Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İntel HD4600 4K
İyi forumlar arkadaşlar, laptobumda GTX950M ekran kartı var resmi sitesinde 4K destekliyor yazıyor ama video mu oyun mu nedir bu anlamadım, işin garip tarafı 4K video açtığımda tümleşik karttan izliyorum İntel HD4600 4K oynatıyor. Bu nasıl oluyor? İzlediğim videoları GTX950M'den izleme gibi bir imkanım var mı ? 

Ekran Kartı Kullanım Linki: https://hizliresim.com/QLlv3y
i7 4720HQ İşlemci - 12 GB Ram - 4GB GTX950M Ekran Kartı (Emektar ama Canavar)
Oyun içerisinde de mi İntel kullanılıyor ?
[Resim: ub6GUp.png]
(16/12/2018, Saat: 23:10)Enes Değirmenci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oyun içerisinde de mi İntel kullanılıyor ?
Kardeşim oyun kullanıcısı değilim, oyun oynamıyorum daha çok video işleme vb. işlerle uğraşıyorum.
4K destek olayı kartın alabileceği maksimum çözünürlük sınırıdır. Video ve Masaüstü deneyimi buradaki kasıt. Şöyle yap masaüstüne sağ tıkla ve Nvidia Denetim masasını seç ve 3D ayarlarının yapılandırıması ayarına tıkla ve Genel Ayar bölümünde CUDA - GPU 'lar var oradan ana grafik akartını seç ve sonra Program Ayarları sekmesine gelip hangi yazılımlda hangi GPU kullanılsın diye seçim yapabiliyorsun aynı şekilde yazılımı seç ve CUDA - GPU 'lar ayarında grafik kartını seç ve Uygula de hepsi bu kadar.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
(16/12/2018, Saat: 23:23)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 4K destek olayı kartın alabileceği maksimum çözünürlük sınırıdır. Video ve Masaüstü deneyimi buradaki kasıt. Şöyle yap masaüstüne sağ tıkla ve Nvidia Denetim masasını seç ve 3D ayarlarının yapılandırıması ayarına tıkla ve Genel Ayar bölümünde CUDA - GPU 'lar var oradan ana grafik akartını seç ve sonra Program Ayarları sekmesine gelip hangi yazılımlda hangi GPU kullanılsın diye seçim yapabiliyorsun aynı şekilde yazılımı seç ve CUDA - GPU 'lar ayarında grafik kartını seç ve Uygula de hepsi bu kadar.

Media Player'ı mı eklemem gerekiyor yani bahsettiğiniz "Program Ayarları" kısmına.
Evet el ile hangi yazılımlarda kullanmak isterseniz onu ekliyorsunuz. Aslında Genel ayarlarda yapıp ayarı bir öyle deneyin o bir sorun olmadığı sürece tüm herşeyi ayarlarığınız grafik kartında çalıştıracaktır.
(16/12/2018, Saat: 23:33)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet el ile hangi yazılımlarda kullanmak isterseniz onu ekliyorsunuz. Aslında Genel ayarlarda yapıp ayarı bir öyle deneyin o bir sorun olmadığı sürece tüm herşeyi ayarlarığınız grafik kartında çalıştıracaktır.
Malesef hocam dediğiniz gibi yaptım ama bu sefer olmadı dediğiniz, 4K videou intelle oynatıyorum Smile
Attığım resimde gördüğünüz gibi intel'den çalışıyor Nvidia'ya ya alamadım.
O 3D ayar kısmında Tercih Edilen Grafik İşlemcisi diye bir bölüm var mı? İngilizce Preferred Graphics Processor şu isimde geçiyor eğer varsa onu NVIDIA yaparsan sorunun çözülecek sanırım.
(16/12/2018, Saat: 23:39)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O 3D ayar kısmında Tercih Edilen Grafik İşlemcisi diye bir bölüm var mı? İngilizce Preferred Graphics Processor şu isimde geçiyor eğer varsa onu NVIDIA yaparsan sorunun çözülecek sanırım.
Malesef dediğini yapıyorum ama İntel 4600'den yiyor gücü, %30 civarında, görev yöneticisinden görebiliyorum, Nvidia kullanımı 0.
Yani bu dediğim ayarların eğer INTEL Grafik birimi sistemde varsa NVIDIA Denetim masasında olması gerek. Bak aşağıda videosunu da buldum birde oradan bakabilir misin.

https://www.youtube.com/watch?v=EaZgAa8-Boc

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Intel HD Graphics 3000 mehmet zahit 5 325 21/04/2020, Saat: 15:55
Son Yorum: ugur.gozaydin
  intel i5 Eser Çakirsu 5 621 26/02/2019, Saat: 00:57
Son Yorum: ugur.gozaydin
  İNTEL (ROS) Uğur Aykuş 5 867 07/02/2018, Saat: 22:43
Son Yorum: Enes Değirmenci
  3500 TL ye Intel Sistem Tavsiyesi Uğur Can 1 885 03/06/2017, Saat: 19:31
Son Yorum: onur.firatt