Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RTX 2060 - Ryzen 5 2600X SİSTEM TAVSİYESİ
Selamlar arkadaşlar. Yakın zamanda bir sistem almayı düşünüyorum ve tam bütçem 8.000 - 8.500 TL arasında. Çok uzun zamandır araştırma yapıyorum ve sanırım görsel olarak verdiğim sisteme karar kıldım. [Resim: vaoM74.png] sistemi en ucuz parçalar halinde Sinerji sitesinde bulduğum için ve montaj kurulum hizmeti verdikleri için buradan toplamaya karar verdim. Eğer dha ucuza toplayabileceğim opsiyonlar, farklı parçalarla aynı ya da yüksek performans alabileceğim sistemler varsa önerilerinizi bekliyorum. Bunun yanında şu parçayı değiştir, şu yap gibi fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim. Almak istediğim kasa normalde Corsair Spec Delta RGB kasasıydı ama bu sitede bulunmadığı için başka bir kasa tercih ettim. En son olarakta monitör almam gerekli ve geriye kalan tam 1500 TL ile 144 hz 1 ms ve G-SYNC destekli bu monitörü alabiliyor olmam tam isabet oldu; 

www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-24-vx2458-c-mhd-1ms-144hz-freesync-full-hd-curved-gaming-monitor.html

Sizlerin sistem için yaptığınız yorumlar benim için oldukça önemli çünkü önceki sistem toplamamda da çok yardımcı olmuştunuz. Her yorum için ayrı ayrı teşekkür ederim. İyi forumlar.
Sistem gayet iyi bir uyum sorunu yok. Ama Ama ben olsam Temmuz ayını beklerdim yeni Ryzen işlemciler satışa çıksın öyle sistem alın derim. Yeni işlemciler daha iyi oyun performandına sahipler beklemek iyi olabilir. Tabi doları bilemem bu size kalmış bir durum. İstemezseniz beklemek aşağıdaki linkte listenizi düzenledim.

Sistem linki burada.

Anakartı daha iyi OC potansiyeli olan bir anakart ile değiştirdim.

SSD konusında ise aynı paraya daha fazla kapasite koydum 960 GB ama Sata SSD. Eğer Render veya yayıncılık vs yapmayacaksanız m2 farkını anlayamazsınız Sata SSD ile daha fazla kapasite almak daha mantıklı bu durumda. Karar sizde.

Kasa konusında daha geniş büyük ve sıvı soğutma desteği olan bir kasa seçtim ileride işinize yarar.

PSU konusunda FPS iyi ama K serisini önermem. 700W 80+ bir PSU koydum ve kaliteli ve çok iyi bileşenlere sahip Uzun ömürlü bir PSU. Japon Kapasitörleri var ki bu en iyisi zaten.

RAM olarak Patriot markası ülkemize yeni geldi yurtdışında köklü uzun yıllardır var olan kaliteli bir firmadır.

Sizin bulduğunuz monitör ile beraber 8500 TL yapıyor daha iyi bir sistem oldu. SSD değişimi yapın sadece yapacaksanız bunun dışında parçalar gayet iyi bir sıkıntı yok.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
(08/06/2019, Saat: 13:01)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sistem gayet iyi bir uyum sorunu yok. Ama Ama ben olsam Temmuz ayını beklerdim yeni Ryzen işlemciler satışa çıksın öyle sistem alın derim. Yeni işlemciler daha iyi oyun performandına sahipler beklemek iyi olabilir. Tabi doları bilemem bu size kalmış bir durum. İstemezseniz beklemek aşağıdaki linkte listenizi düzenledim.

Sistem linki burada.

Anakartı daha iyi OC potansiyeli olan bir anakart ile değiştirdim.

SSD konusında ise aynı paraya daha fazla kapasite koydum 960 GB ama Sata SSD. Eğer Render veya yayıncılık vs yapmayacaksanız m2 farkını anlayamazsınız Sata SSD ile daha fazla kapasite almak daha mantıklı bu durumda. Karar sizde.

Kasa konusında daha geniş büyük ve sıvı soğutma desteği olan bir kasa seçtim ileride işinize yarar.

PSU konusunda FPS iyi ama K serisini önermem. 700W 80+ bir PSU koydum ve kaliteli ve çok iyi bileşenlere sahip Uzun ömürlü bir PSU. Japon Kapasitörleri var ki bu en iyisi zaten.

RAM olarak Patriot markası ülkemize yeni geldi yurtdışında köklü uzun yıllardır var olan kaliteli bir firmadır.

Sizin bulduğunuz monitör ile beraber 8500 TL yapıyor daha iyi bir sistem oldu. SSD değişimi yapın sadece yapacaksanız bunun dışında parçalar gayet iyi bir sıkıntı yok.

Attığınız sistem için teşekkür ederim fakat bazı parçalar ve özellikle de markalar pek kafama yatmadı, bende son hali olarak şöyle bir sistem oluşturdum.

https://i.hizliresim.com/gP4zDO.png

Tek soru işareti dediğiniz gibi PSU tarafında oldu şuan. Bunun yanında da m2 SSD artısı oldu.
Siz bilirsiniz ama önerdiğim Anakart çok iyi bir ürün siz daha zayıf bir anakart seçtiniz OC konusında bu bilginize. RAM olarak Patriot markası köklü kaliteli bir firmadır sadece ülkemize yeni geldi. Seçtiğiniz kasa hava akışı olarak zayıf bir kasa biraz araştırınca görürsünüz internette bir ton şikayet var benim seçtiğim kasa kaliteli bir kasa ve PSU da sizin seçtiğiniz kasa içindekinden kat ve kat daha iyi bir PSU siz duymamış olabilirsiniz ama markalar kaliteli iyi ürünler. Aerocool markası lasa konusunda çok iyi F/P kasaları olan bir firmadır. Önerdiği Scar modeli ise Temperli cam ve geniş sıvı soğutma desteği ile çok iyi bir ürün. Ben olsam sizin düzenlediğiniz şekilde almazdım ama siz bilirsiniz. RAM ve Anakarta bir şey demiyorum ama kasayı değiştirin en azından.

Aerocool markasını beğenmediyseniz MSI MAG Vampiric 010 bu kasa + 2 adet 120mm yada 140mm fan alın aynı paraya gelir ve PSU olarakta önerdiğim ürünü alın güç kalite ve uzın ömürlü çok üstelemek isteledim gibi oldu ama paranızın alabildiği iyi ve performanslı ürünleri alın derim. Yine de siz bilirsiniz son hazırladığınız haliyle alabilirsiniz.
(08/06/2019, Saat: 17:47)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siz bilirsiniz ama önerdiğim Anakart çok iyi bir ürün siz daha zayıf bir anakart seçtiniz OC konusında bu bilginize. RAM olarak Patriot markası köklü kaliteli bir firmadır sadece ülkemize yeni geldi. Seçtiğiniz kasa hava akışı olarak zayıf bir kasa biraz araştırınca görürsünüz internette bir ton şikayet var benim seçtiğim kasa kaliteli bir kasa ve PSU da sizin seçtiğiniz kasa içindekinden kat ve kat daha iyi bir PSU siz duymamış olabilirsiniz ama markalar kaliteli iyi ürünler. Aerocool markası lasa konusunda çok iyi F/P kasaları olan bir firmadır. Önerdiği Scar modeli ise Temperli cam ve geniş sıvı soğutma desteği ile çok iyi bir ürün. Ben olsam sizin düzenlediğiniz şekilde almazdım ama siz bilirsiniz. RAM ve Anakarta bir şey demiyorum ama kasayı değiştirin en azından.

Aerocool markasını beğenmediyseniz MSI MAG Vampiric 010 bu kasa + 2 adet 120mm yada 140mm fan alın aynı paraya gelir ve PSU olarakta önerdiğim ürünü alın güç kalite ve uzın ömürlü çok üstelemek isteledim gibi oldu ama paranızın alabildiği iyi ve performanslı ürünleri alın derim. Yine de siz bilirsiniz son hazırladığınız haliyle alabilirsiniz.

https://www.sinerji.gen.tr/corsair-carbi...-pmu406498

Bu kasa için ne diyorsunuz?
Önerdiğim 2 kalteli çok fonksiyonlu kasanın nesini beğenmediniz ayrı size kaliteli birde PSU önerdim bu bulduğunuz kasa benim önerdiklerim yanında çok zayıf işlecsiz kalıyor neye takıldığınızı söylerseniz ona göre bakalım yoksa önerdiklerim ile hiç bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz sıvı soğutma desteği geniş iç hacim kolay montaj için düşünülmüş ekstra detaylar vs. temperli cam her şey iyi bilemedim neyi beğenmedinizi. Aerocool markası kaliteli iyi bir marka ama ona takıldınız diye MSI önerdim ondada bir şeye takıldınız sanırım anlamadım. Desiğim gibi ne istiyorsunuz onu net belirtin ve önerdiklerimizi düşünün kötü bir ürün önermeyiz bu konuda içiniz rahat olsun. PSU olarakta halen daha aynı üründe ısrarcıyım kasa içindeki PSU lar genelde zayıf olurlar onu ayrı alın ki pişman olmayın.
(08/06/2019, Saat: 19:18)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önerdiğim 2 kalteli çok fonksiyonlu kasanın nesini beğenmediniz ayrı size kaliteli birde PSU önerdim bu bulduğunuz kasa benim önerdiklerim yanında çok zayıf işlecsiz kalıyor neye takıldığınızı söylerseniz ona göre bakalım yoksa önerdiklerim ile hiç bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz sıvı soğutma desteği geniş iç hacim kolay montaj için düşünülmüş ekstra detaylar vs. temperli cam her şey iyi bilemedim neyi beğenmedinizi. Aerocool markası kaliteli iyi bir marka ama ona takıldınız diye MSI önerdim ondada bir şeye takıldınız sanırım anlamadım. Desiğim gibi ne istiyorsunuz onu net belirtin ve önerdiklerimizi düşünün kötü bir ürün önermeyiz bu konuda içiniz rahat olsun. PSU olarakta halen daha aynı üründe ısrarcıyım kasa içindeki PSU lar genelde zayıf olurlar onu ayrı alın ki pişman olmayın.

Atmış olduğunuz kasa PSU ikilisinin toplam maliyeti yaklaşık 850 TL ki kasa tekil fan barındırıyor ekstradan fan almam da gerekecek 3' lü fan seti alırsam yaklaşık 150 TL ama 100 TL dersek 950 TL ediyor. Almak istediğim kasadan toplamda 300 TL daha pahalı ve birazda marka takıntımdan gelen duymamışlık hissim yüzümden pek içime sinmedi. Genel toplamda F/P sistemler için PSU kasa dahilinde alınır ve fiyat ortalamada olur. PSU' ların ise sertifikası olmaz fakat hem marka olsun hem sertifika olsun bu kasayı görünce içime oldukça sindi. Tek dediğiniz gibi ısınma problemi için birkaç incelemeye baktım ve en azından ortada ciddi bir sorunun olmadığını gördüm. Düşük bütçede ledli ve dahilinde gelen 4' lü fan yerleştirmesiyle fiyatı da uygun olunca karar kıldım gibi fakat şuanda fikir almak için bu kasa üstünden yorum almak istiyorum. Attığınız markalar kötü değildir hatta birkaç önerilen sayfalarda da gördüm ama inanın bana ben o yönde bir tercih yapsam öteki taraf için keşke diyeceğime eminim. Bu denli yüksek fiyatlı sistem alıyorsam da sonunda keşke demek istemem. Teşekkürler.
Fanın tanesine neden 50 ile 100 TL para veriyorsunuz 20 ile 25 TL arasına kaliteli sessiz ve yüksek performanslı fanlar var ve önden 2 fan hava çekse içerisi zaten hava akışı olarak çok serin olur 3 lü sete gerek yok. Kasa konusunda dedikleriniz nisbeten doğru ama çoğu yalnış bilgi neyse ama siz marka takıntılısınız söylemişsiniz zaten içinize nasıl siniyorsa öyle yapın 600W yeterli sisteminiz için bir sıkıntı yok seçtiğiniz kasalardan birisini alın gitsin. 

Başka bir sorunuz kaldı mı?
Monitör kısmında yardımcı olmak isterim. G-sync güzel tercih fakat seçtiğiniz monitör freesync özellikli, sadece g-sync destekli olarak geliyor. G-sync destekli monitörden yeterli performansı alamazsınız. Tam G-sync çıkışlı bir monitör için fiyatı biraz daha yükseltmeniz gerekecektir. Önerim Dell S2417DG olacak monitör kısmında. 165hz’de hem g-sync olsun hem de 2k olsun diyorsanız alabileceğiniz en iyi fiyat performans monitörüdür. Rtx bi ekran kartına 2k yakışırSmile Fiyatı 1000₺ cik arttırmanız gerekecek ama bence değer.
(08/06/2019, Saat: 20:25)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fanın tanesine neden 50 ile 100 TL para veriyorsunuz 20 ile 25 TL arasına kaliteli sessiz ve yüksek performanslı fanlar var ve önden 2 fan hava çekse içerisi zaten hava akışı olarak çok serin olur 3 lü sete gerek yok. Kasa konusunda dedikleriniz nisbeten doğru ama çoğu yalnış bilgi neyse ama siz marka takıntılısınız söylemişsiniz zaten içinize nasıl siniyorsa öyle yapın 600W yeterli sisteminiz için bir sıkıntı yok seçtiğiniz kasalardan birisini alın gitsin. 

Başka bir sorunuz kaldı mı?

Yanlış düşünüyorsunuz Freesync desteği olan ve GSync çalıştırabilen monitörler sorunsuz birebir GSync deneyimini sunuyorlar bir sorun yok. Aynı teknoloji zaten NVIDIA da kabul etti artık GSync üzerinden gidemeyeceğini yazılım ile açtı kilidi. Çözünürlük konusunda ise RTX 2070 aşağısına 2K önermem 50-70 arası FPS alınıyor şuan da AA ve AAA oyunlarda ve 1 sene sonra çıkan oyunlarda daha düşük FPS alacaksınız RTX 2070 kartına 2K olur  yada yüksel Hz olan 1080p hangisi daha kafaniza yatarsa.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Şu senaryoya göre sistem tavsiye edebilir misiniz? Tolga Era 3 36 1 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Toplamış olduğum sistem nasıl? Brynquadel 1 45 20/10/2019, Saat: 19:28
  25-30 Bin TL Sistem CsGo Byzec 5 87 16/10/2019, Saat: 20:25
  7000 TL Sistem Toplama Alice03 3 48 16/10/2019, Saat: 17:56
  Sistem Toplama Tavsiye ertugrul1209 10 176 10/10/2019, Saat: 18:14