Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kapatınca sorun yok reset atınca açılmıyor
Arkadaşlar herkese merhaba. Benim sorunum şunlar ; 
bilgisayarı normal kapatınca kapanıyor sonra açınca açılıyor bir sorun yok ama bir güncellemede yeniden başlatma istediğinde yeniden başlat diyorum veya keyfi olarak yeniden başlatma yapmak istiyorum işte o zaman American Megatrends ekranına atıyor ve bilgisayarı kapat tuşuna basılı tutarak kapatıp açmam gerekiyor 
https://hizliresim.com/LQp62W

ikinci olarak oyun oynarken veya bilgisayar başında oturmadığımda yani ne yaptığım farketmeksizin mavi ekran hatası alıyorum ve resetliyor yine üstteki resimde eklediğim ekrana atıyor aynı süreci yaşıyorum . bazen aşağıya eklediğim kodlu hatayı veriyor bazen mavi ekran hatası critical process died. diye hata veriyor . https://hizliresim.com/nqPAlv

üçüncü olarak ise obs ile veya windows ekran kaydedicisi ile oyun kaydı yapıyorum , yaptığım kayıt açılmıyor kodlanırken hata oluştu tarzı hata alıyorum . iki hafta önce bu hataların hiçbiri yoktu . sistem geri yükleme yapıyorum 2 gün içinde tekrar aynı hatalar başlıyor . format atıyorum yine aynı şekil . yardım bekliyorum
İlk sorununuz SSD diskinizde bir hata oluşması sonucunda oluyor. Ya disk arızası var yada Windows hasarı zaten uyarıda JD 240 ki James Donkey diye tahmin ediyorum Smile bu SSD diskinizde bir sorun var verilerinizi yedekleyin uyarısı alıyorsunuz. Zaten en kalitesiz SSD modellerinden birisini almışsınız. SSD disk için CrystallDiskInfo yazılımı ile bilgilerini kontrol edin bir sorun var diskte büyük ihtimalle.

2. sorunda Windows yada disk hatası olabilir. Windows okuma ve yazma işlemi yapar her işlemde ki bir hata olursa bu mavi ekran ile karşılaşırsınız. Ancak aldığınız hata uyarısı yani Critical Process Died hatası genel olarak hatalı veya yetkisiz bir işlem yapan sürücü veya OC işlemleri gibi sorunlarda ortaya çıkan bir mavi ekran hatasıdır. Size ilk önerim önce Virüs Taraması yapın iyi bir program ile ki Kaspersky Total Security öneririm. Sonra Virüs vs. çıkarsa temizleyin ve sorun devam ederse format atın derim ama format attığınızı söylemişsiniz buda şu demek oluyor ya siz format attığınız diske eski verilerinizde yer alan bir virüsü yeniden bulaştırıyorsunuz yada sistemde donanım hatanız var ki bu durum yine ilk hataya yani SSD ye çıkıyor.
Facebook bağlantısıugur.baki.g

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Toplama bilgisayar. Sorun ne sizce? justmyry 2 67 22/10/2020, Saat: 18:32
Son Yorum: ugur.gozaydin
Sad genellikle açılmıyor fath1907 2 88 09/10/2020, Saat: 23:23
Son Yorum: fath1907
  Farklı bir ram takarsam sorun olur mu Pam Leo 1 76 28/09/2020, Saat: 21:11
  Pc Sarsılınca Reset Atıyor NigTLove45 2 90 26/09/2020, Saat: 16:47
  HDD de sorun var mı acaba? egee ranndy 5 196 05/08/2020, Saat: 12:34