Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kasa Tavsiyesi
Herkese Selamlar ; 

Sistemi topladım sayılır ufaktan sisteme uygun bir kasa arayışı içerisindeyim, acaba bu sisteme hangi kasa uygun olur ?  yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

MSI meg ace x570
amd ryzen 9 3900x
g.skill trident z 3600 mhz cl16 32gb
msı gaming x trio 2070 super

sıvı sogutma ve m2 gibi parçaları @ugur.gozaydin hocamın bir önce ki açmış olduğum konuda tavsiye ettiği parçalardan oluşturacağım.
Uygın fiyattan kastınız nedir bilemiyorum ama size gerçekten kaliteli malzeme ve iyi bir kasa önerecek olsam fiyatıda uygun tutmaya çalışsam önerim XPG Invader https://www.sinerji.gen.tr/xpg-invader-t...-pmu420210 bu model olurdu. İçerisinde 2 fan ile geliyor sıvı soğutma var zaten onu üstte takarsını 2 fanda önde olur bir sorun yok isteğe bağlı 1 fanda arka egzoz için alınanilir. Kasa 10 küsür kilo malzeme olarak kısmamışlar gayet iyi bu fiyata bu kadar iyi malzemesi olan çok çok az kasa ver ki ben sadece 1 model biliyorum oda Corsair 275R Tempered Glass versiyonu birebir aynı sayılır bence XPG alınması en mantıklı model.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
Teşekkür ederim hocam, uygun derken fiyat olarak değil sistem için uygun bir kasa demek istedim.
Anladım, zaten size pek uygun fiyatlı bir kasa önermedim. Önerdiğim kasa gayet kaliteli malzemesi ve hava akışı gayet iyi olan bir kasa. Dediğim gibi bu fiyata normalde Aerocool Airhawk önerirdim ama o kasa 5 kg civarında yani malzeme olarak bu XPG Invader kasasına göre zayıf. Önerdiğim XPG model 10 kg ağarlığında. Çelik yapısı daha fazla ve kalın ve kalitede aynı şekilde. Ayrıca pek çok kasa modeline nazaran iç bölgede 240mm yatay radyatör desteği var avantajlı bir model.
Çok teşekkürler hocam. Birde güç kaynağı kaç Walt önerirsiniz ?
(01/02/2020, Saat: 22:34)Hasan Akyüz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkürler hocam. Birde güç kaynağı kaç Walt önerirsiniz ?

Böyle bir sisteme 700W aşağısını önermem önerim 750W 80+ GOLD bir ürün olurdu ki anakartınız X570 çipseti buda birden fazla CPU güç girişine ihtiyacınız olacak demek oluyor ki sizin anakartta bu ihtiyaç 2 adet 8 pin CPU güç girişi ve bu PSU modelleri genelde pahalı olurlar. Ama piyasada çok kaliteli ürünler var benim önerim ise XPG CORE REACTOR 750W 80 Plus Gold - 779,00 TL bu ürün olacak. 10 Yıl garanti 8 adet akım koruması ki 8 akım korumasını bu işte uzun yıllardır var olan modeller bile sunmuyor. Düşük gürültülü fan ve düşük sıcaklıklarda çalışabilme. Ayrıca gerçekten kaliteli bileşenlerden oluşan bir iç yapı kalitesi. Ürün tüm yabancı incelemelerde neredeyse tam puan alan bir model. 100% tavsiyemdir ve fiyat olarak en uygun burada buldum. Normalde 850 TL civarında fiyatı var çoğu yerde.

Eğer sizi rahatsız etmez ise bazıları görüntüden vs. yada dönüştürücüden rahatsız oluyor bu yüzden sizi rahatsız etmez ise dedim yoksa gayet normal ve hiçbir aksi durumu olmayan bir öneri ki genelde çok kullanılıyor zaten. Önerim daha ucuza almak isterseniz şu olacak High Power 750W Performance GD 80+ Gold - 581,96 TL bu ürünü alın bu üründe sadece 8 pin CPU güç girişi var diğer 8 pin giriş içinde 4 adet olan PCI-e güç girişlerinden birisini ki ekran kartı 2 adet bağlıyorsunuz geriye boşta 2 adet kalıyor onlardan birisini PCI-e 6 pin to CPU 4 pin power kablosu - 25,20 TL bu 25 TL 'lik ürün ile işlemci güç girişine çeviren dönüştürücü ile anakarta bağlayabilirsiniz. Aynı gücü ekran kartı için değil işlemci için dönüştürücü ile aktarıyorsunuz hiçbir aksi durum vs. yok dediğim gibi bu piyasada çok kullanılan bir yöntem bir eksi durumu söz konusu değil. Sadece insanlar görsel olarak beğenmiyor dönüştürücü vs. olmasın diye tercih etmiyorlar yada işi bilmeyenler bunun yanlış yada zararlı olduğunu düşünüyorlar Smile oda tercih etmemelerinin bir diğer sebebi ama dediğim gibi bir sorun yok. 2. yöntem ile 600 TL 'ye PSU işini kapatabilirsiniz sadece 10 yıl garantili değil 2 yıl garantili ama yine çok iyi ve kaliteli bir PSU almış olursunuz. Ama yok iyi bir PSU olsun beni dönüştürücü vs. ile uğraştırmasın derseniz bıraktığım ürünü alabilirsiniz. Hem kasa ile kombin olur. Big Grin
Çok teşekkür ederim hocam tavsiye ettiğiniz güç kaynağını alacağım.
H.olsun şimdiden. Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sisteme Uygun PSU, SSD, Kasa ve Soğutucu harfnarfjordur 3 40 19/02/2020, Saat: 19:02
Son Yorum: ugur.gozaydin
  KASA ve SSD Tavsiyesi İNCEHESAP 20:00 İndirimi Acil Sormam Gerekenler Var. !!!! yakupbolat19 1 79 07/02/2020, Saat: 19:08
  KASA TAVSIYESI yakupbolat19 5 159 06/02/2020, Saat: 00:52
  XPG Kasa için Sıvı Soğutma / M2, SSD ve HDD Hasan Akyüz 4 159 05/02/2020, Saat: 19:23
  Render sistemi için kasa ve güç kaynağı önerisi (3900x+rtx 2070super+x570) mamud 9 224 17/01/2020, Saat: 23:32

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi