Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ISINMA SORUNU
Öncelikle sorunumu anlatıyım benim laptop'um da normalde ısınma ile ilgili bi problemim yoktu. Fakat geçenlerde laptopda cs go oynarken birden kapandı ve geri açtım. (Direk aklıma ısınma geldi) daha sonra ısı programı indirdim ve oyuna tekrar girdim maça devam ederken max ısı 98 gördüm ve bi 4-5 dakka sonra yine kapandı. Termal macunu kurudu diye düşündüm içini söktüm ve tertemizdi fanı dahi tozlanmamıştı ben garanti olsun diye tekrar temizleyip macun sürüp topladım. Fakat gene kapanacak kadar ısınıyodu. max 97 görmüştüm ve cs go da 93 95 arası geziyodu ve bu yazıyı yazmadan bi 1-2 saat önce yine cs go oynarken kapandı. Odamın ısısıda 30 derece sorunu çözemedim çözümünü bilen varsa paylaşırsa çok sevinirim. (NOT: İşlemcim i5 3. nesil 2.5 ghz turbo boost ile 3 ghz kadar çıkabiliyor ve altda soğutucuda var )
Yazılımsal bir sorun olabilir yada bir ayar vs. sorunu olabilir. Güç yönetimi ayarınızı dengeli ayarda tutup deneyin. İşe yaramaz ise BIOS 'a girip ayarlarınızı sıfırlayıp tekrar deneyin. Cihazınızın markası ne bilmiyorum ama her markada bir kontrol merkezi(Control Center) yazılımı olur ve bu yazılımda fan ayarı vs. olur bir bakın fan belki çok yavaş dönüyordur.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
(30/08/2020, Saat: 22:08)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yazılımsal bir sorun olabilir yada bir ayar vs. sorunu olabilir. Güç yönetimi ayarınızı dengeli ayarda tutup deneyin. İşe yaramaz ise BIOS 'a girip ayarlarınızı sıfırlayıp tekrar deneyin. Cihazınızın markası ne bilmiyorum ama her markada bir kontrol merkezi(Control Center) yazılımı olur ve bu yazılımda fan ayarı vs. olur bir bakın fan belki çok yavaş dönüyordur.

Yeni format attım güç kısmını deneyebilirim. Marka ise Asus k55vm modeli. Bios ayarlarını formattan önce sıfırlamıştım zaten. Fan da elinden geleni yapıyor ama nafile Big Grin

(30/08/2020, Saat: 22:08)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yazılımsal bir sorun olabilir yada bir ayar vs. sorunu olabilir. Güç yönetimi ayarınızı dengeli ayarda tutup deneyin. İşe yaramaz ise BIOS 'a girip ayarlarınızı sıfırlayıp tekrar deneyin. Cihazınızın markası ne bilmiyorum ama her markada bir kontrol merkezi(Control Center) yazılımı olur ve bu yazılımda fan ayarı vs. olur bir bakın fan belki çok yavaş dönüyordur.

Yeni format attım güç kısmını deneyebilirim. Marka ise Asus k55vm modeli. Bios ayarlarını formattan önce sıfırlamıştım zaten.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  RYZEN 3800X ısınma sorunu! Hikmet 1 24 10 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  ryzen 5 3600 ısınma sorunu hoxrainn475 10 139 12/09/2020, Saat: 00:33
  AMD RYZEN 5 1600 ESKİ SERİ ISINMA SORUNU pikayi 0 98 24/08/2020, Saat: 21:58
Son Yorum: pikayi
  AMD Ryzen 5 3600 İşlemci Isınma Sorunu (90°C) iSametOguzbey 8 268 21/08/2020, Saat: 10:30
  Msi Armor Rx 580 8GB Ekran Kartı Sıcaklık Sorunu Alperen Arıkanoğlu 1 121 20/08/2020, Saat: 21:53
Son Yorum: Enes Yavuz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi