PC Hocası Forum


LAN Kablosu ile Wi-Fi Steam İndirmeleri
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 9
Mesaj: 18
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 06-06-2018

Merhaba,
Beyinlerinizi bırakabileceğiniz bir konuya hoş geldiniz. Başlıktan da anlayacağınız gibi, konu biraz karışık. Bu konu bir sorun değil ama bu bir soru niteliğindedir. Neyse anlatmaya başlayayım ben.

Detaylı şekilde anlatım:
Bir bina var ve yan bina var. Bir bina içerisinde 1.kat - 2.kat - 3.kat mevcut. Benim oturduğum daire 3'üncü kat. 1.kat üzerinden 3.kat üzerine eski modemimi köprü modu(AP) olarak bağladım. Burada bir sıkıntı yok, gayet iyi. Bu modem üzerinden de lag/ping problemlerinin önüne geçebilmek için "LAN" kablosu ile notebook ile bağlı. Bu lag/ping olayını Wi-Fi ile test etmiştim, 60 ping aldığım oyunda 150 ping alınca(30-45 dakikalık test) iptal ettim. LAN ile çektiğim veri daha iyi. Biz önceden şöyle yapıyorduk. Yakınımızda bulunan bir modem vardı, yan bina üzerinde. Buraya bağlanıyorduk fakat onlarda 1.kat üzerinde bulunan modem şifremizi biliyor. Onlarda aşağıda bulunan(0.kat olarak düşünebiliriz) işyerlerinden bizim modemimize bağlantı kuruyor. Benim asıl sorum şu: LAN ve Wi-Fi bağlı olacak şekilde, LAN kablosu ile aldığım internet Steam'de indirme yaparken Wi-Fi ile başka uygulamlarda internetten ayrı olarak kullanmak istiyorum. Böyle bir şey herhangi bir program aracılığıyla mümkün müdür?

(Son Düzenleme: 21/08/2018, Saat: 11:59, Düzenleyen: OceanLaB.) .
Konu: 1
Mesaj: 5,406
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 11-10-2017

Öncelikler iki İnterneti de PC 'ne bağla "Wifi ve Kablo internet" 'i. Sonra https://sourceforge.net/projects/forcebindip-gui/ bu adresten bu uygulamayı indir ve çalıştır sonra uygulamada Name kısmına bir isim ver sonra File Executable kısmına gel ve Browse 'a tıkla ve çalıştırmak istediğin uygulamayı seç ve Network Device kısmından Kablo modemi veya Wifi 'yi seç ve RUN 'a tıkla hepsi bu kadar. NOT: Her seferinde bu uygulama ile başlatmalısın yoksa işe yaramaz ve eğer kaydetmek istersen tüm ayarlarını yaprıktan sonra Save 'yi kullan ve Load ile tekrar başlatınca ayar yapmana gerek kalmaz.

.
Konu: 9
Mesaj: 18
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 06-06-2018

Teşekkürler. Bu sorun çözüldü. Peki iki interneti Wi-Fi ve LAN'dan gelen interneti birleşik şekilde kullanabilir miyim? Bu sefer ayrı şekilde kullanmadan birleşik şekilde.

.
Konu: 1
Mesaj: 5,406
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 11-10-2017

Bu dediğiniz mümkün ancak yöntemlerini bilmiyorum çevremde yapan bir iki kişi var nasıl yapıldığını merak etmemiştim hiç bu konuda size yardımcı olamayacağım.

.
Konu: 9
Mesaj: 18
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 06-06-2018

Peki, teşekkürler.

.


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Powered by MyBB
Pchocasi.com.tr


Tasarım