Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MSİ MAG241C TİTREME VE PİXEL SORUNU YARDIM
(13/10/2019, Saat: 18:58)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Monitörün FPS ile bir alakası yok. FPS drop sorununu çoğu oyunda yaşıyorsanız tek bir oyunda oluyorsa oyun odaklı çoğu oyunda oluyorsa yazılımsal yada donanımsal bir sorun vardır. HDMI ile kullanın Displayport ile kullanacaksanız da dediğim gibi kablo kalitesi ve standardı önemli.

ben yarın servisi ile görüşüp dedikleri her şeyi yapıp test edicem bakalım sizi de bilgilendiririm

hz fpse göre düşüp cıkmıyor mu ? ben mi yanlış biliyorum peki

mesela bu ekran da titreme yapan oyunda hzem yeri geliyor 40 a kadar düşüyor sonra yine cıkıyor
Monitörlerdeki Hz olayı ile oyunlardaki FPS olayı bambaşka şeyler. Hz sabittir FPS değişken. Monitörlerdeki Hz olayı FreeSync veya G-Sync ile sabitleyebileceğin maksimum değeri gösterir. Oyun dışında Monitörlerdeki Hz değeri Windows üzerindeki tüm hareketlerin akış hızına etki eder. Örneğin 144 Hz bir monitör ile Windows ve Tarayıcı deneyimi 60 Hz bir monitörden çok farklıdır. 144 Hz daha akışkan daha göze hızlı gelir. Yani en düz kısa açaıklaması bu olur Hz ve FPS olayını.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
(13/10/2019, Saat: 21:29)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Monitörlerdeki Hz olayı ile oyunlardaki FPS olayı bambaşka şeyler. Hz sabittir FPS değişken. Monitörlerdeki Hz olayı FreeSync veya G-Sync ile sabitleyebileceğin maksimum değeri gösterir. Oyun dışında Monitörlerdeki Hz değeri Windows üzerindeki tüm hareketlerin akış hızına etki eder. Örneğin 144 Hz bir monitör ile Windows ve Tarayıcı deneyimi 60 Hz bir monitörden çok farklıdır. 144 Hz daha akışkan daha göze hızlı gelir. Yani en düz kısa açaıklaması bu olur Hz ve FPS olayını.

ama bende hz oynuyor sabit kalmıyor 144 hz cıkartıyorum mesela oyun a gelince aktif yerlere gittigimde hz 144 den düşmeye başlıyor  40 50 ye kadar ible düşüyor msi ana menüsünde gösteriyor hz yi ama net tarayıcısına geçince 144 sabit

hz oynama sebebi fresync acık olmasıymıs onu kapatınca 144 te kalıyor
O oyundaki değer Hz değeri değil FPS anlattım yukarıda zaten Hz başka bir şey. Oyundaki değer FPS oranı Hz oranı tamamen farklı o sabit ayardır. FreeSync ayarı ise dediğim gibi size monitör Hz değeri ile FPS oranı arasındaki dengesizlikten kaynaklı yırtılmaları gideren bir teknoloji onunda Hz ile alakası yok.
(13/10/2019, Saat: 23:10)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O oyundaki değer Hz değeri değil FPS anlattım yukarıda zaten Hz başka bir şey. Oyundaki değer FPS oranı Hz oranı tamamen farklı o sabit ayardır. FreeSync ayarı ise dediğim gibi size monitör Hz değeri ile FPS oranı arasındaki dengesizlikten kaynaklı yırtılmaları gideren bir teknoloji onunda Hz ile alakası yok.

[Resim: 00A3Go.jpg]

dedigim olay bu bazı oyunlarda az belli bazılarında cok birde bugün csgo girdim frescren açtım sis bombası düştü önüme görüntü birşeyler oldu kasmaya başladı oyun 200 300 fpslerdeken ilk manitör gitti sonra pc kitlendi

yetkili bayi istanbul a yollamamı istiyor kontrol için video ve resim istediler attım ortalama 10 gün sürcekmiş oda yedek parça varsa sorun başka birşey de olabilir mi diye üdşünmeye başladım
Dediğim gibi cihazda bir sorun var belli bence yollayın servise böyle kullanılmaz cihaz ki deneyebileceğimiz şeyleri denedik zaten gerisi servis işi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilgisayarın Oyundayken Kapanma Sorunu emirhan 148 2,889 17/11/2019, Saat: 17:57
Son Yorum: emirhan
  Mi Airdots Az Ses sorunu certiX 1 29 17/11/2019, Saat: 00:08
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Hdd sorunu? Hibris 13 409 14/11/2019, Saat: 20:26
  ACİL YARDIM RX580 Gökhan Bozkurt 1 19 09/11/2019, Saat: 20:12
  Donanıma ayrılmış ram sorunu melopit1 1 54 05/11/2019, Saat: 20:04

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi