Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RAİNBOW SİX SİEGE UPLAY SORUNU
Merhabalar,

Geçtiğimiz günlerde Steam yaz indirimlerinden dolayı Rainbow Six Siege adlı oyunu aldım. Oyunu indirdikten sonra başlatırken UPLAY hesabı istedi ve bende yeni bir tane açtım hemen ancak sonrasında uplay giriş ekranında ''Şuan bir Ubisoft hizmeti kullanılamıyor'' Diye bir hata bildirimi alıyorum ve hiç bir şekilde düzeltebilmiş değilim. DNS ayarlarından tutun bir çok alternatif çözümü denedim ancak nafile 3 gündür aynı hatayı alıyorum. Ubisoft'a hata bildiriminde bulundum ama hala geri dönüş sağlamadılar ki çözebiliceklerinide sanmıyorum. Var mıdır bildiğiniz bir çözüm beni bu durumdan kurtarırsanız çok sevinirim.
Öncesinde Uplay ( https://uplay.ubisoft.com/en-GB ) indirip giriş yapın daha sonrasında Steam üzerinden oyunu çalıştırın.

Birde Windows ayarlarından Ağ ve İnternet ayarlarına girin ve Ara sunucu kısmındaki tüm ayarlar Kapalı konumda olsun bu şekilde deneyin.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
(30/06/2019, Saat: 22:34)Mert Day Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Geçtiğimiz günlerde Steam yaz indirimlerinden dolayı Rainbow Six Siege adlı oyunu aldım. Oyunu indirdikten sonra başlatırken UPLAY hesabı istedi ve bende yeni bir tane açtım hemen ancak sonrasında uplay giriş ekranında ''Şuan bir Ubisoft hizmeti kullanılamıyor'' Diye bir hata bildirimi alıyorum ve hiç bir şekilde düzeltebilmiş değilim. DNS ayarlarından tutun bir çok alternatif çözümü denedim ancak nafile 3 gündür aynı hatayı alıyorum. Ubisoft'a hata bildiriminde bulundum ama hala geri dönüş sağlamadılar ki çözebiliceklerinide sanmıyorum. Var mıdır bildiğiniz bir çözüm beni bu durumdan kurtarırsanız çok sevinirim.

Desteğiniz için teşekkürler ancak önerdiğiniz çözümleri ilk günlerde denemiş idim. Ancak bugün şansım yaver gitti sayılabilir çünkü 15'ten fazla DNS denedim ve sonunda farklı bir DNS adresinde girişi kabul etti.
Fransa DNS 'leri işe yarıyormuş diye duydum ama bu şekilde oynamak çok saçma bence çözülmeli. Herkes bu şekilde oynamıyordur çünkü bildirimde bulunun bence Ubisoft 'a ki değerlendirilsin sorun nedir diye.
Hala sorun yaşayan var mıdır bilmiyorum ancak çözümünü bulduk problemin. İnternet ayarlarından IPv6 seçeneğini devre dışı bırakmak yeterli oluyor bir çok arkadaşım denedi şuan sorun kalktı varsa dediğim gibi hala sorun yaşayan arkadaşlar bir denesin derim ben.
Çözüm paylaşımınız için teşekkürler. Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Oyunlarda Atma sorunu ZaGor26 2 118 29/06/2019, Saat: 22:28
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Oyundan atma sorunu (Far Cry 4) Ayhan Tepeli 2 280 10/06/2019, Saat: 23:21
Son Yorum: Enes Değirmenci
  Pubg Lite Dx Sorunu armaged01 0 140 06/06/2019, Saat: 20:12
Son Yorum: armaged01
  CSGO Çözünürlük sorunu prokaan78 1 108 01/06/2019, Saat: 04:21
Son Yorum: ugur.gozaydin
Thumbs Up Battlefield 1 Fps Sorunu (HELP ME PLEASE!) Oğuzhan Koçer 9 247 17/05/2019, Saat: 01:58
Son Yorum: Enes Değirmenci

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi