Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kasa önerisi
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar.
Pc hocasının youtubda paylaştığı sistemi almayı düşündüm fakat kasa konusunda bir çok kişinin şikayetçi oldugunu duydum ve araştırdım bunun üzerine ve gördümki kasa gerçekten bir çok kişide ses konusunda sıkıntı yaşatıyormuş sistemi link olarak ekliyorum.Sisteme ek olarak tavsiyelerinize ve önerilerinizi bekliyorum tekrardan iyi forumlar.
https://www.qp.com.tr/qp-nitro-r5-2600-8...ocasicomtr
Kasanın tek sorunu ön taraf kapalı olduğundan alt ve üst boşluklardan hava almak zorunda kalması buda fan devrini arttırmasına sebep olur sistemin yeterli hava akımı gelmediği ve buda sıcaklığın çoğalmaması için fan devrinin artması gibi bir negatifliğe neden oluyor.

Sistemde HDD yok ekleyin ve performans sorunu olmadan kullanın. Kasa konusunda seçenek olsaydı önerirdim başka ama öyle kafaya fazla takılacak bir eksi değil ince bir fan ayarı ile sorunsuz olur.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
(24/04/2019, Saat: 00:05)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kasanın tek sorunu ön taraf kapalı olduğundan alt ve üst boşluklardan hava almak zorunda kalması buda fan devrini arttırmasına sebep olur sistemin yeterli hava akımı gelmediği ve buda sıcaklığın çoğalmaması için fan devrinin artması gibi bir negatifliğe neden oluyor.

Sistemde HDD yok ekleyin ve performans sorunu olmadan kullanın. Kasa konusunda seçenek olsaydı önerirdim başka ama öyle kafaya  fazla takılacak bir eksi değil ince bir fan ayarı ile sorunsuz olur.

Yinede sorunsuz bir kasa olsun istiyorum ve hdd yerine 480 gb ssd almayı düşünüyorum sistem konusunda sadece kafama takılan tek şey kasa yani
(24/04/2019, Saat: 19:43)martial65 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/04/2019, Saat: 00:05)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kasanın tek sorunu ön taraf kapalı olduğundan alt ve üst boşluklardan hava almak zorunda kalması buda fan devrini arttırmasına sebep olur sistemin yeterli hava akımı gelmediği ve buda sıcaklığın çoğalmaması için fan devrinin artması gibi bir negatifliğe neden oluyor.

Sistemde HDD yok ekleyin ve performans sorunu olmadan kullanın. Kasa konusunda seçenek olsaydı önerirdim başka ama öyle kafaya  fazla takılacak bir eksi değil ince bir fan ayarı ile sorunsuz olur.

Yinede sorunsuz bir kasa olsun istiyorum ve hdd yerine 480 gb ssd almayı düşünüyorum sistem konusunda sadece kafama takılan tek şey kasa yani

O zaman başka alternatiflere bakacaksınız yada hazır sistem değilde toplama yapıp toplanmış olarak sipariş vereceksiniz. Aklınızda bir bütçe varsa söyleyin bana ve kaç GB HDD veya SSD 'ye ihtiyacınız var bunu da belirtin size uygun toplama bir sistem önereyim.
(24/04/2019, Saat: 19:49)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/04/2019, Saat: 19:43)martial65 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yinede sorunsuz bir kasa olsun istiyorum ve hdd yerine 480 gb ssd almayı düşünüyorum sistem konusunda sadece kafama takılan tek şey kasa yani

O zaman başka alternatiflere bakacaksınız yada hazır sistem değilde toplama yapıp toplanmış olarak sipariş vereceksiniz. Aklınızda bir bütçe varsa söyleyin bana ve kaç GB HDD veya SSD 'ye ihtiyacınız var bunu da belirtin size uygun toplama bir sistem önereyim.

benim için şuanda attığım sistemin özellikleri gayet uygun hdd artık pek +sı yok 480 gb ssd daha faydalı olur diye düşünüyorum sadece kasa konusunda kafa takıldı ses sorunu ve soğutma konusunda

(24/04/2019, Saat: 19:49)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/04/2019, Saat: 19:43)martial65 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yinede sorunsuz bir kasa olsun istiyorum ve hdd yerine 480 gb ssd almayı düşünüyorum sistem konusunda sadece kafama takılan tek şey kasa yani

ve maximum 4.500 tl olarak birşey düşünüyorum
İki sistemde birebir aynı performansa sahipler.

GTX 1660 olan kart ile RX 590 aynı FPS 'leri veriyorlar ama iki fark var ikisi lehine.

NVIDIA çok daha az güç tüketiyor. Neredeyse yarısı kadar az güç tüketerek aynı FPS 'i veriyor.

AMD ise tüm FreeSync monitörler ile çalışabiliyor. NVIDIA 'da FreeSync monitörler ile çalışabiliyor ama belirli monitörler o modellerden birisine sahipseniz yada alacaksanız NVIDIA G-Sync özelliği çoğu FreeSync özellikli monitörlerde çalışıyor.

Kasa olarak seçtiğim model hava akışı konusunda başarılı ve F/P ürünü. 2 Adet RGB özellikli fan ile geliyor.

GTX 1660 ile;
Ryzen 5 2600 + B450M PRO-M2 v2 Anakart + GTX 1660 6GB + 8 GB 3000 Mhz RAM + 480 GB SSD + SS 80+ 500W PSU + Tomahawk-A Kasa - 4.618,86 TL

RX 590 ile;
Ryzen 5 2600 + B450M PRO-M2 v2 Anakart + RX 590 8GB + 8 GB 3000 Mhz RAM + 480 GB SSD + SS 80+ 500W PSU + Tomahawk-A Kasa - 4.569,36 TL

Bunlar haricinde bizim topladığımız sistemi QP Bilişim 'i arayıp sadece kasayı sizin seçtiğiniz başka bir kasa ile değiştirebilirlermi bunu arayıp öğrenebilirsiniz. Eğer yaparlarsa o sistemi alabilirsiniz RX 590 dediğim gibi GTX 1660 ile aynı performansta bir kart.
(25/04/2019, Saat: 00:05)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki sistemde birebir aynı performansa sahipler.

GTX 1660 olan kart ile RX 590 aynı FPS 'leri veriyorlar ama iki fark var ikisi lehine.

NVIDIA çok daha az güç tüketiyor. Neredeyse yarısı kadar az güç tüketerek aynı FPS 'i veriyor.

AMD ise tüm FreeSync monitörler ile çalışabiliyor. NVIDIA 'da FreeSync monitörler ile çalışabiliyor ama belirli monitörler o modellerden birisine sahipseniz yada alacaksanız NVIDIA G-Sync özelliği çoğu FreeSync özellikli monitörlerde çalışıyor.

Kasa olarak seçtiğim model hava akışı konusunda başarılı ve F/P ürünü. 2 Adet RGB özellikli fan ile geliyor.

GTX 1660 ile;
Ryzen 5 2600 + B450M PRO-M2 v2 Anakart + GTX 1660 6GB + 8 GB 3000 Mhz RAM + 480 GB SSD + SS 80+ 500W PSU + Tomahawk-A Kasa - 4.618,86 TL

RX 590 ile;
Ryzen 5 2600 + B450M PRO-M2 v2 Anakart + RX 590 8GB + 8 GB 3000 Mhz RAM + 480 GB SSD + SS 80+ 500W PSU + Tomahawk-A Kasa - 4.569,36 TL

Bunlar haricinde bizim topladığımız sistemi QP Bilişim 'i arayıp sadece kasayı sizin seçtiğiniz başka bir kasa ile değiştirebilirlermi bunu arayıp öğrenebilirsiniz. Eğer yaparlarsa o sistemi alabilirsiniz RX 590 dediğim gibi GTX 1660 ile aynı performansta bir kart.

Teşekkür ederim güzel freesync bir monitör önerisinde bulunabilir misin max 500-600 tl arasında ve QP bilişimdeki hazır sistem hakkındaki düşüncen nedir ?
QP 'deki sistem gayet başarılı ve güzel bir fiyata sahip. Bir eksiği yok bende aynı fiyata toplama önerdim size. Sırf kasayı değiştirmek istediğiniz için yani QP 'deki sistemi alabilirsiniz bir eksiği yok. Sadece kasayı değiştirme isteğinizi arayıp öğrenin oluyorsa o sistemi alın gitsin.

600 TL 'ye kadar monitör isterseniz bu ürünü alın 20 saat sonra fiyatı 120 TL kadar artacak.

LG 22" 22MK400H-B 1ms 75Hz VGA HDMI FreeSync 1920x1080 FHD Gaming Monitör
https://www.itopya.com/lg-22-22mk400h-b-...g-monitor/ - 539.00 TL
(25/04/2019, Saat: 03:12)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: QP 'deki sistem gayet başarılı ve güzel bir fiyata sahip. Bir eksiği yok bende aynı fiyata toplama önerdim size. Sırf kasayı değiştirmek istediğiniz için yani QP 'deki sistemi alabilirsiniz bir eksiği yok. Sadece kasayı değiştirme isteğinizi arayıp öğrenin oluyorsa o sistemi alın gitsin.

600 TL 'ye kadar monitör isterseniz bu ürünü alın 20 saat sonra fiyatı 120 TL kadar artacak.

LG 22" 22MK400H-B 1ms 75Hz VGA HDMI FreeSync 1920x1080 FHD Gaming Monitör
https://www.itopya.com/lg-22-22mk400h-b-...g-monitor/ - 539.00 TL

teşekkür ederim
Ben teşekkür ederim. Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yayın ve Oyun Odaklı Güncel Pc Önerisi Enes Yavuz 3 48 16/07/2019, Saat: 23:09
Son Yorum: ugur.gozaydin
  PSU ve Kasa Mehmet Güler 1 39 16/06/2019, Saat: 14:09
Exclamation 8000 TL BÜTÇE LEPTOP ÖNERİSİ LÜTFEN.. arshavin 3 81 10/06/2019, Saat: 22:24
  Laptop Önerisi IRLink 5 91 07/06/2019, Saat: 00:27
  500-600 Tlye Kasa Önerisi Numanap 5 120 01/06/2019, Saat: 04:32

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi