Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
PC KENDİNİ RESETLİYOR
#11
Format atar gibi yapıyorsunuz. Anakarta göre BOOT tuşu farklı olabilir. En iyisi BIOS üzerinden ilk sıraya USB belleği seçin kaydet çık deyin en iyi öyle olacaktır. Yada anakart ilk boot ekranında alt kısımda tuşları yazar BIOS 'a girmek için BOOT ekranını açmak için eğer varsa sizin anakartta böyle bir şey direkt BOOT tuşu ile mnüyü açıp USB belleği seçebilirsiniz.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
#12
(20/01/2020, Saat: 01:46)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer başka bir yerde denediğinizde hiçbir sorun çıkmaz ise en ihtimali yüksek olan durum elektrik odaklı sorun ki buda dolaylı yoldan şu anlama geliyor PSU odaklı akım düzenleme sorununuz da var demek oluyor. Eğer sorun olursa o test ettiğiniz yerde buda 2 şeyden olabilir. Birincisi bulunduğunuz bölgede bir yerde test ettiniz diyelim ki buda yine şu sorun olabilir demek oluyor bölgedeki genel akım düşük olabilir yada dalgalanma çok olabilir bazı bölgelerde bu tarz şeyler oluyor bir arkadaşımın bölgesinde de bu tarz bir genel akım sorunu vardı geniş akım aralığı destekleyen bir PSU ile genel sorunu çözmüştü. Diğer bir sorun ise bileşen bazlı arıza ki olası bir ihtimal. En olası bileşen ise RAM 'dir genelde.

RAM 'lerinizi test edin. Aşağıdakileri uygulayabilirsiniz.
 • Önce https://www.memtest86.com/ bu yazılımı indirin ve inen ZIP dosyasını klasöre çıkartın.
 • Sisteme bir USB bellek takın ve içinde önemli verilerin olmamasına dikkat edin. İçi boş olsun.
 • Klasörün içindeki imageUSB.exe dosyasını çalıştırın. Aşağıdaki adımları izleyin.
 • Step 1 : USB belleği seçin.
 • Step 2 : Write image to USB drive seçeneği ve Post Image Verification seçeneğini işaretleyin.
 • Step 3 : İnen klasörde memtest86-usb.img adında bir IMG dosyası var bu dosyayı Browse ile seçin.
 • Step 4 : Write butonuna basın ve bir pencere açılacak YES(EVET) diyorsunuz ve ikinci uyarıyada aynı şekilde YES(EVET) deyip işlemin tamamlanmasını bekliyorsunuz.
 • İşlem tamamlanınca bir pencerede Imaging Complated! uyarısı gelecek. OK deyip uygulamadan çıkıyorsunuz.
 • Şimdi bu USB bellek ile sisteme format atar gibi sistem açılışında USB ile başlatıyorsunuz hepsi bu kadar.
 • USB belleği seçince yazılım otomatik olarak test başlatacak. Arıza varsa ekranda kırmızı renkte bir hata kodu veyahut gösterge ile belli oluyor zaten. Eğer hata çıkarsa RAM 'iniz arızalı demektir ve bu soruna sebep olur. Testi  en az 30 dk. sürdürün bence garantiye alıp 1 saat sürdürün.

hocam başka bir evde denedim ordada aynı şekilde kapandı pc ne yapmamı önerirsiniz,evden dolayı bir sorun yok gibi duruyor
#13
Ev yine aynı bölgede mi? Eğer ev yine aynı bölgede ise şunu bir araştırın bölgenizde genel akım seviyesi hangi voltaj aralıklarında eğer bölgede varsa bir akım dalgalanması ev fark etmez. Bunu elektrikçiler bilir veya elektriği aldığınız firmayı arayıp öğrenebilirsiniz. Eğer bölgede akım bu şekilde dalgalıysa PSU 'nuza model olarak bakarız o aralıktaki akımları destekliyor mu sorun PSU 'mu değil mi anlarız. Eğer bu değilse bileşen bazlı sorun vardır ki bu durumda önce RAM testinizi yapın sonrasına bakarız.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
#14
(21/01/2020, Saat: 00:43)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ev yine aynı bölgede mi? Eğer ev yine aynı bölgede ise şunu bir araştırın bölgenizde genel akım seviyesi hangi voltaj aralıklarında eğer bölgede varsa bir akım dalgalanması ev fark etmez. Bunu elektrikçiler bilir veya elektriği aldığınız firmayı arayıp öğrenebilirsiniz. Eğer bölgede akım bu şekilde dalgalıysa PSU 'nuza model olarak bakarız o aralıktaki akımları destekliyor mu sorun PSU 'mu değil mi anlarız. Eğer bu değilse bileşen bazlı sorun vardır ki bu durumda önce RAM testinizi yapın sonrasına bakarız.

yani şöyle diyeyim,denedim ev aynı mahallede ama aramızda 600-700 metre mesafe var
#15
Aynı bölge yani akım bölgede sorunlu olabilir. Dediğim şekilde bunu öğren. Ayrıca RAM 'i tarat onunda sonucu ile değerlendiririz.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
#16
(21/01/2020, Saat: 01:42)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı bölge yani akım bölgede sorunlu olabilir. Dediğim şekilde bunu öğren. Ayrıca RAM 'i tarat onunda sonucu ile değerlendiririz.

hocam,elektrik servisini aradım genelde bu tarif ettiniz durumlarta voltaj düşüklügü sorunu oluyor dedi,kontrol amacıyla destek yollucaklarmış eve onu bekliyorum
#17
Anladım, sonuçları paylaşırsınız.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENİ RAM TAKINCA PC RESETLİYOR Xaxvo 5 224 08/10/2019, Saat: 16:13
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Bilgisayar kendini kapatiyor dncrgny95 11 476 07/09/2019, Saat: 19:23
Son Yorum: ugur.gozaydin
  PC KENDİ KENDİNİ KAPATMA SORUNU Emre Ünal 13 1,044 22/06/2019, Saat: 18:10
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Bilgisayarın kendini kapatması Serhathan Yıldız 7 512 27/12/2018, Saat: 19:09
Son Yorum: Enes Değirmenci
Question NOTEBOOK VİDEO OYNATIRKEN KENDİSİNİ RESETLİYOR! tayfunk 5 714 03/04/2018, Saat: 21:49
Son Yorum: Enes Değirmenci

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi