Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Recent dosyasının içindekileri silmek
#1
Arkadaşlar selam recent dosyasının içindeki birikmişleri silmek bilgisayarı yavaşlatır mı fps kaybı olur mu?
#2
%AppData%\Microsoft\Windows\Recent\ veya %userprofile%\Recent\ - Konumu en son açılan kullanılan dosyaların bir kısayolları oluşur. Sistemi hızlandırmak veya yavaşlatmak için bir etkileri yoktur.

Sistemdeki tüm kalıntıları silmek ve kalıntılardan dolayı performans kaybınız vs. varsa bundan kurtulmak veya sistemde gereksiz yer tutan dosyaları silmek isterseniz o zaman aşağıdakileri konumları temizleyebilirsiniz. Silinmeyenleri atlayın o dosyalar şuan kullanılıyor demektir o yüzden silinmezler.


C:\Windows\Prefetch
C:\Windows\Temp
%userprofile%\appdata\local\temp
Facebook bağlantısıugur.baki.g
#3
Peki bir şey olur mu silersek recent dosyasını?
#4
Recent yani son kullanılanlar zaten önemsiz dosyalardır. Kısayol ibaresi olan dosyalar haricinde dosya varsa silmeyin ama genelde kısayollar vardır o konumda problem olmaz kısayolları silerseniz o konumdan.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
#5
Yaklaşık 6-7 saat önce her şeyi ctrl a olarak sildim bir şey olmadı
#6
Size anlatmıştım başta, o dosyalar bir şeye engel oluyorsa bir işe yarar silmeniz yoksa sadece PC de gereksiz dosya olmasın diye sileceğiniz şeylerdir onlar.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
#7
Yani pc yi yavaşlatmaz değil mi
#8
Aynı soruyu daha kaç defa daha soracaksınız bilmiyorum ama hayır dedim zaten bu sorunuza. Sorunuzun cevabını verdiğime göre başka sorularınız için foruma yine bekleriz.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi