PC Hocası Forum Bilgisayar Bileşenleri Bilgisayar Dış Donanım Bileşenleri Kulaklık/ Hoparlör JD712 Kulaklık Sesi Mikrofona Gidiyor!
JD712 Kulaklık Sesi Mikrofona Gidiyor!
mer33
JD712 Kulaklık Sesi Mikrofona Gidiyor!
5
539
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Exclamation 
Şuan Offine!
mer33 Yeni Üye
*
  • Konular8
  • Mesajlar30

• Rep puanı 0
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bir durum var. Ancak yaptığım testlere göre kulaklığın sesinin yüksek ya da kısık olmasıyla bir alakası yok. Yani her türlü ses karşıya gidiyor. Yani bir çeşit frekans karışması gibi bir durum söz konusu sanırım. JD712'nin kendi ses kartı olduğu için(usb ile çalışıyor) realtek driverı üzerinden pek müdahale edemiyorumda. İnternette araştırdığım kadarıyla bütün çözümler 3,5mm jak girişli olan kulaklıklarda geçerli. Lütfen bunun bir çözümünü bulun. Şimdiden cevaplar için teşekkürler.
Şuan Online!
Şuan Online!
ugur.gozaydin < Fiyasko Hayat >
*
  • Konular3
  • Mesajlar26,083

• Rep puanı 3,348
Windows Ayarları / Sistem / Ses sekmesinden Ses denetim masası ayarlarına girin ve Kayıt sekmesinden aktif mikrofon ayarlarından Dinle sekmesindeki Bu aygıtı dinle kutusu işaretliyse bu tiki kaldırıp deneyin. Yine aynı konumdan Windows Ayarları / Sistem / Ses sekmesinden Ses denetim masası ayarlarına girin ve bu sefer Kayıttan yürüt sekmesindeki aktif aygıtınızın özelliklerinden Enhancemets ayarlarına gelip Disable all enhancements kutusunu işaretleyip varsa Anlık mod kutusunu boş bırakın ve ayarları Uygula/Tamam deyip onaylayıp sorunu kontrol edin.
İletişim : Facebook ugur.baki.g / Discord : Ugur_Gozaydin#7181

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mer33 Yeni Üye
*
  • Konular8
  • Mesajlar30

• Rep puanı 0
(28/02/2021, Saat: 22:20)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Windows Ayarları / Sistem / Ses sekmesinden Ses denetim masası ayarlarına girin ve Kayıt sekmesinden aktif mikrofon ayarlarından Dinle sekmesindeki Bu aygıtı dinle kutusu işaretliyse bu tiki kaldırıp deneyin. Yine aynı konumdan Windows Ayarları / Sistem / Ses sekmesinden Ses denetim masası ayarlarına girin ve bu sefer Kayıttan yürüt sekmesindeki aktif aygıtınızın özelliklerinden Enhancemets ayarlarına gelip Disable all enhancements kutusunu işaretleyip varsa Anlık mod kutusunu boş bırakın ve ayarları Uygula/Tamam deyip onaylayıp sorunu kontrol edin.

Dediklerinizi yaptım ancak bir değişiklik olmadı malesef
Şuan Online!
Şuan Online!
*
  • Konular3
  • Mesajlar26,083

• Rep puanı 3,348
Eğer bunlar işe yaramadıysa ürün odaklı bir sorununuz olabilir. Size tavsiyem ürünü garantiye gönderebilirsiniz.

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mer33 Yeni Üye
*
  • Konular8
  • Mesajlar30

• Rep puanı 0
(02/03/2021, Saat: 11:27)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer bunlar işe yaramadıysa ürün odaklı bir sorununuz olabilir. Size tavsiyem ürünü garantiye gönderebilirsiniz.

1 seneden fazla oldu alalı. incehesap'tan almıştım. yine de kabul ederler mi acaba?
Şuan Online!
Şuan Online!
*
  • Konular3
  • Mesajlar26,083

• Rep puanı 3,348
İstisna bir durum olmadığı sürece zorunlu 2 yıl garantisi vardır her ürünün. Yani servis işe yarar sorun yok.

Hızlı Menü: