Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QoS AYARLARI
#1
Arkadaşlar biliyorum bu konu açıldı ancak modemim farklı olduğundan dolayı kendime uygulayamadım. Bende Zyxel VMG3312-B10A model modem var ve nasıl kendime öncelik ataya bilirim ya da  nasıl diğer internete bağlananların internetine sınır koyarım?
#2
Modem arayüzünüzde (Genelde: 192.168.1.1 adresi ile girilir herhangibir tarayıcı üzerinden bu rakamları arama bölümüne yazıp girmeyi deneyin.) Kablosuz(WLAN) ve LAN(Yerel Ağ) ayarları bölümleri olmalı o alanlarda Ağ için hız sınırı uygulama ayarlarını bulabilirsiniz. IP öncelikli veya bağlantı öncelikli ayarlarıda bu bölümlerden yapabilirsiniz. Bulamazsanız arayüzden SS paylaşabilirsiniz daha net yardımcı olabiliriz.
#3

Şİmdiden Yardımların için teşekkür ederim
Başka fotopraf istersen atabilirm
#4
QoS sekmesindeki Kural kurulumu bölümünden bağlı her cihaza yönelik hız sınırı uygulayabilirsin. Ayrıca Genel sekmesinden Direkt olarak LAN yani kablo ile bağlı cihazlara veya WAN olanı ile kablosuz ağlara direkt hız sınırı koyabilirsin. Aktif yapıp kbps olan kısma her megabit için 1000 kbps yazabilirsin. Örneğin; 16 mbps internetin var ve bunun 13 mbps 'sini kullanıyorsun WAN kısmına 5000 yazarsan kablo ile bağlı cihazlara 7 mbps internet kalır ve diğer kablosuz cihazlar bu hıza etki edemez.
#5
Gerçketen Teşşekkür ederim dediğin gipi policier eklediğimde speed test yaptığımdaki pinp 233 iken 7 OLdu Sana puan verbelieceğim bir yöntem varsa tam puan vermek isterim,
#6
Ekstra bir olaya gerek yok, gönlünüzden ne geçiyorsa öyle yapın. Başka sorularınız var mı?
#7
Thumbs Up 
Hayır Teşekkür ederim Yardımlarınız için
#8
Ö.değil, başka sorularınız için yine bekleriz.
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi