Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Max 8.000 toplama bilgisayar önerisi
Aşırı aktif oyun oynayan birisi değilim cod mobile oynuyorum ve CS GO android stdio benzeri uygulamaları kaldırabilecek bir bilgisyar istiyorum
Sisteme monitör dahil mi? Ayrıca ekran kartında AMD mi tercih edersiniz NVIDIA 'mı?
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
Hangisi kaliteli performanslı ise o olsun efendim monitör dahil olmayabilir
Performans açısından iki AMD ve NVIDIA eş değerler. Ancak fiyatları farklı oldukları için F/P açısından AMD tercihi size aynı paraya daha fazlasını sunar. Seçimi size bu yüzden sordum. Ancak daha fazla performansı aynı paraya alacağınız gibi AMD kartın 3 dez avantajı var.

İlki TDP ve buna bağlı ısıl tasarımı yüzünden sadece en iyi sıcaklıklarda çalıştığı kasa tasarımı önü "Mesh" kasalar. Yani diğer türklü önden düzgün hava almayan kasalar ile ısınan bir yapısı var ama mesh olduğu sürece hiçbir sorun yok.

Sürücü hataları ve performans sorunları ile çok gündeme gelir AMD serisi. Son birkaç aydır RX 5700 serisi ile ilgili ciddi sürücü sorunları ile gündemde ama AMD çabuk toparlıyor sürücü olayını yani bu seçim sebebinizi doğrudan etkilememeli ama böyle bir şey var.

Son olan ise RTX kartların Ray Tracing özelliği var ama AMD kanadında bu yok. Kullanırsınız kullanmazsınız ama eksik eksiktir.

Şimdi bunlar neticesinde size 8K bütçeye monitörsüz AMD kart mı yoksa NVIDIA kart mı önerelim diye sordum. Bazıları sorun çok çok az olsun kafam rahat olsun diye bile NVIDIA tercih edebiliyor. Size aşağıda 8K bütçe bir sistem hazırladım 3 farklı varyasyon ile.
İsterseniz -118 TL daha düşürmek için ekran kartını benim koyduğum yerine Gigabyte GeForce RTX2070 Super Windforce OC 3x - 4.019,36 TL bu model ile değiştirebilirsiniz. Benim koyduğum Palit kadar kaliteli değil ama 118 TL daha düşmüş olur sistem.

Eğer RTX 2070 Super yerine RX 5700 XT seçilirse aynı FPS değerlerini alırsınız ama ortalama 600 TL ile 1K kadar daha ucuza gelir sistem. Ancak AMD 'mi NVIDIA 'mı isterseniz bu size kalmış. RX 5700 XT kart önerilerim ise Sapphire Radeon RX5700XT Nitro+ - 3.414,42 TL bu ürün 600 TL daha ucuza geliyor benim koyduğum karta göre. Yada Gigabyte Radeon RX5700XT Gaming OC - 3.185,82 TL bu ürün yine benim koyduğum karta göre 900 TL daha ucuza geliyor.
hocam plait ekran kartını ilk defa duyuyorum sorun olmaz değil mi ?
Bilmediğinizi tahmin edip size kaliteli ürün önerdiğimi açıkladım. Palit en eski firmalardan birisidir çok sağlam bir markadır ve ürünleri F/P açısından kendisinden pahalı kartlara bedeldir. 1988 yılı kuruluşlu ki en eski firma MSI markasıdır 1986 kuruluşlu MSI markasıda. Yani en prestijli firmalardan birisidir. Palit markası yıllarca önce ekran kartı soğutma tasarımı geliştiren bir firma oldu sonra pek çok farklı iş ile birlikte erkan kartı üretimine de girdi ve bu güne geldi. Bu gün halen daha en farklı fikirler bu firmadan çıkar ve diğer markalar gibi çok kaliteli ürünleri olan bir firmadır. Size önerdiğim Palit Jet Stream modelleri ki markanın en tepedeki GameRock model serisinin bir altı bu segment. ASUS firmasının DUAL serisi gibi düşünün. Strix tepe DUAL bir alt segment. Ancak bu Palit Jet Stream modeli Strix ile yarışıyor o derece iyi bir kart. İçiniz rahat olsun. Size örnek bir video atayım. https://www.youtube.com/watch?v=YUuJoSWxXKc bu videoda MSI Gaming X Trio modeli ile kapışıyor bakabilirsiniz sıcaklık ve FPS durumlarına.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2800 TL OYUN ODAKLI PC TOPLAMA YARDIM BerkeDemirbas10 1 52 18/02/2020, Saat: 13:28
Son Yorum: ugur.gozaydin
  12000tl render programla ve oyun için amd pc önerisi lazım. Ömər Rəsul 1 54 17/02/2020, Saat: 00:23
  Ryzen 9 3900x Tabanlı (Pro, Yayıncı ve oyuncu) sistemi toplama bütçe 15K AwayFromTheWorld 42 912 15/02/2020, Saat: 07:58
  Ryzen 5 3600x ve 2060 Super sistem toplama Bilgisaymaz 7 148 13/02/2020, Saat: 23:46
  SİSTEM TOPLAMA alondark54 6 229 10/02/2020, Saat: 21:41

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi