Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PSU ve Kasa Seçimi yardımm
(08/11/2019, Saat: 21:34)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başka sorunuz var mı?

Aslında biraz önce bir tanıdığım Ram lerin Ryzenle uyumlu olup olmadığıyla ilgili bir şeylerden bahsetti ve ben bu konuyu ilk defa duydum. Benim sistemimde kullanmak istediğim ram lerin ryzen destekli olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ?
uyumlular bir sorun yok, ben kontol ettim. Ayrıca anakartların RAM destek listeleri güncellenmiyor yani eskiler.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
(08/11/2019, Saat: 23:03)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: uyumlular bir sorun yok, ben kontol ettim. Ayrıca anakartların RAM destek listeleri güncellenmiyor yani eskiler.

Ben hala bu listedeki 4 kasa arasında seçim yapmakta gerçekten çok zorlanıyorum , karar veremiyorum.

Siz olsaydınız hangi kasayı tercih ederdiniz ?

https://www.n11.com/istek-listem/kasa-74325652
(09/11/2019, Saat: 02:53)Xaynthex Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08/11/2019, Saat: 23:03)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: uyumlular bir sorun yok, ben kontol ettim. Ayrıca anakartların RAM destek listeleri güncellenmiyor yani eskiler.

Ben hala bu listedeki 4 kasa arasında seçim yapmakta gerçekten çok zorlanıyorum , karar veremiyorum.

Orta kısımdaki 2 modeli geçin Dark Prestige modeli aralarındaki en iyi olan.

Alternatif isterseniz şunlara da bakabilirsiniz.

Aerocool TOR ARGB - 533,39 TL Resimdeki 3 fan + kontrolcü ve kumadan ile geliyor.

Dark Guardian RGB - 417,22 TL Resimdeki 4 fan + kontrolcü ve kumadan ile geliyor.

Corsair Carbide 275R - 518,32 TL Resimdeki 2 fan ile geliyor.

Ben olsam hangisini alırdım derseniz ben RGB seviyorum bu yüzden Adreslenebilir RGB olan modellerden AeroCool TOR ARGB yada Dark Prestige seçerdim.
(09/11/2019, Saat: 05:01)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09/11/2019, Saat: 02:53)Xaynthex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben hala bu listedeki 4 kasa arasında seçim yapmakta gerçekten çok zorlanıyorum , karar veremiyorum.

Orta kısımdaki 2 modeli geçin Dark Prestige modeli aralarındaki en iyi olan.

Alternatif isterseniz şunlara da bakabilirsiniz.

Aerocool TOR ARGB - 533,39 TL Resimdeki 3 fan + kontrolcü ve kumadan ile geliyor.

Dark Guardian RGB - 417,22 TL Resimdeki 4 fan + kontrolcü ve kumadan ile geliyor.

Corsair Carbide 275R - 518,32 TL Resimdeki 2 fan ile geliyor.

Ben olsam hangisini alırdım derseniz ben RGB seviyorum bu yüzden Adreslenebilir RGB olan modellerden AeroCool TOR ARGB yada Dark Prestige seçerdim.

Aslında bu kasaya bayıldım diyebilirim. Sizce de bi eksi olan yönü yoksa direk bu kasayı tercih edicem sanırım, gerçekten çok başarılı geldi.  

Phanteks Eclipse P400A  ( https://urun.n11.com/bilgisayar-kasasi/p...P379149153

Youtube linki = https://www.youtube.com/watch?time_conti...=emb_title
Eksilerini söyleyeyim. Marka kaliteli ama uygun fiyatlı bir model için çok fazla şeyden kısmışlar.

Birincisi sadece ön bölgeye sıvı soğutma takılabiliyor. Üst bölgede destek yok. Bunun eksi tarafları şunlar. Radyatör ısınan bir bileşen olduğu için ön bölgeye takılırsa ısınan hava içeri girecek kasa içi olması gerektiğinden fazla ısınacak. Ön tarafa radyatör takılacaksa sandviç şeklinde takılmalı, yani radyatörün hem ön hem arka kısmına fan takılmalı ki radyatör ısınmasın diğer şey ise ranyatör yaprakları önden alınan havayı azaltacağı içinde yeterli hava akışı olması için yine sandviç tasarımda fanlar kullanılmalı Yani öne sıvı soğutma takmak için 240mm radyaötre 4 adet 120mm olana 2 adet 360mm olana 6 adet fan takılmalı ki sorun yaşamayasınız ısı kaynaklı. Kasa

İkinci eksi durum 2 adet fan ile geliyor size yazdıklarım en az 3 ki 2 adet 200mm büyük fan ve 1 adet 120mm küçük fandan bahsediyorum yada 3-4 adet 120mm fan ile geliyor. İyi bir hava akışı için önde en az 2 fan olmalı buda bir eski.

Kararı siz verin ben önerilerimi ve tercihlerimi yazdım.
(09/11/2019, Saat: 19:52)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eksilerini söyleyeyim. Marka kaliteli ama uygun fiyatlı bir model için çok fazla şeyden kısmışlar.

Birincisi sadece ön bölgeye sıvı soğutma takılabiliyor. Üst bölgede destek yok. Bunun eksi tarafları şunlar. Radyatör ısınan bir bileşen olduğu için ön bölgeye takılırsa ısınan hava içeri girecek kasa içi olması gerektiğinden fazla ısınacak. Ön tarafa radyatör takılacaksa sandviç şeklinde takılmalı, yani radyatörün hem ön hem arka kısmına fan takılmalı ki radyatör ısınmasın diğer şey ise ranyatör yaprakları önden alınan havayı azaltacağı içinde yeterli hava akışı olması için yine sandviç tasarımda fanlar kullanılmalı Yani öne sıvı soğutma takmak için 240mm radyaötre 4 adet 120mm olana 2 adet 360mm olana 6 adet fan takılmalı ki sorun yaşamayasınız ısı kaynaklı. Kasa

İkinci eksi durum 2 adet fan ile geliyor size yazdıklarım en az 3 ki 2 adet 200mm büyük fan ve 1 adet 120mm küçük fandan bahsediyorum yada 3-4 adet 120mm fan ile geliyor. İyi bir hava akışı için önde en az 2 fan olmalı buda bir eski.

Kararı siz verin ben önerilerimi ve tercihlerimi yazdım.

Size zaten minnettarım , önerileriniz için gerçekten çok teşekkürler. Bir de forum üzerinden size özel mesaj gönderdim ona da bakıp cevap verebilirseniz çok sevinirim. 
Her şey çözüldüğüne göre başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PSU Seçimi Alice03 5 39 09/11/2019, Saat: 22:51
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Merhaba 3300 tlye kadar kasa toplamak istiyorum osman1969 1 30 09/11/2019, Saat: 19:55
  PSU ve Kasa seçimi Xaynthex 3 61 08/11/2019, Saat: 17:54
  Kasa seçimi Xaynthex 1 48 06/11/2019, Saat: 19:38
  Sadece Kasa Oğuzhan Gündüz 5 101 30/10/2019, Saat: 23:02

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi