PC Hocası Forum Bilgisayar ve İnternet Sorunları Donanım Sorunları Özellikle Online Oyunlarda Olan Yüksek Fps'e Rağmen Akıcılık Problemi
Özellikle Online Oyunlarda Olan Yüksek Fps'e Rağmen Akıcılık Problemi
prokaan78
Özellikle Online Oyunlarda Olan Yüksek Fps'e Rağmen Akıcılık Problemi
3
299
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
prokaan78 Emektar Üye
*
  • Konular138
  • Mesajlar612

• Rep puanı 4
Uzun zamandır aklımı kurcalıyordu.Monitörden olabileceğini düşündüm.2 farklı internet kafeye gittim ikisinde de gtx1060 ekran kartı vardı.Bunlar ile CS:GO ve Lol oyunlarını test ettim.Fps evimdekiyle aynı fakat akıcılık aşırı derecede farklı.Resmen yağ gibi akıyordu oyun acaba monitör 144 hz benim monitörüm 75 hz olduğundan olabilir mi diye düşünüyordum.Fakat Forza horizon 4 gibi Gta 5 singleplayer gibi oyunlarda bende de akıcılık var.Nedense CS:GO, Lol, Valorant gibi oyunlarda o akıcılık yok.Vsync ile falan alakalı değil herşeyi denedim grafik ayarları konusundan değil.Sizce internetim ile alakalı falan olabilir mi ? (internet kafede pingim 20 civarıyken evde de 35 yani çok fark yok aslında)
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ugur.gozaydin < Fiyasko Hayat >
*
  • Konular3
  • Mesajlar25,959

• Rep puanı 3,324
İnternet odaklı bir sorununuz olabilir. GTA 5 ve FH 4 oyunlarında sorun yom ama online tabanlı diğer oyunlarda sorun yaşıyorsunuz. Sorun net odaklı olabilir.

Aşağıdaki ağ sıfırlama ve cache temizleme önerilerimi bir deneyin.
  • @echo off
  • netsh winsock reset
  • netsh winhttp reset proxy
  • netsh int ip reset a.txt
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • netsh advfirewall reset
  • netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
  • netsh interface tcp set heuristics disabled

• del /s /f /q "%userprofile%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "%userprofile%\appdata\local\temp\"*.*
  • exit
Bu işlemleri birkaç yöntem yapabilirsiniz.
  1. Yöntem : Not Defterini açın ve yukarıdaki @echo off ve exit dahil kodların tamamını yazın yada kopyalayın. Daha sonra Dosya > Kaydet deyip Masaüstünü seçin ve Kayıt türü ayarını Tüm dosyalar yapın. Daha sonra dosyaya bir isim verin. Örneğin Reset.bat olabilir. Burada Reset dosya adı .bat dosya tipi oluyor. Daha sonra Kaydet deyin. Bu oluşan dosyayı masaüstünde bulup sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştıracaksınız. Siyah DOS ekranı açılacak temizleme işlemi tamamlanacak ve kapanacak. Eğer bir onay vs. isterse yada bir işlem çok uzun sürerse bir tuşa basıp geçebilirsiniz. İşlemler tamamlanıp siyah pencere kapanınca sistemi yeniden başlatıp ağın gelmesini bekleyin.
  2. Yöntem : Başlata CMD yazın ve Komut İstemini Yönetici Olarak Çalıştırın. Açılan siyah pencerede taskkill /f /im explorer.exe komutunu yazın ve ENTER tuşuna basın. Tüm masaüstü siyaha bürünecek korkmayın. Sonrasında yukarıdaki kod bloğundan @echo off ve exit hariç arasında olan kodları satır satır yazıp her satır sonrasında ENTER tuşuna basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Daha sonrasında masaüstünü geri getirmek için explorer.exe yazın ve ENTER tuşuna basın. Kodları yazdığınız pencereyi kapatmak için exit yazıp ENTER tuşuna basın yada direkt pencereyi X butonundan kapatın.
NOT: del olarak başlayan kodlar temizlik için olan kodlar. Eğer kalıntı dosyalarını silmek istemezseniz o del ile başlayan kodları yazmayabilirsiniz.
İletişim : Facebook ugur.baki.g / Discord : Ugur_Gozaydin#7181

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze
Şuan Offine!
Şuan Offine!
prokaan78 Emektar Üye
*
  • Konular138
  • Mesajlar612

• Rep puanı 4
(06/08/2021, Saat: 21:38)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnternet odaklı bir sorununuz olabilir. GTA 5 ve FH 4 oyunlarında sorun yom ama online tabanlı diğer oyunlarda sorun yaşıyorsunuz. Sorun net odaklı olabilir.

Aşağıdaki ağ sıfırlama ve cache temizleme önerilerimi bir deneyin.
  • @echo off
  • netsh winsock reset
  • netsh winhttp reset proxy
  • netsh int ip reset a.txt
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • netsh advfirewall reset
  • netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
  • netsh interface tcp set heuristics disabled

• del /s /f /q "%userprofile%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "%userprofile%\appdata\local\temp\"*.*
  • exit
Bu işlemleri birkaç yöntem yapabilirsiniz.
  1. Yöntem : Not Defterini açın ve yukarıdaki @echo off ve exit dahil kodların tamamını yazın yada kopyalayın. Daha sonra Dosya > Kaydet deyip Masaüstünü seçin ve Kayıt türü ayarını Tüm dosyalar yapın. Daha sonra dosyaya bir isim verin. Örneğin Reset.bat olabilir. Burada Reset dosya adı .bat dosya tipi oluyor. Daha sonra Kaydet deyin. Bu oluşan dosyayı masaüstünde bulup sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştıracaksınız. Siyah DOS ekranı açılacak temizleme işlemi tamamlanacak ve kapanacak. Eğer bir onay vs. isterse yada bir işlem çok uzun sürerse bir tuşa basıp geçebilirsiniz. İşlemler tamamlanıp siyah pencere kapanınca sistemi yeniden başlatıp ağın gelmesini bekleyin.
  2. Yöntem : Başlata CMD yazın ve Komut İstemini Yönetici Olarak Çalıştırın. Açılan siyah pencerede taskkill /f /im explorer.exe komutunu yazın ve ENTER tuşuna basın. Tüm masaüstü siyaha bürünecek korkmayın. Sonrasında yukarıdaki kod bloğundan @echo off ve exit hariç arasında olan kodları satır satır yazıp her satır sonrasında ENTER tuşuna basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Daha sonrasında masaüstünü geri getirmek için explorer.exe yazın ve ENTER tuşuna basın. Kodları yazdığınız pencereyi kapatmak için exit yazıp ENTER tuşuna basın yada direkt pencereyi X butonundan kapatın.
NOT: del olarak başlayan kodlar temizlik için olan kodlar. Eğer kalıntı dosyalarını silmek istemezseniz o del ile başlayan kodları yazmayabilirsiniz.

sıfırlama değilde daha yeni format atmıştım c ye atmıştım yani sisteme ve yine hiçbir şey değişmemişti yapmama gerek var mı sizce
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ugur.gozaydin < Fiyasko Hayat >
*
  • Konular3
  • Mesajlar25,959

• Rep puanı 3,324
Format attıysanız gerek yok. Ben biraz araştırıp bir çözüm bulursam önerinizi yaparım.
İletişim : Facebook ugur.baki.g / Discord : Ugur_Gozaydin#7181

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  mıkrofon cızırtı problemi Süpreme006 10 138 14/01/2022, Saat: 22:56
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Laptop Ses Problemi MuhammedColaker 3 71 14/01/2022, Saat: 21:02
  Ekran çözünürlüğü default olmasına rağmen pikselli ve donuyor uggsup797 8 198 08/01/2022, Saat: 13:31
Son Yorum: BatuhanKLC
  Oyunlarda Nvidia GPU Kullanılmaması Sorunu em1nadgzl 3 123 31/12/2021, Saat: 18:46
  Bilgisayarım oyunlarda Kapanıyor YURTSEVENGAMER 4 214 30/12/2021, Saat: 11:02

Hızlı Menü: