Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LOGO, GİRİŞ JENERİK YARDIM
İyi günler ben sinema öğrencisiyim 30 dk lık Tv programı Projem var sağlıkla ilgili bu program için giriş jeneriğidir sol üstte bulunan programın adı, kanal ismi, kj vs.. ayarlamam lazım ve kendim nasıl yapılacağını çok bilmiyorum orta düzey kurgu yaparım anca bana bunları nereden bulabileceğim ve ya basit anlatım yapan neresi var,  nereden indirilir  vs yardımcı olurmusunuz.
https://www.youtube.com/watch?v=_RXxkJ3bj_k - Bu video LOGO ekleme işini halletmenize yardımcı olur. Aynı kişinin kanalında diğer şeyler içinde videolar mevcut. Premier bu iş için en iyi yazılımdır.

Ayrıca yazılımı bilmiyorsanız https://www.youtube.com/watch?v=MWB3LzLW...FCEWV9c5X2 bu eğitim setini inceleyebilirsiniz.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
Kardeşim bende basın ögrencisiyim. Eğer takıldığın bir nokta olursa yeniden buraya yaz yardımcı olalım Smile
[Resim: ub6GUp.png]
Eyw bir şeyler daha sorucağım nette bulamadım çözümünü.

Misal logoyu koydum fakat görüntü geçişlerinde görüntüye göre logoda yazan program adı görünmez oluyor ve ya diğer gelen videoda daha net gözüküyor sahneye göre değişiyor bunu nasıl çözerim varmı çözümü.
2- Ben kj ayarladım kj yi attığım zaman arka fonu siyah kj yi röpörtajın üzerine koyunca kj ile siyah ekran beliriyor kj yi nasıl transparana çeviririm onu unuttum onu söylermisiniz gene bulamadım nette. Yani sadece kj yi nasıl görürüm premier de yapılabiliyor da ben bulamadım bir türlü.
Şu kj arkası siyah oluyor ya onu premierde nasıl trans paran yapıcam hala bulamadım varmı bilen yardımcı olabilecek.
Mesela Dr.Ahmet Üzeri isimim bu kj yi adamın üzerine koyunca siyah arka plan ile beraber geliyor bunu sadece isim gözükçek şekilde nasıl
yapıyorduk.
Motion efectleri altında Opacity ceya Mode lar göreceksin Multiply Overlay gibi şeçenekler olan. onlar şeffaflaştırabilir.
Yok onla alakası yok yazının rengini düşürüyor o arka planın siyah rengini nasıl kaldırıp transparan yacagım o kj yi bulamadım .s
Alpha kanalı etkin ve şeffaf çıktı destekleyen bir formatta render etmek gerekiyordu. Genelde after ile .mov yaparken bir ayarı vardı hatırlıyamadım şuan.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  LÜTFEN ADS.TXT YARDIM karelik 0 10 18/10/2019, Saat: 12:03
Son Yorum: karelik

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi