Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monitör Tavsiyesi
2080 ekran kartı, 9900KS İşlemcili ve 64GB ram sistem için 7 Bin Tl'ye kadar Monitör ne almalıyım Ips olması ve 1ms tepkime süresi olmasını ve düz panel olmasını istiyorum kavisli monitör hiç kullanmadığım için düz panelden devam etmek istiyorum bunun için hangi model monitör almam gerekir Birden fazla monitör önerebilirsiniz şimdiden teşekkür ederim
Sıralamayı en iyiden kötüye doğru sıralarsanız daha iyi olur
Piyasada 7K bütçeye kadar alabileceğiniz kaliteli ve hızlı 3 adet monitör var. Alabileceğiniz ürünleri aşağıya yazıyorum.
  1. Samsung Odyssey G7 LC27G75TQSMXUF 27" 240Hz 1ms MVA Panel - 6.110 TL - Dünyanın ilk ve tek 240Hz 2K SVA Panel monitörüdür. Kavis olayına bakmazsanız bu üründe daha iyisi şuan piyasada yok. SAMSUNG SVA paneller IPS kadar iyidir ki bu monitör ailenin en pahalı 2K oyuncu monitörleri serisini temsil eden bir model şuan için daha iyisi yok. Ben olsam başka ürüne bakmazdım direkt bunu alırdım.
  2. Gigabyte 27" FI27Q-P 165Hz 1ms IPS Panel - 6.146 TL - Piyasadaki ilk ve tek 165Hz ile 10 Bit renk sunan IPS ürün şuan için bu ürün.
  3. VIEWSONIC XG270QG 27" 2K 1ms 165 Hz - 6.699 TL - Piyasadaki ilk 165Hz Nano IPS panel üründür. Nano IPS teknolojisi IPS panel türünün en son halidir. NOT : Bu ürün 10 bit ama 165Hz hızında sadece 8 Bit renk alabiliyorsunuz DisplayPort 1.4 desteği olmadığı için bu durum böyle.
Ben olsam kavis vs. takılmazdım Samsung Odyssey G7 alır geçerdim. O kalitede bir monitörü her zaman bulamazsınız ki zaten yeni bir ürün daha 1 ay olmadı çıkalı ve hemen stokları bitti. Samsung Shop üzerinden alamıyorsunuz sadece Hepsiburada.com adresinde kalmış ki ne kadar stok var onuda bilemiyorum. Eğer yok illede kavis olmasın derseniz 2. alternatifiniz Gigabyte olsun açık ara Samsung önde ama 2. ürün olarak Gigabyte modeli önerebilirim. Sonra Displayport 1.4 desteği olmadığından panelin hızını tam potansiyel renk kalitesinde kullanamadınızdan dolayı Viewsonic ürünü son olarak önereceğim.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
(19/08/2020, Saat: 12:46)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Piyasada 7K bütçeye kadar alabileceğiniz kaliteli ve hızlı 3 adet monitör var. Alabileceğiniz ürünleri aşağıya yazıyorum.
  1. Samsung Odyssey G7 LC27G75TQSMXUF 27" 240Hz 1ms MVA Panel - 6.110 TL - Dünyanın ilk ve tek 240Hz 2K SVA Panel monitörüdür. Kavis olayına bakmazsanız bu üründe daha iyisi şuan piyasada yok. SAMSUNG SVA paneller IPS kadar iyidir ki bu monitör ailenin en pahalı 2K oyuncu monitörleri serisini temsil eden bir model şuan için daha iyisi yok. Ben olsam başka ürüne bakmazdım direkt bunu alırdım.
  2. Gigabyte 27" FI27Q-P 165Hz 1ms IPS Panel - 6.146 TL - Piyasadaki ilk ve tek 165Hz ile 10 Bit renk sunan IPS ürün şuan için bu ürün.
  3. VIEWSONIC XG270QG 27" 2K 1ms 165 Hz - 6.699 TL - Piyasadaki ilk 165Hz Nano IPS panel üründür. Nano IPS teknolojisi IPS panel türünün en son halidir. NOT : Bu ürün 10 bit ama 165Hz hızında sadece 8 Bit renk alabiliyorsunuz DisplayPort 1.4 desteği olmadığı için bu durum böyle.
Ben olsam kavis vs. takılmazdım Samsung Odyssey G7 alır geçerdim. O kalitede bir monitörü her zaman bulamazsınız ki zaten yeni bir ürün daha 1 ay olmadı çıkalı ve hemen stokları bitti. Samsung Shop üzerinden alamıyorsunuz sadece Hepsiburada.com adresinde kalmış ki ne kadar stok var onuda bilemiyorum. Eğer yok illede kavis olmasın derseniz 2. alternatifiniz Gigabyte olsun açık ara Samsung önde ama 2. ürün olarak Gigabyte modeli önerebilirim. Sonra Displayport 1.4 desteği olmadığından panelin hızını tam potansiyel renk kalitesinde kullanamadınızdan dolayı Viewsonic ürünü son olarak önereceğim.
Bu samsungun G9 serisi de var sanırım G9 TÜRKİYE'DE var mı yoksa ne zaman gelir TÜRKİYE'DE var ise nerden teminini yapabilirim birde G7 serisinin 32inçlik olanı Türkiyede var mı bu iki ürünü TÜRKİYE'DEN satın alabilirmiyim yok ise eğer Türkiye'ye gelicekler mi ne zaman gelirler
G9 1 adet ürün var oda 49" yatay formatta bir monitör ve türkiyede var ama fiyatı Samsung Shop adresinde 1-2 hafta önce 14K civarındaydı. Big Grin

G7 önerdiğim ürünü alın geçin. O monitörün 32" olanı da var. Samsung Odyssey G7 LC32G75TQSMXUF 32" 240Hz 1ms - 6.999 TL eğer büyük istiyorsanız bunu da alabilirsiniz. Ama 27" zaten yeterince büyük 32" ufak bir TV büyüklüğünde bence o kadar büyük ekrana gerek yok ama tabi zevk meselesi alabilirsiniz.
(19/08/2020, Saat: 14:16)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: G9 1 adet ürün var oda 49" yatay formatta bir monitör ve türkiyede var ama fiyatı Samsung Shop adresinde 1-2 hafta önce 14K civarındaydı. Big Grin

G7 önerdiğim ürünü alın geçin. O monitörün 32" olanı da var. Samsung Odyssey G7 LC32G75TQSMXUF 32" 240Hz 1ms - 6.999 TL eğer büyük istiyorsanız bunu da alabilirsiniz. Ama 27" zaten yeterince büyük 32" ufak bir TV büyüklüğünde bence o kadar büyük ekrana gerek yok ama tabi zevk meselesi alabilirsiniz.
G7nin 32inch olanı VA Panel 27inch olanın paneli farklı VA Sanırım ya da ikisinin de özellikleri aynı mı ekran boyutu hariç
Ve VA Panelde almak pek istemiyorum doğrusu Gigabyte daha ağır basıyor alma konusunda ancak samsung Ips olsa gözüm kapalı samsungu alırdım
İkiside SVA panel farkları sadece 32" ve 27" olarak farkları var. Ayrıca Samsung SVA panel Quantum Dot aydınlaması ile IPS kadar başarılıdır. Bu konuda içiniz rahat olsun. Bu monitörler şuan piyasadaki en hızlı en iyi kaltede 2K monitörlerdir. IPS vs. takılmayın derim.
(19/08/2020, Saat: 15:24)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkiside SVA panel farkları sadece 32" ve 27" olarak farkları var. Ayrıca Samsung SVA panel Quantum Dot aydınlaması ile IPS kadar başarılıdır. Bu konuda içiniz rahat olsun. Bu monitörler şuan piyasadaki en hızlı en iyi kaltede 2K monitörlerdir. IPS vs. takılmayın derim.
peki bu G7 model ve Gigabyte modelinin panel olarak karşılaştırma videosu var mı yabancı kanallarda illaki vardır diye düşünüyorum ancak sorun değil panele bakacağım için sorun yok varsa eğer link atarsanız memnun olurum
Bu Samsung ürün yeni olduğundan karşılaştırma videosu vs. yok. Ancak aynı kanalın 2 monitörüde detaylı incelediği videolara bakabilirsiniz.

Hardware Unboxed kanalının örnek alabilirsiniz. Aşağıda bu kanalın 2 monitör içinde incelemesi mevcut. Görüntülerine vs. hakim olabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Ancak size tavsiyem OLED, AMOLED veya IPS panel kullanan Tablet, Telefon veya TV ile bakın videolara. TN veya başka bir panel ile bakarsanız pek bir şey anlamazsınız.
Samsung Odyssey G7 Review, The Fastest VA Display Ever vs Gigabyte FI27Q-P Review, High-End 1440p 165Hz IPS for Gaming
(19/08/2020, Saat: 20:42)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu Samsung ürün yeni olduğundan karşılaştırma videosu vs. yok. Ancak aynı kanalın 2 monitörüde detaylı incelediği videolara bakabilirsiniz.

Hardware Unboxed kanalının örnek alabilirsiniz. Aşağıda bu kanalın 2 monitör içinde incelemesi mevcut. Görüntülerine vs. hakim olabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Ancak size tavsiyem OLED, AMOLED veya IPS panel kullanan Tablet, Telefon veya TV ile bakın videolara. TN veya başka bir panel ile bakarsanız pek bir şey anlamazsınız.
Samsung Odyssey G7 Review, The Fastest VA Display Ever vs Gigabyte FI27Q-P Review, High-End 1440p 165Hz IPS for Gaming
Samsung G7 32inch olan modelin Input lag değeri kaç ms?
G7 27" ve 32"" olanın Input Lag değeri 3.1ms ki bu bayağı bayağı hızlı bir değer. Gigabyte FI27Q-P IPS ürününde 4ms oda bayağı bayağı hızlı bir değer.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Smile hasarlı monitör alınır mı ? mehmetonnline 3 41 Dün, Saat: 15:50
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Sorun monitör mü ? Ekran kartı mı ? MertKKG 1 35 Dün, Saat: 00:14
  1700 Tl Bütçe ile Monitör önerisi Mehmetozdmr 4 48 01/12/2020, Saat: 23:22
  280 hz monitör semwised 1 28 29/11/2020, Saat: 18:25
  2500 TL Bütçeye Uygun 2K 144Hz Monitör Arıyorum Bora Fazlı 3 52 27/11/2020, Saat: 11:38

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi