Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kasa Fan
Merhabalar kasama ek fan eklemek istiyoeum kapalı haznede bulunan psu üzerine eklenir mi ? Kasa aerocoll quartz revo.
Kasa tavan kısmında sıvı soğutma bağlı 240 mm bende psu nun olduğu kısma rgb adreslenebişir fan eklemek istiyorum.Hem görüntü hem ekran kartı ve kasa içinin ısısını düşürmek için.eklenir mi bilmiyorum yada faydası zararı olur mu . Ekran kartı fanlarının altnda fan olması diğer fanı kötü etkiler çalışmasına engel olur mu ?
Kasanın sadece aşağıdaki kısımlarına fan eklenebiliyor.

Ön: 120mm boyutta 3 adet.
Üst: 120mm/140mm boyutta 2 adet.
Arka: 120mm boyutta 1 adet.

Zaten üst bölüme sıvı soğutma koymuşsunuz kasada zaten hali hazırda 3 ön ve 1 akra fan ile geliyor yani kasada fan olarak sınırdasınız, daha fazlası mümkün değil. Bu kadar fanın hava akışı zaten çok iyi olur bir sorun olmaması gerek kasa içi hava akışında. Eğer sıcaklık sorununuz varsa bu kasadan değildir bileşen bazlıdır.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
Yani ekran kartı pubg de 70 derece oluyor 72 bazen.normal mi ? Yüksek ayarlarda oynuyorum ve özel ayarladığım ayarlar.
Birde fanlar biraz ses yapıyor gibi sizin öneriniz olan kasayı almıştım böyle bir şikayet aldınız mı yoksa başka bir yerden gelen ses mi ? Kasa fanlarını değişsem öndeki ve arkadaki ses olmaması için ?
Kasayı çok kişiye önerdim sorun yaşayan hiç çıkmadı. Kasa değildir o ki zaten 4 Kasa + 2 Rayatör Fanı var bunların hepsi bir miktar ses yapar doğal olarak ama sorun değil doğal. Ayrıca ekran kartı 70 derece civarı kartın modeline göre normal sayılan değerlerden yani kartın modeli neyse bakalım o kartın sıcaklık değerlerine ona göre bir yorum yaparız ama genel sıcaklıklar normal sayılacak değerler bir sorun görünmüyor.

Kasa fanlarını BIOS üzerinden düzenleyebilirsiniz çalışma RPM değerlerini belirlersiniz bu sesi azaltır bir miktar bilemiyorum nasıl bir ses hassasiyetiniz var ama benim şuan ki kasaya yakınlığım 1 metre ve ortam sesim 40 db civarında bana normal bu ses bir sorun yok benim için. Sizin hassasiyetiniz biraz daha aşağıda olması gerektiği kanaatindeyse dediğim gibi BIOS üzerinden fan ayarı yapılabilir.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kasa Önerisi yalin 7 167 09/02/2020, Saat: 05:17
Son Yorum: ugur.gozaydin
  kasa önersisi mert çalık 4 81 02/02/2020, Saat: 02:11
  Kasa yer Önerisi numan61 5 112 29/12/2019, Saat: 23:34
  450-600 TL Kasa Öneri Alice03 9 283 01/11/2019, Saat: 21:45
  Kasa Önerisi Nebican Edi 7 510 25/10/2019, Saat: 12:50