Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pc Sistem Yükseltme
Merhabalar ...
Pc sistemimde biraz yükseltmeye gitmek istiyorum. Şuan kullandığım anakart  Msi H110 M PRO VD ama ben anakartımı değiştirmek istiyorum ve yerine Msi Z270 SLI PLUS almak istiyorum. Kullandığım işlemci ise İntel i5 6402p . Bu yeni anakartı aldığım zaman bu işlemci darboğaza neden olur mu ve bunun yerine amd ryzen işlemci kullanabilir miyim kullanabilirsem hangi modelini kullanabilirim ? Ayrıca ek olarak 1 adet 8 gb ram 1 adet 1 tb hdd ve ssd eklemek istiyorum, ssd önerilerinizi alabilir miyim ?

Şuan ki sistemim ;
-8-gb RAM
-Msi Rx 480 8 gb Ekran kartı

- İntel i5 6402p işlemci

-1 TB harddisk
-Anakart Msi H110 M PRO VD
Bir INTEL platformuna Ryzen işlemci takamazsınız. Tamamen işlemci ve anakart değişimi yapacaksanız o zaman bir sorun yok. Ryzen 5 2600 veya üzeri bir işlemci ve A320 yada B450 bir anakart alınabilir. Ancak işlemciniz sizin ekran kartınızı sorunsuz besliyor yani işlemci güncellemesi yapmanıza gerek yok. Sadece RAM takviyesi yapın FPS artışınız olur ve SSD takviyesi ile sistem hızlanır. Gerisine gerek yok şahsi fikrim bunlardan başkası bu tarz bir sisteme fazla ve gereksiz olur.

Aynı RAM özelliklerine sahip bir RAM alabilirsiniz. SSD olarak ise F/P ve kaliteli uzun ömürlü bir SSD istiyorsanız Patriot Brust serisinden bir SSD disk alabilirsiniz. Piyasadaki çoğu pahalı rakiplerinden pek çok konuda daha iyi bir SSD serisidir.

Bu 240 GB disklerde diğer markalarıda gözden geçirdim en mantıklısı bu 2 disk ki ben olsam Patriot alır keyfime bakardım.

Bu 480 GB disklerde ise en iyi seçenek yine Patriot markası oluyor. Adata SU800 çok pahalı o fiyatlara indirimlerde M.2 SSD disk alınıyor. Bence hak etmiyor parasını. SU650 modeli ise fena değil ama Patriot varken bu fiyata bakılmaz bence ona da.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Anakart değiştirisen İşlemci de değişmen lazım senin Ram frekansı büyük ihtimalle 2400 mhz den yüksek değildir.
Ryzen a geçersen ram i değiştirmen tavsiye edilir. Bence bir SSD al. Kullan Sonra satarsın. Ryzen 2600 nvdia 1660 lı bir sisteme geçiş yaparsın
Z serisi yüksek kaçar diye düşünüyorum. İlla gecicekseniz b250 chipsetine geçilebilir. Ancak önerim bu anakart işlemci 2lisini satıp yeni nesil ryzene geçmen olur. Darboğazın anakart ile bir ilişkisi yoktur. Yeni nesil istemiyorum bu sistemden devam edicem dersen kullandığın ramin aynısından 8 gb daha alabilirsin. Uğur hocamında dediği gibi güzel bir ssd sistemi hizlandiricaktir. Bütçeniz yüksek ise samsung firmasından, az ise Adata firmasından seçiniz. Ekstra bir yükseltme olarak işlemcinizi ve anakartinizi değiştirdikten sonra takas yoluyla ekran kartinizida yukseltebilirsiniz
Anakart ve işlemci değişimi olabilir ancak dediğim gibi gerekli değil. Kullanılan ekran kartına fazlasıyla yetiyor o işlemci yani anakart ve işlemci değişecekse önce daha güçlü bir kart alınmalı ki RAM ve SSD derken yükseltme değil komple sistem almak gibi oluyor yani pek mantıklı değiş işlemci ve anakart değişimi.
Facebook bağlantısıugur.baki.g

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  8000TL SİSTEM ÖNERİSİ arpsgl 1 30 Dün, Saat: 21:57
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Sistem toplama önerisi cawuy71 3 94 Dün, Saat: 21:55
  Sistem toplama önerisi mltq77 14 187 09/08/2020, Saat: 22:48
  8000 TL Sistem Değerlendirmesi MRTRGS 1 72 07/08/2020, Saat: 19:08
Son Yorum: Enes Yavuz
  ADOBE PREMIERE PRO 2020 VE PHOTOSHOP 2020 RENDER İÇİN SİSTEM ÖNERİSİ xanyus41 13 234 07/08/2020, Saat: 07:18
Son Yorum: Enes Yavuz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi