Anket Başlığı: Oyun ve iş için hangi marka laptop tavsiye edersiniz?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
DELL
0%
0 0%
ASUS
0%
0 0%
LENOVO
0%
0 0%
CASPER
0%
0 0%
HP
0%
0 0%
Katılımcı sayısı: 0 0%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laptop önerisine ihtiyacım var! (4000-6000TL)
Lightbulb 
Merhabalar,
Bir süredir farklı zaman dilimleri içerisinde araştırdım fakat donanım hakkında fazla bilgi sahibi olmadığım için birde sizlere danışmak istedim. Şuan değil fakat ilerleyen dönemlerde almak istediğim konuda geçen fiyat aralığı (4000-6000TL) arasında bir laptop öneri ve tavsiyesine ihtiyacım var. Güncel olarak yeni çıkan Casper Nirvana S500'lere aklım takıldı fakat istediğim donanıma sahip bilgisayarda hem oyun hemde iş için grafik tasarım vb. diğer yazılımlar için kullanabileceğim bir laptop arıyorum. Bu fiyat aralığında Dell,Asus,Lenovo ve Casper gibi markaları önerirmisiniz? Eskiden hp hakkında ısınma yönünden çokca şikayet olurdu o sebeple hp marka laptopları arka planda tuttum şuan güncel durumu hakkındada bilgilendirebilirseniz sevinirim yeni donanıma sahip hp laptoplarda oyun ve diğer orta seviye programları kullanma açısından sıkıntı yaşanırmı? Hayırlı günler dilerim herkese.
GameGaraj Blaster 4TN bu ürünü 16 GB RAM yapıp alabilirsiniz. i5 9300H işlemcisi hem iş hem oyun deneyimi için çok performanslı bir işlemcidir. 16 GB RAM zaten yeterli fazlasıyla. 1650 ekran kartı iyi bir oyun deneyimi sunar size. 256 GB m.2 SSD performans için ideal ve iş + oyun için idare edilir bir kapasite. İleride HDD yada SSD eklenebilir. Markaya gelecek olursak soğutma performansı çok iyidir. Marka ise ülkemizde PC bileşeni tedariğinde en büyüklerden birisi olan EKSA Bilgisayar firmasının ürünüdür. Ürün sağlam bir marka ve kalite performans dengesine sahip. Bu fiyatlara 1650 kartı alıyorsunuz pek çok firmadan ama donanımdan çok kısık ürünler var piyasada önerimdir bu marka. Eğer yok bana disk kapasitesi yetersiz geldi derseniz RAM 'den kısıp HDD eklenmiş Game Garaj Blaster 4TN-C03 Intel Core i5 9300H CPU + 8GB RAM 1TB HDD + 256GB SSD + GTX1650 GPU + 15.6" FHD - 6.399,00 TL bu halini alabilirsiniz.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
(14/06/2020, Saat: 20:35)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: GameGaraj Blaster 4TN bu ürünü 16 GB RAM yapıp alabilirsiniz. i5 9300H işlemcisi hem iş hem oyun deneyimi için çok performanslı bir işlemcidir. 16 GB RAM zaten yeterli fazlasıyla. 1650 ekran kartı iyi bir oyun deneyimi sunar size. 256 GB m.2 SSD performans için ideal ve iş + oyun için idare edilir bir kapasite. İleride HDD yada SSD eklenebilir. Markaya gelecek olursak soğutma performansı çok iyidir. Marka ise ülkemizde PC bileşeni tedariğinde en büyüklerden birisi olan EKSA Bilgisayar firmasının ürünüdür. Ürün sağlam bir marka ve kalite performans dengesine sahip. Bu fiyatlara 1650 kartı alıyorsunuz pek çok firmadan ama donanımdan çok kısık ürünler var piyasada önerimdir bu marka. Eğer yok bana disk kapasitesi yetersiz geldi derseniz RAM 'den kısıp HDD eklenmiş Game Garaj Blaster 4TN-C03 Intel Core i5 9300H CPU + 8GB RAM 1TB HDD + 256GB SSD + GTX1650 GPU + 15.6" FHD - 6.399,00 TL bu halini alabilirsiniz.
Tavsiyeniz için teşekkürler. Daha önce ciddi bir farklı markalar içerisinde araştırmalara girmedim. Bu gamegaraj markası altında satılan blaster modellerine ilk defa ulaşıyorum. Daha önce referans konusundada herhangi bir duyum sağlamadım fakat tercihim böyle bilindik markalar olsun istiyorum. Hayırlı akşamlar.
İlle genel piyasa markalarından olsun diyorsanız siz bilirsiniz tabi.

Azıcık daha çıkarsanız Casper EXCALIBUR G770.9300-BEH0X İ5-9300H RGB 16GB 480GB SSD GTX1650 4GB 15.6'' - 6.479 TL bunu alabilirsiniz. 10. nesil INTEL işlemcilerde U serisileri berbat performansa sahip H serisi bu işlemcilerinde yerine gelenlerde ortalama %5 performans farkına sahip yani 9. nesil hala en mantılklısı. Ryzen 3000 serisi işlemcili makinelerde iyi değil oyun vs. işlerinde en mantıklı seçim 9300H işlemcisi yani.
https://www.vatanbilgisayar.com/asus-s43...b-w10.html

bu laptop'u öneririm her işte beklentini karşılayacaktır Smile
MX230 GPU 'su var iş makinesi oyun için ideal değil hele ki 1650 kartı ile kıyaslanmaz. Önerdiğim makine hem iş hem oyun için ideal. Önerdiğiniz makine iş için ağırlıklı bir ürün.
(15/06/2020, Saat: 12:52)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MX230 GPU 'su var iş makinesi oyun için ideal değil hele ki 1650 kartı ile kıyaslanmaz. Önerdiğim makine hem iş hem oyun için ideal. Önerdiğiniz makine iş için ağırlıklı bir ürün.
mx230 ve mx250 ekran kartları oyun performansı konusunda zayıf mı oluyor ve mx serisi genel olarakmı bu şekilde yukarıdaki yorumdada u serisi işlemcilerde 10.nesil sıkıntılı olduğu söylenmiş ozaman benim konuda belirttiğim capser nirvana s500 modelleri tümüyle sadece iş bilgisayarı olarak kullanılabilecek türden aklımda bütçe yetişseydi asus x571 dell g315 lenovo ideapad l340 gibi modeller var fakat fiyatları çok pahalı ve istediğim görünüme sahip. cihaz renkli ve tam oyuna adapte değilde iş kullanım görünümlü sade numlock tuşları olan orta seviye bir laptop bakıyordum.
Bakın bütçeniz dar ve alabileceğiniz oyun makineleri çok pahalı. Bu yüzden 1650 kartı olan i5 9300H gibi bir makine almanız gerek ki bu makine oyun performansı ve iş performansı olarak zaten üst düzey makineler. MX serisi GPU birimleri oyun için değil genel olarak harici bir iş GPU birimi olsun diye tasarlanmış bir GPU birimidir. Size önerdiğim Casper ürünü alın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  11K Bütçeli Laptop Tavsiyesi Osman Zahid Oğuz 6 129 15/07/2020, Saat: 22:15
Son Yorum: ugur.gozaydin
  LAPTOP ÖNERİSİ Yasin.Budak58 3 135 28/06/2020, Saat: 21:26
  25k Laptop Tavsiyesi Zager 2 131 24/06/2020, Saat: 14:06
  Cs go ve dota 2 için performanslı laptop önerisi Umut Benli 2 146 13/06/2020, Saat: 12:20
Son Yorum: serdarkirmizii
  Max 9.000 veya 10.000 laptop önerisi F1 fans 7 232 31/05/2020, Saat: 15:25
Son Yorum: Terenas

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi