Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pc Toplama Tavsiye
Merhabalar sizlere birkaç sorum olacak.Cevaplarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler Smile.

1-)Bu sisteme nasıl bir ekran kartı olabilir(Önerdiğiniz ekran kartının fiyatının 2600-2700 TL'yi geçmemesini ve bilinen marka olmasını rica ederim.)
Anakart=MSI B450-a pro Max 
İşlemci=Ryzen 5 2600x
Bellek=XPG D50 cL 16 3000 MHz RGB Ram
Kasa=Power Boost VK-T01B RGB Kasa
SSD=Sandisk Ultra 500gb M2 SSD 
HDD=Seagate Barracuda 7200 RPM Sata 3 500 gb HDD 
Monitör=James Donkey 24 inch 144 Hz 1Ms DP Port
--------------------------------------------------------------------------------
2-)Biliyoruz ki bitcoin sayesinde ekran kartı fiyatları arttı.Ekran kartı olarak üstteki sistem için Asus dual Rx 580 8gb oc edition 256 bit alacaktım.Ancak şuan 4gblik versiyonu bile 2650TL.Asus Dual Rx 5500 XT 8gb oc edition 128 bit ama o da 2600 TL.Bu bit farkı birşey farkeder mi ve hangisini önerirsiniz?Oynayacağım en babacan oyun GTA 5 olur Big Grin.
--------------------------------------------------------------------------------
3-)Asus Dual rx580 8gb ile 4gb arasında çok fiyat farkı var mı.İnternette baktım oyunlarda 4-5 fps biraz da sıcaklık farkı olduğunu gözlemledim.4 gblik versiyonu alsam keşke 8 gblik olanını alsaydım diye pişman olur muyum?
ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER.ALLAH'A EMANET OLUN.
Seçtiğiniz kasadaki PSU 'yu kesinlikle önermem. Genel olarak toplam bütçe verirseniz monitör dahil daha net yardımcı olabilirim.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Monitör ile beraber yaklaşık 8500 TL olabilir.Affınıza sığınarak birkaç isteğime göre sisteme yardım etmenizi isterim.
1-)Monitörün 144hz 1ms olmasını isterim Big Grin
2-)Eğer link link atarsanız hepsinin Hepsiburada sitesinden olmasını rica ederim Smile
3-)Zotac,inno3d,asrock gibi pek bilinmeyen ekran kartları olmasını istemem (o topa birdaha girmem)
4-)Ramin XPG D50 cL16 3000 MHz RGB olmasını isterim
5-)Kasanın RGB ve en az 550w 80+ veya 80+ Bronze sertifikalı olmasını isterim.
Böyle çok emir vermiş gibi oldum kusura bakmayın o anlamda yazmıyorum Smile
Şimdiden çok teşekkür ederim sağolun varolun.
Palit ve diğer markalar ile ne gibi bir olay yaşadınız bilmiyorum ama palit markası şu anda yüksek segment kartlarda soğutma performansı olarak ROG serisini bile geçiyor yani kaliteli bir markadır isterseniz https://www.gamegaraj.com/urun/aquarius-5a/ bu sistemi alabilirsiniz 2060 var rtx teknolojisi kullanabilirsiniz. Bu sistemi almayı düşünürseniz işlemciyi Ryzen 5 3500x seçmenizi ve Ramları 2x8 yapmanızı öneririm toplam 7.250Tl yapıyor
Ekran olarak https://www.hepsiburada.com/asus-vp249qg...OLOJ%C4%B0 önerebilirim 144hz 1ms FreeSync IPS panel.

Derseniz marka konusunda çok seçiciyim ekran kartını Asus DUAL 1660Ti ile değiştirebilirsiniz 

RTX 2060 pc seçerseniz 8850Tl
1660Ti seçerseniz 8573Tl tutuyor

İsteklerinizden birisi PSU'nun RGB olması ki RGB bir PSU pc için çok gerekli değildir sadece fazla masraftır onun yerine daha fazla sertfikalı bir PSU bakabilirsiniz

Ramlar RGB istemişssiniz ama şu anda fiyatları çok pahalı durumda isterseniz değiştirebilirsiniz ama fazla masraf olur. İlerde değiştirebilirsiniz isterseniz tabiki.
Kullanıcının önerdiği GameGaraj sistemini alabilirsiniz yada aşağıdakileri.

Sistem 1 : Neo 5T-10 - Bu sistemi 7.302 TL fiyata aşağıdaki özelleştirmeler ile alabilirsiniz.
[Resim: sistem1.png]

Sistem 1 : Neo 5A - Bu sistemi 7.305 TL fiyata aşağıdaki özelleştirmeler ile alabilirsiniz.
[Resim: sistem2.png]

Monitör : Philips 242E1GAJ-01 24" 144Hz 1ms VA Panel - 1.397 TL

Monitör ile birlikte toplamda 8.700 TL civarı yapıyor.
İkinize de çok teşekkür ederim efendim.Paliti hiç kullanmadım ama sizce güzel mi ?Rtx 2060lı sistem 7-8 bin TL arası çok beğendim.Birde bu site güvenilir mi.Çünkü r5 2600 ile r5 3500 x ile arasında çok az fiyat farkı var.Birde monitör tavsiyeleriniz için teşekkürler ama James Donkey almaya karar verdim .Bu da uyumlu olur mu ?9
Site güvenilir sorun yok. EKSA Elektronik firmasına ait bir firmadır ki EKSA zaten en büyük elektronik tedarikçilerinin başlarında gelir.

Bu arada James Donkey vb. çin menşei bir bir monitör asla önermem ama karar sizin.
Merhaba game garajdan bir pc kişiselleştirmesi yaptım ve sizlere birkaç şey sormak isterim.
Sistem Özellikleri
İşlemci=Ryzen 5 3500x 3.6GHz İşlemci
Anakart=Asus B450-M DRAGON 3466 MHz Anakart
Ekran Kartı=Asus Dual Rx580 oc 8 GB 256 bit Ekran K.
Bellek=GSkill RipjawsV 8gb 300 MHz CL5 (8x2) Ram
M2=Crucial P2 500 GB M2 SSD 
HDD (Başka Siteden)=Seagate Barracuda 500 GB sata 3 7200 RPM HDD
Kasa=Gamegaraj
PSU=Gamegaraj 650w80+ Bronze
Hediye=16 gb USB
Fiyat=Gamegarajdakiler(6507)+HDD(150)=6657TL
Monitör=James Donkey 24inch 144hz 1 MS =1400 TL
Sorularım
1-)Game Garaj güvenilir mi ?
2-)Ekran kartı ve işlemci denk mı yoksa darboğaz ve. olur mu ?Yani tam verim alabilir miyim?
3-)Game Garaj PSU ve kasaları nasıldır ?
4-)Sistem fiyatı uygun mu ?
5-)Ekran kartı ile monitör uyar mı?(Monitör olarak zaten bir 27 inç bir 24 inç var 24lük almak istediğim ordan bakabilirsiniz)
ÇOK ÖZÜR DİLİYORUM ÇOK SORU SORDUM AMA HEYECANLIYIM AFFIMA SIĞININ.TÜM SORULARIMI CEVAPLARSANIZ ÇOK MÜTEŞEKKİR KALIRIM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Yukarıdaki sorunuz için zaten güncel ve açık olan konunuz varken 2. bir konu açmak forum kuralları gereği yasaktır. Bir daha bu tarz bir eylemde bulunursanız uyarı alırsınız bilgilendirmesini yapmak istedim. Kurallarımızı okuyun lütfen. Anlayışınız için teşekkürler.

Site hakkında sorunuzu yanıtladım zaten yukarıda.

Ekran kartı işlemci ile uyumlu.

Sistem genel olarak başarılı monitör hariç. Çin menşei bir bir monitör asla önermem ama karar sizin.

GameGaraj marka PSU çin menşei bir firma tarafından başka bir 3. parti PSU üreticisine yaptırılıyor. F/P oranı iyidir diğer çin menşei firmalar gibi değil. 

Burası toplamda kaç para yapıyor ona göre değerlendireceğim. Yukarıdaki önerdiğim sistemler ile benzer fiyata ise kesinlikle önermem.
Kuralları okudum zaten ancak bu forumu kapattığını sanmıştım kusura bakmayın .Bundan sonra dikkat ederim.Diğer sistem ile arasında monitör için 1400 TL dersek 8000 TL.Rtx 2060lı sistem ise 8700 TL.Arada 700 TL fark var ama ramlari ballastic yerine GSkill ve ssdyi m2ye çevirdim onları katarsak aradaki fark 1100 TL civarına çıkar.Palit ile olan sorunumu sormuşsunuz bunun nedeni arkadaşımın uzun kullanım gözlemleri.Soğutma olarak çok iyi olduğunu ancak birkaç sıkıntı yaşadığını söyledi ve bu yüzden almak için çok çekiniyorum.Gamegaraja gelirsek siteyi önceden de biliyorum zaten ama r5 2600 ile r5 3500x arasında 60 TL fark olduğu için şaşırdım.Ancak kasa tasarımı ve psunun 650w 80+ Bronze olması ile birlikte sizin forumlarınzı okuyup bu konu hakkında bilir kişi olduğunuzu görüp bu PSU ve kasayı önermeniz çok daha hoşuma gitti.Çok teşekkürler başka bir forum olursa orada görüşmek üzere.
  • Crucial Ballistix bellekler daha iyidir değiştirmeyin derim. 
  • M.2 seçerken anakart uyumlumu bakın mutlaka.
  • 3500X ürün Tray üründür yani kutusuz ama sıfır ürün yine aynı garantiye sahip fiyat farkı ondan olabilir yada 2600 işlemcisinde sanal 6 çekirdek daha var ama oyun performansı kötü 3500X işlemcisi düz 6 çekirdek ama oyunda daha iyi. Fiyat farkı bundan.
  • Palit markasına gelirsek ürün olarak çok kaliteli bir firmadır. Arkadaşınız ne yaşamış bilmiyorum ama benim 1-2 yıldır çok önerdiğim bir markadır daha tek şikayet almış değilim. 
Başka bir sorunuz kaldı mı? Konunuzu kapatalım mı yoksa açık kalsın mı diye soruyorum bunu. Çünkü eğer bu sistem hakkında başka sorunuz varsa açık kalsın siz ürünü alana dek.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  5700 Tl Bütçeli Sistem Toplama Emin Adıgüzel 9 134 12/01/2021, Saat: 22:42
Son Yorum: ugur.gozaydin
  10 bin tlye vatandan 144 hz monitör dahil sistem toplama önerisi PvGriffon 7 106 11/01/2021, Saat: 23:27
  MSI H110M PRO VD Bilgisayar Toplama 57Alay 4 84 11/01/2021, Saat: 20:52
  13000 TL Sistem toplama Wilson 5 152 09/01/2021, Saat: 21:05
  SİSTEM TOPLAMA EKRAN KARTI ozkoo 3 69 09/01/2021, Saat: 20:29

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi