Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mavi Ekran yine
Merhaba hocam , 8gb bilgisayardaki ramı 2ci slota taktım ve iki haftadır kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntı çıkartmadı ve anakartın ikinic slotu da sağlam . 
tek şüphem şuan anakartın bios sürümü , çünkü asrock sitesinde şöyle bir şey yazıyordu : eğer Pinnacle , raven yada summit ridge işlemciler kullanıyorsanız , asrock bu bios sürümünü size önermez . bu da linki : https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M-HDV%20R4.0/#BIOS
Benim işlemcimde ryzen 5 2600 Pinnacle ridge olarak geçiyor .
Bios downgrade konusunda da , asrock supporta yazmıştım ama geri dönüş gelmedi .
Şimdi 750tl bütçem var ve acaba bir daha anakartım ve işlemcim ile uyumlu RAM alıp denesem mı yoksa direk anakart değişikliği mı yapsam ? bu ikisi arasında kaldım .
Banada BIOS sürümünüz ile alakalı geliyor sorununuz. BIOS da eski sürüme geri yükleme yapılmıyor diye biliyorum. Gerçi bazı anakartlarda yapılabilir ama genelde yapılmıyor. Servise verirseniz anakartı ve BIOS odaklı RAM sorunu yaşıyorum derseniz son sürüm BIOS uda kurduğunuzu belki onlar BIOS 'u geriye döndürebilirler. Yok uğraşamam derseniz bence direkt anakart değişimi mantıklı olur ki RAM ile benzer fiyatlara anakartta alabilirsiniz.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Tamamdır hocam , cevaplarınız için teşekkür ederim . bu ay içerisinde büyük ihtimal Anakart değişikliği yapacağım ve sizden de anakart konusunda yardım alacağım .
Konu kapanabilir ve son olarak , hangi Anakart markalarını tavsiye edersiniz ?
Marka olarak bakmayın olaya ürün olarak hangisi iyiyse olabilir. Piyasada kötü anakart markası yok hepsi kendi içinde iyi modeller. Bütçenize göre ürün önerisi yapabilirim daha sonrasında.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.
Facebook bağlantısıugur.baki.g

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Windows Kurulum ekranında mavi ekran (donanımsal) Ahmet Nallar 0 29 29/11/2020, Saat: 00:39
Son Yorum: Ahmet Nallar
  PC Çalışıyor Fakat Ekran Gelmiyor DogukanNk 3 58 22/11/2020, Saat: 20:19
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Bilgisayar açıldığında windows ikonu gelmeden ekran gidiyor pc açık ama ekran yok Mesut Bayram 0 42 17/11/2020, Saat: 22:47
Son Yorum: Mesut Bayram
  Mavi ekran hatası Kormac 14 216 01/11/2020, Saat: 09:23
Son Yorum: Enes Yavuz
  bilgisayar ekran veya ses gidiyor mbkpamuk52 1 90 16/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: ugur.gozaydin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi