PC Hocası Forum

Laptopum kapandi acilmiyor
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu: 1
Kıdem: 20-05-2018

Arkadaslar sabah oyun oynuyodum laptopumda. Şarjim bitti şarza taktim laptoptan bip sesi geldi daha sonra pcim ne açildi ne de şarj işiği yanio baska adaptor denedim dolu bir batarya denedim yine olmadi sorun nedir nasil cozebilirim yardim ederseniz sevinirim.

Alıntı
.
Konu: 33
Kıdem: 16-09-2017

Ramleri kontrol ettinizmi hocam ? Etmediyseniz bir kontrol edermisiniz ?
al1EV7.png

Alıntı
.
Konu: 2
Kıdem: 11-10-2017

(21/05/2018, Saat: 00:16)Umtbrskz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar sabah oyun oynuyodum laptopumda. Şarjim bitti şarza taktim laptoptan bip sesi geldi daha sonra pcim ne açildi ne de şarj işiği yanio baska adaptor denedim dolu bir batarya denedim yine olmadi sorun nedir nasil cozebilirim yardim ederseniz sevinirim.

8z0vo1.png

Bu resimde LAPTOP 'lar için Bip sesi sayısına göre oluşan HATA anlamlarına bakabilisin. 1 ses geldi yazmışsın buda ROM hatası anlamına geliyor PC açılışının tüm çalışma prensipleri buradadır BIOS içerisinde ki açılış bilgileri ROM 'da tutulur. PC kapanışı düzgün oluşmamış bu yüzden ROM hasar görmüş gibi çözüm bir kaç yol içeriyor bazen ise servis veya tamirci gerekebiliyor. Senin deneyebileceğin şeyler öncelikle BIOS reset, RAM kontrolü BIOS 'ta ki hata RAM ile ilgili olabilir diye ve son olarak Sabit Disk kontrolü hepsini denediğin zaman sorun halen aynı ise yapılacak pek bir şey yok senin tarafında. Bu arada BIOS reset her LAPTOP için farklı olur Laptop markan ile Google ve Youtube üzerinde aratıp BIOS reset biçimini öğrenebilirsin dışardayım bu yüzden ben bakamıyorum k.bakma.

Alıntı
.
Konu: 0
Kıdem: 21-05-2018

Laptoplar da tetikleme me sorunu ram , disk vb parcalardan yapıldığı çok istisna görülür , hatta hiç bunlar sebep değilde diyebiliriz , ama sen genede ram hdd sök bataryayı çıkar power tuşuna 20 sefer bas ve daha sonra batarya takmadan direk adaptör ile bir power tuşuna bas gene bir sonuç yoksa 1. bios arızası olabilir laptoblarda bios kolay kolay sıfırlanmaz borad üzerinden sökülüp cihazla yazılabilir, genelde bu sorunları aio cip dediğimiz bir kontrol cipi var ondan olabilir. yada kuzey cipinden bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederim.

Alıntı
.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kasam açılmıyor eraycebic1 7 318 01/07/2018, Saat: 23:51
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Dukkanda açılan pc eve gelınce açılmıyor? Ahmet Koca 3 307 24/03/2018, Saat: 21:14
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Mavi ekrandan sonra açılmıyor olcybey 5 569 26/08/2017, Saat: 19:00
Son Yorum: UzmanPC
  Bilgisayar açılmıyor. Emir Senol Ak 3 624 04/03/2017, Saat: 05:23
Son Yorum: onur.firatt
  Laptop açılmıyor Oktay38581 1 581 02/02/2017, Saat: 12:06
Son Yorum: Oktay38581

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi