Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rx 580 8 Gb Ryzen 5 1400
#1
Merhabalar Öncelikle Ben Rx580 8 gb ve ryzen 5 1400 ün Darboğaz yapmadığını biliyordum ama izlediğim bir videoda işlemci seviyesi 99 100 arası gidip geldi ve aniden donmalar oldu o videodamı sorun var yoksa gerçekten bu ikili Darboğaz yapıyormu yapıyorsa ryzen 5 1500x kullansam yapmaz değilmi
#2
Ryzen 5 1400, RX 580,e darboğaz yapmaz. GTX 1070 te ,darboğaz başlar. Bu durumda da, overclock ile durum epey düzeltilebilir.
Darboğaz için ,GPU kullanımına bakınız. Cpu kullanımı değil,yani.
#3
Darboğaz yapmaz ancak Ryzen 5 1400 oyun esnasında %70 civarında kullanım senaryosu izliyor buda işlemci çok yoruluyor anlamına geliyor sıkıntı yaşamazsınız ancak size tavsiyem 300 TL daha verip 2. jenerasyon Ryzen 5 2600 alın işlemciniz oyun esnasında biraz rahat kalsın. Tabi sadece bir öneri bu darboğaz 2 işlemci içinde söz konusu değil.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
#4
Hocam teşekür ederim ama işte şöylede bi durum var hep böyle 300 fazla olsun derken 300 vereceğime 500 verem daha iyi olsun fln uzuyor gidiyor o yüzden Darboğaz olmassa 300 lira az değil bence ryzen 5 1400 almak daha mantıklı
#5
Tamamdır Ryzen 5 1400 alabilirsiniz duruma göre sonrasında O.C. işlemi uygularsınız. Hiçbir sıkıntınız olmaz. Başka bir sorunuz varmı?
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
#6
Yokta Hocam Şimdi Overclok yaparsınız sorun olmaz fln dediniz sorun olmaz fln dediniz aklıma tilkiyi koydunuz Big Grin sorun mu çıkabilir
#7
Yok O.C. opsiyonel yapmasanızda olur ben onu işlemci rahat olsun diye söyledim orası kafanıza takılmasın RX 580 8G ve 1400 'ü alın hiçbir işlem yapmadan sorunsuz kullanın sıkıntı yok içiniz rahat olsun. Bundan başka bir sorun varmı?
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
#8
Hmm Konuyla alakalı kalmadı Hocam ama aslında Overclok yapınca daha hızlı çalıştığı için daha çok yorulmazmı
#9
O işlem bazında değişen bir durum sırf GPU yükü oluşturan programlarda Örneğin; OYUNLAR bu durumda işlemci ne denli hızlı işlem yaparsa o denli az yük oluşturur. Bende işlemcimi normal frekansında kullanıyordum sonrasında okul döneminde bu yöntem ile oyunlarda yükü azaltabileceğimi öğrendim şuan kullandığım PC 'de normal frekansta çalışırken işlemci %40 civarında kullanılıyordu O.C. işleminden sonra %10-20 arasına düştü. Tabi O.C. işlemi için iyi bir soğutma gerekli bu konuyu pek takma sen ben sadece öneride bulundum senin için rahat olsun.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
#10
İşlemciler overclock olayında kesinlikle yıpranmazlar. Bilinçli ve doğru yapmak kaydıyla tabi ki.Gerekmediği halde çok aşırı voltaj verirseniz,işlemcinin ömründen cüzi bi miktar da olsa yer,azaltır.Ancak işlemciler o kadar uzun ömürlü bileşenlerdir ki,bu azalma ,tabiri caizse,devede kulak kalır.

 Yıpranma ,yorulma,performans kaybı diye bi şey,zaten olmaz,olamaz. Bilakis overclock ile,güçlenir,performans artar,coşar.
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi