Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Palit RTX 3080 Nasıl bir ekran kartıdır?
https://www.gamegaraj.com/urun/palit-rtx...-gddr6x-2/

Bu ekran kartını almayı planlıyorum, diğer markaları beklemeli miyim almadan önce? Kur çok hızlı arttığı için hemen almak istiyorum ama bu kartın hem tasarımı hoşuma gitmedi hem de fabrika çıkışlı OC yapılmamış. Ne önerirsiniz? Yakında maksimum 18.000 TL civarı bir sistem toplamayı planlıyorum.
ASUS TUF veya Gigabyte EAGLE modelleri var 8100 TL ye onlarda alınabilir ama bu PALIT kartı gayet iyi bir kart. Kartın saat hızına bakmayın yazanın üzerine kendisi oyunlarda zaten otomatikman çıkıyor 2000Mhz üzerini görür buna takılmayın ki zaten en fazla 3-5 FPS artışı yapar saat hızı yani dikkat edilecek bir değer değil. Tasarım ve soğutmaya bakmanız gerek en önemlisi budur ki tasarımı beğenmemişsiniz o göreceli bir kavramdır ama soğutması gayet iyidir. Dediğim gibi diğer modeller gelecekler daha ZOTAC, GALAX, INNO3D, EVGA gibi markaların ürünleri yok piyasada onlarda gelsin ona göre seçim yaparsınız.

NOT : 18K civarına zaten çok çok iyi bir sistem kurarsınız daha yeni 14.800 TL ye öneri yaptım ben Gigabyte EAGLE 3080 olan bir sistem son konulara bakabilirsiniz.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
(18/09/2020, Saat: 02:57)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ASUS TUF veya Gigabyte EAGLE modelleri var 8100 TL ye onlarda alınabilir ama bu PALIT kartı gayet iyi bir kart. Kartın saat hızına bakmayın yazanın üzerine kendisi oyunlarda zaten otomatikman çıkıyor 2000Mhz üzerini görür buna takılmayın ki zaten en fazla 3-5 FPS artışı yapar saat hızı yani dikkat edilecek bir değer değil. Tasarım ve soğutmaya bakmanız gerek en önemlisi budur ki tasarımı beğenmemişsiniz o göreceli bir kavramdır ama soğutması gayet iyidir. Dediğim gibi diğer modeller gelecekler daha ZOTAC, GALAX, INNO3D, EVGA gibi markaların ürünleri yok piyasada onlarda gelsin ona göre seçim yaparsınız.

NOT : 18K civarına zaten çok çok iyi bir sistem kurarsınız daha yeni 14.800 TL ye öneri yaptım ben Gigabyte EAGLE 3080 olan bir sistem son konulara bakabilirsiniz.

Merhabalar öncelikle teşekkür ederim, bahsettiğiniz sistem bu mu? https://forum.pchocasi.com.tr/konu-17-bi...utfen.html

Eğer bu ise Ryzen 7 3700x kullanmışsınız Ryzen 4000 cpuları beklemeyi düşünüyordum Zen 2 mimari yerine ama i7 10700k veya bütçe yeterse i9 10850k ki 4k gibi çözünürlükte i9'a çok ihtiyaç yok galiba izlediğim benchmark videoları doğruysa en fazla 2-3 fps oynuyor hatta çoğu zaman eşdeğer performans gösteriyor.

RTX 3080 ile 4k sistem kurmayı planlıyorum 2 ay yeni CPUlar için beklemek istemiyorum Inteli oyun performansında geçebilir mi onu bile bilmiyorum, kur farkının da ne olacağı belli değil. Şu anda PG279Q 27" 165hz kendiliğinden OC verebiliyor ama 144hz kullanıyorum galiba gecikmesi artıyormuş, IPS panel 4ms 1440p monitörüm var. Dediğiniz gibi RTX 3080 için diğer markaları bekleyeceğim daha uygun fiyatlı tasarımı hoşuma giden, soğutması iyi olanı tercih ederim.

Şu anki monitörümün yerine seneye 4k 144hz mönitörler çoğaldığı zaman kur çok fazla artmazsa almayı planlıyorum. LG'nin, Asus'un, Acer'in vs. yeni HDR 600 4k 144hz hdmi 2.1 desteği de olan monitörleri duyuruldu çoğu yıl başında piyasada olacak. O monitörlerden bir tanesi ile uzun vadede gitmeyi planlıyorum genel olarak sadece oyun oynarım belki video montajı yaparım. Intel tercih edersem 11. nesile anakartımı değişmeden geçme imkanım olabilir mi? En azından gerek olacağını düşünüyor musunuz yoksa i7 10700k ile aralarında 4K veya 2K için çok fark olmaz mı? 

Ayrıca şöyle bir sistem buldum https://www.gamegaraj.com/urun/phantom-7t-10/ ama içerisinde HDD yok, anakartın markasını hiç duymadım ve güç kaynağı 750w istiyordu en az ekran kartı için. Bu tarz hazır sistemleri bekleyip tercih edebilir miyim?

Tekrardan teşekkür ederim ilginiz için.
Öncelikle linkteki ürünü kesinlikle önermem daha pahalıya benzer sayılacak bir sistem. Bu tarz bir sistem alıcaksanız parçaları ayrı ayrı alın kendiniz seçin veya bilen birisinden yardım alarak kurun ki benim gibi kişiler bu yüzden var.

Ryzen 4000 serisini bekleyebilirsiniz ama kesin ve net tarih yok ki dolar-tl dalgalanmasıda cabası size kalmış.

INTEL sistem önermem ne yükseltmeye açık nir sistem ne geleceğe dönük teknolojiler barındırıyor. INTEL sonraki nesilde anakart değişimi gerekmeyecek gibi bir açıklamaya sahip değil yani o konuda bir sorun var önermem. 4K da performans aynıdır iş wkran kartına kalıyor 4K da işlemci boşta sayılır performans farkı yok AMD mantıklı. 2K da ise işlemci az biraz önemli arada 15-20 FPS INTEL önde ama o kadar yüksel FPS değerlerinde bu kadar az bir FPS farkı bakılacak bir değer değildir. Ayrıca ileridd X570 ve B550 anakartları ile Ryzen 4000 serisi işlemcileri kullanabilirsiniz AMD bunu garanti etti zaten sorun yok geleceğede yatırım yapıyorsunuz burada. AMD alın geçin dert değil.
Facebook bağlantısıugur.baki.g

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ekran Kartı Dikey Takma Aparatı ZaGor26 1 23 4 dakika önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Ekran kartım sığar mı? Enis Joestar 1 24 Dün, Saat: 19:00
  Yeni Gelecek Olan Ekran Kartları SoundWaveSuperior675 3 44 20/10/2020, Saat: 16:38
  Ekran kartı uyumu amcanız 5 60 19/10/2020, Saat: 19:16
  Sistemime hangi ekran kartı olur ? Serkan2615 4 109 18/10/2020, Saat: 11:09
Son Yorum: Enes Yavuz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi