından ben olsam ZOTAC RTX 2080 Ti AMP Extreme modelini alırdım. 1815 MHz fekans hızına sahip bir model. Soğutma ve kendi tasarımıda bence daha iyi.

Sıvı Soğutmalı modellerde ise EVGA markasının K|NGP|N modelleri her zaman üst seviyede olmuştur. İki kartta 1770 MHz hızda OC olmuş geliyor ama K|NGP|N modelleri OC ekstra OC için en iyi kartlardır. Zaten dünyadaki en OC 'çulardan K|NGP|N ile yapılmasının sebebide bu. Daha serin çalışan bir kart istersen sıvı soğutmalı modeller düşünebilirsin. Tabi uygun bir kasa gerekir buna işlemciyede sıvı soğutma takacaksanız.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
9900K ile KF arasında entegre GPU haricinde dediğim gibi 5 GHz ve üzerinde hızlara çok daha kolay OC olabilen bir işlemci farkları bunlar. Alabilirseniz KF alın yoksa K alabilirsiniz.

Ayrıca son bir öneri bence RENDER odaklı bir sistemde AMD 3900X ve X570 bir anakart alırsanız çekirdek sayısı sayesinde çok ama çok daha fazla performans alırsınız zamandan tasarruf ederseniz. Oyunlardada kaybınız olmaz ve X570 çipseti sayesinde PCI-E 4.0 bir M.2 seçerseniz yine RENDER işlemlerinde size disk odaklı yazma ve okumada hız olarak katkısı olur. Öneri, ben olsam AMD tercih ederdim.
AMD 3900X işlemcisi oyun performansı konusunda INTEL ile benzer seviyede dert yanacak bir kaybınız olmayacak. Diğer bir olay ise AMD 3900X işlemcisi 12 Çekirde ve 24 İş parçacığı sunuyor INTEL ise 8 'e 16 sunuyor yani iş odaklı tüm uygulamalarda INTEL 'e göre AMD 3900X işlemcisi çok ama çok daha hızlı iş tamamlamanızı sağlar. Diğer bir artı ise X570 anakartı sayesinde PCI-e Gen 4 yani 4.0 M.2 SSD 'ler ile çok çok hızlı okuma/yazma yapabileceğiniz bir SSD kullanabilirsiniz ki buda iş odaklı uygulamalarda size depolama biriminde de hızlandırır. Her anlamda bir artı faydası olur AMD 3900X işlemcisini seçerseniz. Tavsiye ederim sizin yararınıza olur.

3900X işlemcisinde şuan stok sorunu var çok çabuk tükendi. Yeni stoklar yakında mümkün olur bence değerlendirin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  sistem nasıl sizce? kazakhs 1 32 02/12/2019, Saat: 14:25
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Masaüstü Ryzen7 2700x İşlemci RX590 Ekran Kartlı Sistem SafakB 19 225 02/12/2019, Saat: 08:44
  Ryzen 5 3600X ve RX 5700 XT sistem toplama elves27 3 59 01/12/2019, Saat: 15:00
  İndirimleri kaçırmadan video-müzik düzenleme için sistem toplamak istiyorum Umutcan Akova 7 116 26/11/2019, Saat: 15:22
Son Yorum: Enes Değirmenci
  Sistem Nasıl? Oyunlarda Ultra Ayarda Kasarmı? Recep Döğen 6 88 25/11/2019, Saat: 00:35

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi