Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lenovo G5070 Ekran Kartı
Merhabalar Lenovo G5070 laptobum vardı ve bir anda arıza yaptı ekran gelmemeye başladı internette bulamadım buraya yazıyorum. öncelikle laptobu bir elektrikçiye götürdüm ve anakartta problem yok ekran kartı chipseti yanmış dedi ekran kartı entegre olarak duruyordu bu laptobu nasıl çalıştırabilirim masaüstündeki gibi onboard vs çalıştırma yöntemi var mı ?
Ekran kartınız ,işlemciye gömülü,yani onboard. Görüntü gelmemesi tahminim anakarttandır. Bu işlemcilerin bozulma ihtimali çok az.
(15/12/2018, Saat: 13:48)met 61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ekran kartınız ,işlemciye gömülü,yani onboard. Görüntü gelmemesi tahminim anakarttandır. Bu işlemcilerin bozulma ihtimali çok az.

Hocam götürdüğüm elektrikçi ekran kartı çipini elime verdi yanmış kırılmış şekilde
Açıkçası anlayamadım. Sizin işlemciniz nedir. E.kartı çipi zaten işlemcinin içinde olur,nasıl çıkarttıda gösterdi.
AMD Radeon R5 M230 hocam elektrikçinin dediğine göre ekran kartının chipi yanmış anakart sağlam
(15/12/2018, Saat: 17:47)sadozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: AMD Radeon R5 M230 hocam elektrikçinin dediğine göre ekran kartının chipi yanmış anakart sağlam
 o zaman harici ekran kartı varmış.
 Peki işlemcinin ekran kartı yokmu.
hocam ekran hiçbir şekilde tepki vermiyor sadece PC'nin fanlarını vs duyabiliyorum
İşlemcinin modeli ne.
Intel Core i5-4210U hocam
İşlemcinde dahili bi ekran kartı var. onun devreye girmesi lazım. Zaten o yandı dediğin harici ekran kartı ipi olmadan bile bu işlemci ile görüntü vermesi gerekiyor.
Yani hasar sadece ekran kartı çipinde değil o zaman. O parça olmadan ,takılmadan bile laptop çalışır çünkü..

Biosa falanda girmiyor,değilmi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Laptopa Ekran Kartı Taktım Çalışmadı Yardım! WonderDragon 1 42 3 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  asus k42j laptopum var ekran kartı degısebılır mi Fatih Yılmaz 3 51 13/08/2019, Saat: 20:18
  Ekran kartsız PC sihirbazı kullanabilir miyim Yusuf Kaçar 27 355 24/07/2019, Saat: 19:31
  Rx 560 Alacağım Darboğaz Yaparmı ? Yaparsa Alabileceğim En İyi Ekran Kartı Nedir ? keremkutlay 1 58 22/07/2019, Saat: 13:22
  GRİ EKRAN ?? MuhammedMacit 13 223 22/07/2019, Saat: 12:20

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi