Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İşlemcim İntel i5 4460 bu işlemciyle devam etmek istiyorum
Beyler, işlemcim İntel i5 4460 ve bu işlemciyi kullanarak yeni bir sistem kurmak istiyorum. Anakart, SSD, Ekran Kartı ve RAM öneriniz var mı? Parçaların birbirine uyumu ve soket tiplerini bilmiyorum, biraz araştırdım ama anlayamadım öneriniz var mı?
(23/04/2019, Saat: 19:17)Almir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler, işlemcim İntel i5 4460 ve bu işlemciyi kullanarak yeni bir sistem kurmak istiyorum. Anakart, SSD, Ekran Kartı ve RAM öneriniz var mı? Parçaların birbirine uyumu ve soket tiplerini bilmiyorum, biraz araştırdım ama anlayamadım öneriniz var mı?

İşlemciniz 4. nesil yani anakartı sıfır bulmakta zorlanacaksınız bunu belirteyim.

İşlemcinize uygun çipsetler düşükten iyiye doğru sıralarsak aşağıdakiler;
  • H81
  • H87
  • H97
  • B85
  • Z87
  • Z97
Bu listedeki herhangi bir LGA 1150 soket anakartı alabilirsiniz. En iyi ve en fazlasını sunan INTEL çipsetler Z serisindedir.

DDR3 RAM alacaksınız ve anakartınızın maksimum frekansı neyse sınırınız o olacak. SSD ve HDD konusunda bir kısıtlamanız yok. Ekran Kartı olarak ise işlemcinize darboğaz yapmayacak iyi oyun deneyimi sunacak ekran kartları aşağıda.
  • RX 570
  • RX 580
  • RX 590 (Bazı oyunlarda %20 'ye kadar darboğaz yaratabilir.)
  • GTX 1660 (RX 590 'a rakip olarak çıkan bir kart RX 590 yerine tercih edebilirsiniz. Darboğaz konusu aynı seviyede olabilir.)
  • GTX 1660 Ti (Bazı oyunlarda %20 'ye kadar darboğaz yaratabilir.)

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi