Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oyunlarda Grafik Problemleri!
#1
gtx 1660 super ekran kartım var. vatan bilgisayardan hazır sistem aldım, gözlemlediğim kadarıyla oyunlarda özellikle gta 5 vb oyunlarda doku geç yüklenmesi, demir parmaklıklar gibi yerlerde anlatamadığım görüntü bozuklukları ve dokuların gölgelerin çimenlerin titremesi gözüme çok batıyor bu problemleri nasıl çözebilirim lütfen çözüm önerinizi söyleyiniz
#2
Oyun orjinal mi? GTA 5 için sordum bunu. Birde her oyunda var mı bu sorun?

Sürücü problemi olabilir bir ihtimal. Sürücü kaldır kur denediniz mi?
Facebook bağlantısıugur.baki.g
#3
(01/10/2020, Saat: 17:40)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oyun orjinal mi? GTA 5 için sordum bunu. Birde her oyunda var mı bu sorun?

Sürücü problemi olabilir bir ihtimal. Sürücü kaldır kur denediniz mi?

oyunlar orijinal ve tüm oyunlarda aynı sorun var sürücü için güncellemeler geliyor onları güncelliyorum. bide denetim masasından ayar yapmaya çalışıyorum ama yapmaya çalışırken daha kötü oluyor
#4
Sorun aldığınızdan beri mi var sonradan mı oldu?
Facebook bağlantısıugur.baki.g
#5
(01/10/2020, Saat: 18:04)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sorun aldığınızdan beri mi var sonradan mı oldu?

3 ay önce almıştım zaten ilk başlarda çimenlerde ilerledikçe benle ilerleyen çizgiler vardı şimdi kurcaladıkca daha kötüleşti birde oyundaki dokular benle beraber ilerliyor yani geç yükleniyor
#6
Kartın belleğinde sorun olabilir. Bu dediğiniz sorun bundan olur. Ayrıca monitör yada kabloda sorun olabilir. Baktınız mı monitör ve kablolara farkı ürünler ile?
Facebook bağlantısıugur.baki.g
#7
(01/10/2020, Saat: 18:25)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kartın belleğinde sorun olabilir. Bu dediğiniz sorun bundan olur. Ayrıca monitör yada kabloda sorun olabilir. Baktınız mı monitör ve kablolara farkı ürünler ile?

demek istediğiniz kablolar neler mesela. ekran kartı girişi olarak displayport kullanıyorum ayrıca rm344 144hz 1ms monıtorum ilk başta ölü piksel oldugundan dolayı değişti aynı monıtor yanı monıtorluk oldugunu sanmıyorum eger dediğiniz gibi ekran kartında bi problem varsa veyahut yoksa vatan bilgisayara götürsem nasıl bir işleme girer ne yapmalıyım? veya denetım masasından ayarlar ile düzeltilirmi çünkü oyun içinde 8x msaa yapsam da düzelmiyor
#8
Bu söylediğiniz soruna neden olacak 3 şey var. Ekran kartı bellek sorunu, monitör sorunu ve monitöre aktardığınız kablo surunu. Önce başka bir monitör ile deneyin sistemi ki LED TV 'niz varsa HDMI veya DP çıkışı olan oda olur. Sorun devam ederse kablo değiştirin görüntü aktardığınız kabloyu oda çözmez ise ekran kartı sorunudur. Ayar yapacak pek bir şey yok ama şunu deneyin ekran kartınızın markası ne ise onun yazılımını indirin. Örneğin ASUS ise GPU Tweak 2 yazılımını ve kartı stok frekans ayarlarında kullanın yani OC yada Gaming ayarında değil. Sorun çözülürse ne ala yok çözülmez ise sistemi Vatan Bilgisayara götürün onlar bir baksınlar donanım arızası mı monitör arızası mı belli olur.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
#9
(01/10/2020, Saat: 18:42)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu söylediğiniz soruna neden olacak 3 şey var. Ekran kartı bellek sorunu, monitör sorunu ve monitöre aktardığınız kablo surunu. Önce başka bir monitör ile deneyin sistemi ki LED TV 'niz varsa HDMI veya DP çıkışı olan oda olur. Sorun devam ederse kablo değiştirin görüntü aktardığınız kabloyu oda çözmez ise ekran kartı sorunudur. Ayar yapacak pek bir şey yok ama şunu deneyin ekran kartınızın markası ne ise onun yazılımını indirin. Örneğin ASUS ise GPU Tweak 2 yazılımını ve kartı stok frekans ayarlarında kullanın yani OC yada Gaming ayarında değil. Sorun çözülürse ne ala yok çözülmez ise sistemi Vatan Bilgisayara götürün onlar bir baksınlar donanım arızası mı monitör arızası mı belli olur.

kartım zotac ne yapmalıyım yanı sizin dediklerini denemeye çalışıcam ama öncelikle yazılımsalmı onu öğrenmek istiyorum.vatan bilgisayara götürürsem değişim yaparlarmı yoksa garantıye gönderip dahamı kötü yaparlar?
#10
Bu bağlantıdan Firestorm yazılımını indirip kurun. Yazılım açılınca stok ayarlarda bir deneme yapın. Sorun çözülürse ne ala ama çözülmez ise ve siz ekran kartı sürücüsünü daha önce kaldırıp kurup denediyseniz yazılımsal değildir sorun.

Vatan Bilgisayar veya garanti firmaları neden daha kötü yapsınlar onu anlamadım.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi