Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MSİ MAG241C TİTREME VE PİXEL SORUNU YARDIM
4 gün önce msi mag241c manitör aldım gayet memlunum ama ne yazıkki oyunlarda an an renk sönmeleri ve nasıl desem mesela kosuyorsunuz ya oyunda hızlı belli kısımda böyle dalgalanma ve pixellenme gibi şeyler oluyor puslu gibi oluyor bölge bu sadece hareket ettiğim zaman oluyor yaptığım işlemler hdm dp çevirdim düzelmedi elektirik kablosu degiştim düzelmedi ayarları fabrika moduna aldım düzelmedi kısaca bir çok şey denedim bir düzelme söz konusu olmadı acaba bir ayarı var o mu yapıyor diye düşünmeye başladım çünkü normal şartlarda dururkende yapması gerekmez mi ? driver sildim kurdum bir çok kez böyle ekranda dalgalanma gibi titremeler oluyor işin ilginç yanı ise örnek veriyorum manitörün üst kısmında oluyor bu oyunda oyunu windows moda alıp alt kısma cektigimde cektigim alanda bunu yapıyor üst kısım sorunsuz duruyor lütfen yardım edin

örnek veriyorum oyundaki isimlerde yürüdügüm zaman titreme ve gölgelenme oluyor
https://www.msi.com/Monitor/support/Opti...Win10%2064 bu linkten Gaming OSD uygulamasını indirip çalıştırın ve Monitörünüzü Displayport ile bağlayıp FreeSync aktif edin aktif değilse tabi. Sonrasında Yenileme Hızı (Hz) ayarınızı 144 yapın ve bu Hz ayarını Windows Ayarları / Sistem / Monitör sekmesinden Gelişmiş Görüntü Ayarları bölümünden Ekran 1 için gelişmiş görüntü ayarları bölümüne tıklayıp açılan pencereden Monitör sekmesi altından aynı yapın tabi eğer aynı değilse. Sonrasında bu ayarları Ekran kartınızın sürücüsünün ayarlarından kontrol edin. 144 Hz olmalı ve Renk değeri En yüksek değer olmalı.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
(13/10/2019, Saat: 14:48)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://www.msi.com/Monitor/support/Opti...Win10%2064 bu linkten Gaming OSD uygulamasını indirip çalıştırın ve Monitörünüzü Displayport ile bağlayıp FreeSync aktif edin aktif değilse tabi. Sonrasında Yenileme Hızı (Hz) ayarınızı 144 yapın ve bu Hz ayarını Windows Ayarları / Sistem / Monitör sekmesinden Gelişmiş Görüntü Ayarları bölümünden Ekran 1 için gelişmiş görüntü ayarları bölümüne tıklayıp açılan pencereden Monitör sekmesi altından aynı yapın tabi eğer aynı değilse. Sonrasında bu ayarları Ekran kartınızın sürücüsünün ayarlarından kontrol edin. 144 Hz olmalı ve Renk değeri En yüksek değer olmalı.

dediklerinizi yaptım malesef dediğim sorun devam ediyor bir düzelme olmadı manitör kendi halindeyken herhangibi bir titreme yada pixelleme yada galba mevcut degil oyun için hareketlerde oluyor bu belli bir kısımda üst kısımda windows mod alıp aşa indirdigimde oyun görüntüsünü üst kısımda sorun yok windows modu indirdigim alanda yine aynı dalgalanma var
https://tr.msi.com/about/contact-us - Bu bağlantıdan MSI Destek hattı ile iletişime geçin durumu bildirin net yardımcı olurlar. Bir şeyi atlıyorsunuz gibi ürün hakkında eksik yada yanlış bir durum var belli daha detaylı ve profesyonel destek alırsınız.
(13/10/2019, Saat: 16:21)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://tr.msi.com/about/contact-us - Bu bağlantıdan MSI Destek hattı ile iletişime geçin durumu bildirin net yardımcı olurlar. Bir şeyi atlıyorsunuz gibi ürün hakkında eksik yada yanlış bir durum var belli daha detaylı ve profesyonel destek alırsınız.

aradım mesai saatleri dısındayız diyor 2 gündür arıyorum zaten dp bagladıgımdan beri oyunda olmasamda ara ara ekrna gidip geliyor gibi oluyor sanırım manitör de sıkıntı var ölü pixel yok ama onu kontrol ettim
Kullandığınız kablo kalitesinden yada kablo versiyonundan da olabilir. Moniörünüzde Displayport 1.2 destekleniyor bu versiyonun altında ve kalitesiz bir kablo kullanmayın.
(13/10/2019, Saat: 17:56)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullandığınız kablo kalitesinden yada kablo versiyonundan da olabilir. Moniörünüzde Displayport 1.2 destekleniyor bu versiyonun altında ve kalitesiz bir kablo kullanmayın.

kablo kalitesini ve versiyonunu nereden anlaya bilirim ? yeni adlım zaten içinden dp kablosu cıkmadı hdm kablosu cıktı taktım ondada 144 hz gösteriyor ama

dp kablosunda mesela ekranda renk degişimleri olabilir ara ara hdmde sadece titreme vardı
Monitör içinden HDMI 1.4 kablosu çıkıyor onun ile sorun olmaması gerek. Eğer onunla da sorun varsa monitörde yada ekran kartında bir sorun olabilir ama dediğim gibi önce MSI destek hattı ile konuşun. Mail atabilirsiniz hafta sonu olduğu için Pazartesi telefon ile konuşabilirsiniz. Kablonun aldığınız yerden bilgilerine ulaşabilirsiniz tabi çin malı dandik bir ürün değilse.
(13/10/2019, Saat: 18:02)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Monitör içinden HDMI 1.4 kablosu çıkıyor onun ile sorun olmaması gerek. Eğer onunla da sorun varsa monitörde yada ekran kartında bir sorun olabilir ama dediğim gibi önce MSI destek hattı ile konuşun. Mail atabilirsiniz hafta sonu olduğu için Pazartesi telefon ile konuşabilirsiniz. Kablonun aldığınız yerden bilgilerine ulaşabilirsiniz tabi çin malı dandik bir ürün değilse.

hdm içinden cıkanda 144 hz veriyor nasılsa dp mi kalsın hdm mi kullanmalıyım ?

birde birşey soraiblrimiyim mesela fps 200 den 60 40 a düşüyor diyelim oyunda bu da böyle birşeye sebep olur mu

knight online de acık bir şekilde bu belirgin oluyor

ama şuan lol e girdim ultrada da oynuyorum bir titreme yok
Monitörün FPS ile bir alakası yok. FPS drop sorununu çoğu oyunda yaşıyorsanız tek bir oyunda oluyorsa oyun odaklı çoğu oyunda oluyorsa yazılımsal yada donanımsal bir sorun vardır. HDMI ile kullanın Displayport ile kullanacaksanız da dediğim gibi kablo kalitesi ve standardı önemli.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilgisayarın Oyundayken Kapanma Sorunu emirhan 148 2,881 17/11/2019, Saat: 17:57
Son Yorum: emirhan
  Mi Airdots Az Ses sorunu certiX 1 29 17/11/2019, Saat: 00:08
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Hdd sorunu? Hibris 13 409 14/11/2019, Saat: 20:26
  ACİL YARDIM RX580 Gökhan Bozkurt 1 19 09/11/2019, Saat: 20:12
  Donanıma ayrılmış ram sorunu melopit1 1 54 05/11/2019, Saat: 20:04

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi