Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mavi Ekran Hatasi
Merhaba forum uyeleri ilk olarak bunu soyluyim ki bilgisayarda sorum yok donanimsal olarak format attikdan sonra hpnin sitesinden laptopun ekran karti driverini yukledim(laptopda 2 ekran karti var) amd ekran kartini yukledimden sonra yeniden baslattim ve bu sorunu verdi bu arada mavi ekrandan sonra yeniden baslatmaya calisiyor yine mavi ekran veriyor
Ekran goruntusu : https://i.hizliresim.com/MV0qa1.jpg
Mavi ekranın bir çok sebebi vardır kesin sonucu bulmak çok çok uzun sürer. Sürücüleri kurduktan sonra olduysa muhtemelen GPU yani Ekran kartı sürücünüzü yada sistemsel Çipset sürücünüzü yanlış kurmuşsunuzdur yada eksik kurulmuştur. Sistem açılmıyorsa birkaç yolunuz var. 1. si format işlemini gerçekleştirdiğiniz CD/ DVD yada USB 'yi geri takın ilk format ekranında Windows Onarma yazısı var sol atl köşede oraya tıklayıp Sorun Giderme ekranına tıklayın ve Başlangıç onarma yapın işe yaramazsa aynı ekrana geri gelin ve Sistem Geri Yükleme yapın sürücüleri kurmadan önceki zamana sistemi geri alın oda işe yaramaz ise Windows Sıfırlama yapın bu işe yarar oda yaramaz ise yeniden Format atmakta başka çareniz yok.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
Yeniden format atsam yine driver yuklemeliyim o nolcak peki sorun ekran karti driverinda
Genelde Ekran kartı yada çipset sürücüleri olur sorun. Yeniden format atın yada Windows Sıfırlama yapın ama sürücüleri IOBit Driver Booster ile kurun hepsini tek seferde en güzel sürümdeki hali ile sonra sorun olmaması gerekir.
Güncel durum nedir ?
[Resim: ub6GUp.png]
Durum ayni
Windows sıfırlama yada Format denediniz mi?
O çıkan ekran windows hatası.
Format denedim bilgisayar calisiyor ama ekran kartinin driverini yukleyince mavi ekran veriyor bazi arkadaslar driver versiyonundan kaynaklaniyor diyor ola bilirmi ?
hARİCİ E.KARTININ SÜRÜCÜSÜNÜ NEREDEN İNDİRDİNİZ. Laptopun modeli ve harici e.kartı nedir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeşil ekran ve çökme ARoolse 1 57 03/11/2019, Saat: 18:43
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Kapanma siyah ekran suskun3754 1 66 29/09/2019, Saat: 03:24
  Viewsonic VX2458 C-MHD BIOS EKRANINDA NO SIGNAL HATASI ÇÖZÜMÜ qwerty1453 3 265 31/08/2019, Saat: 19:05
  960M Ekran Kartında Kod 43 Hatası Furkan M.Çilingir 3 140 22/08/2019, Saat: 21:24
  0xc0000098 Hatası acil yardım Kerem Erdem46 3 141 10/08/2019, Saat: 15:41

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi