Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proxy Problemi
Hocalarım 2 Haftadır bu sorunla kafayı yiyeceğim öyleki Format bile attım bu inatçı hatanın üstesinden gelmedi . Sistem geri yükledim Proxy ayarlarını Sıfırladım Modemi resetledim nafile . Hiçbir Orjinal oyunumun online giremiyorum . VPN İle Girebiliyorum oda ancak 300 Ping ile. Lütfen yardım edin Microsoftun talimatlarını dahi yaptım olmadı son çarem olarak siz değerli Hocalarımdan yardım istiyorum lütfen yardım edin hocalarım . :Smile

[Resim: yzaglL.png]

Problem resimdeki gibidir olmuyor bi türlü çözülmüyor 
Windows saatini kontrol ettiniz mi güncel mi?
[Resim: WallpaperFusion-asus-republic-of-gamers-...0x1080.jpg]
Evet onuda kontrol ettim en güncel halde
C:\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD dosyasina sag tiklayarak Yönetici Olarak Çalistirseçenegi ile açiniz. Açilan Komut Istemi penceresine asagidaki komutlari sirasi ile yaziniz.

1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Bazi bölümlerin sifirlandigini ve karsiliginda TAMAM yazdiginiz teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Winsock katalogunun basariyla sifirlandigini teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

5 - ipconfig /flushdns (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

6 - Bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda sisteminizde bir Antivirüs programi yüklüyse kaldirip tekrar deneyiniz.

Ayrica ADSL Modem yaziliminizida güncelleyerek test etmenizi öneririm.

Denetim Masası>Ağ ve İnternet>İnternet Seçenekleri>Bağlantılar>Yerel Ağ Ayarları kısmında bulunan bütün tikleri pasif hale getirin

1. kullandığın tarayıcı örneğin crome aç sag üst köşede 3 çizgi var ona bas
2. ayarlara gir ve uzantılar sekmesinde vpn programı varsa onu devre dışı bırak
3. sonra tekrar ayarlara gir ve gelişmiş ayarları göster de
4.proxy ayarlarını degiştir sekmesine gir. yerel ag ayarlarına bas
5.OTOMATİK YAPILANDIRMA KOMUT DOSYASI KULLAN bu ayarı kapat AYARLARI OTOMATİK ALGILA açık olsun ARA SUNUCUDA ki kutucukta kapalı olsun sonra sorun çözülür 

DİĞER TARAYICILARI KULLANANLARDA AYARLARDAN PROXY AYARLARINI BULDUKTAN SONRA AYNI İŞLEMİ UYĞULAYIN

Denetim Masası>Ağ ve İnternet>İnternet Seçenekleri>Bağlantılar>Yerel Ağ Ayarları kısmında bulunan bütün tikleri pasif hale getirin sorununuz çözülecektir.

Yerel Ağ (LAN) Ayarlarında "Ayarları Otomatik Algıla" seçeneği açıkmış sanırım ondan. Onun yanındaki kutucukta bulunan tik işaretini kaldırınca düzeldi şimdilik.

KAYNAK
[Resim: WallpaperFusion-asus-republic-of-gamers-...0x1080.jpg]
Sorunu Hallettim Java'yı ortak ağlardan kaldırdım ve oldu cevap için çok teşekkür ederim hocam Smile . Konu kilit
Sorununuz un çözüldüğüne sevindim hocam başka sorularınız için forumumuza sizi yeniden bekleriz iyi günler Smile
[Resim: ub6GUp.png]

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  oyun-yukleme-sirasinda-Directx-problemi recep 1 253 15/09/2019, Saat: 02:09
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Proxy Sorunu 2 Emircan Eren 13 1,413 13/12/2017, Saat: 20:51
Son Yorum: BilgisayarcıGenç
Question BIOS Problemi Emircan Eren 5 809 28/10/2017, Saat: 13:23
Son Yorum: Emircan Eren
  Ethernet Problemi Emircan Eren 0 442 28/10/2017, Saat: 12:53
Son Yorum: Emircan Eren
Information BIOS Problemi Emircan Eren 2 670 25/09/2017, Saat: 15:45