PC Hocası Forum Bilgisayar Bileşenleri Bilgisayar İç Donanım Birimleri Güç Kaynağı PSU patladı
PSU patladı
pisstn
PSU patladı
3
187
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
pisstn Yeni Üye
*
  • Konular1
  • Mesajlar2

• Rep puanı 0
Merhaba.

Geçen Yaz aylarında bilgisayar toplamıstım, PC indirme islemi yaparken aniden patlayıp şarteli attırdı. Kasanın güç bağlantılarını söktüm ama şalter attığı için evin diğer prizleri çalışmıyor. 

Güç kaynağı modelim: Seasonic 750W Gold PSU. Sinerji'den 0 satın almıştım, garantiye girer mi yoksa kullanıcı hatası mı derler? Nasıl bir yol izlemeyelim? Başıma ilk kez geliyor.
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ugur.gozaydin < Fiyasko Hayat >
*
  • Konular3
  • Mesajlar25,959

• Rep puanı 3,324
Garanti karşılar sorun yok, kullanıcı hatası değil. Kalitelide bir ürünmüş şanısınız kötüymüş. Elektrik kesintisi ve geri gelme olayı yada çok ani bir voltaj gidip gelmesi sorunu yok dimi normal kullanımda gitti PSU? Bunu şundan dolayı sordum eğer bunlardan sonra olduysa bir UPS cihazı almanızı öneririm bu tür olaylarda PSU zarar görmemesi için.
İletişim : Facebook ugur.baki.g / Discord : Ugur_Gozaydin#7181

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze
Şuan Offine!
Şuan Offine!
pisstn Yeni Üye
*
  • Konular1
  • Mesajlar2

• Rep puanı 0
(15/11/2021, Saat: 00:12)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Garanti karşılar sorun yok, kullanıcı hatası değil. Kalitelide bir ürünmüş şanısınız kötüymüş. Elektrik kesintisi ve geri gelme olayı yada çok ani bir voltaj gidip gelmesi sorunu yok dimi normal kullanımda gitti PSU? Bunu şundan dolayı sordum eğer bunlardan sonra olduysa bir UPS cihazı almanızı öneririm bu tür olaylarda PSU zarar görmemesi için.

Hocam elektrik kesintisi falan olmadı aniden pat diye ses geldi ve şartel attı. asıl korktuğum olay ekran kartına bir zarar gelmiş midir malum cok pahalı ve stok yok. anakartı falan geçtim artık.
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ugur.gozaydin < Fiyasko Hayat >
*
  • Konular3
  • Mesajlar25,959

• Rep puanı 3,324
Bir sorun olduğunu sanmam. Büyük ihtimalle kendisi hasar almıştır sadece.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.
İletişim : Facebook ugur.baki.g / Discord : Ugur_Gozaydin#7181

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze

Hızlı Menü: