Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İntel extreme tuning utility Varsayılana alma
Yazılımı kurup SS paylaşırım.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
Çok teşekkür ederim gün içinde desteğinizi bekliyorum
İndirdim, çalıştırdım. Menü isimleri değişmiş, File sekmesinde Advanced Benchmark adında bir ayar ona basınca çek çekirdek için olan bölüm ekleniyor.

Bu arada bu testlerde HWMonitör ile frekans ve sıcaklıkları bence kontrol edin. Single Core testinde 5.00 GHz hızı görmeniz gerek ve çok çekirdekte ise 4.7 GHz sviyesinde olmalı.
Tek çekirdekte 495 puan aldı ve 4,91ghz yi gördü
Anakartınız, PSU 'nuz yada işlemci soğutmanız 5.00 GHz hıza çıkartmak için yetersiz kalıyor gibi. Bu saydığım bileşenlerinizi yazar mısınız.
Anakart Msı mpg z390 gaming pro carbon ac modeli
PSU corsair 850w full modüler
İşlemci soğutması yok 360mm'lik sıvı soğutma sistemi var
PSU, soğutma sistemi ve anakart iyi ama 9900K işlemcinizin 5 GHz hıza çıkabilmesi gerekiyor.

https://www.passmark.com/downloads/bitpro.exe bu yazılımı indirin açın. Yazılım açılınca orta listede sadece CPU 'yu bırakın. Aşağıdaki listeden + ile ekleme ve orta bölümden - ikonu ile çıkartma yapabilirsiniz. Sonra orta bölümde sadece CPU kalınca üzerindeki anahtar simgesine basın ve açılan pencerede CPU affinity kısmından Select a CPU kısmını işaretleyip CPU1 yapın tek çekirdek seçiyoruz yani sonra Tamam deyin. Sonra orta kısıma eklediğiniz CPU kısmının alt tarafında bir bar var sonunda bir rakam yazar o 100 olsun ve GO ikonuna basıp test başlatın bu sırada HWMonitör ile CPU 0 hızınıza bakabilirsiniz. Eğer 5.00 GHz hıza yine çıkmıyorsa BIOS ile alakalı bir sorun var gibi duruyor.
Ama her hangi bir overclock işlemi yok sistemde değil mi
Size bunu kaç defa daha anlatmam gerekiyor bilmiyorum ama verdiğiniz bilgiler doğrultusunda sistemde OC olmadığının altını çizebilirim. Zaten BIOS sıfırladığınız anda OC filan kalmaz sistem ki yaptım dediniz yani evet son kez evet sistemde OC yok.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  chrome ssl sertifika alma enginbey8108 3 208 10/02/2019, Saat: 01:10
Son Yorum: Enes Değirmenci
  intel hd graphics sorunu Gucur 5 933 01/04/2017, Saat: 07:50
Son Yorum: UzmanPC

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi