PC Hocası Forum

Ryzen 3 2200g hazır sistem.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu: 1
Kıdem: 30-04-2018

Öncelikle Merhabalar. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Geçenlerde hazır olarak satın aldığım Ryzen 3 2200g işlemcili bilgisayarım ile yaklaşık 2 hafta kadar sorunsuz olarak oyun oynuyordum. Ancak bana bios güncellemesi ve bellek frekansı ayarlamamı söylediler. Her şeyi doğru ve eksiksiz yaptım. Daha sonra tekrar oyunları açmaya çalıştığımda hatalarla karşılaştım. Örnek olarak PUBG ye girmeye çalışırken dx11 level 10... hatası veriyor ve oyun açılmıyor. Rainbow Six siege açıyorum ve 5 fps yukarısına çıkamıyor. Daha önce amd nin ekran kartı driver'ını kurmuştum ve masaüstüne sağ tıkladığımda radeon settings geliyordu ancak şuan o da olmuyor. Hatanın tam olarak ne olduğunu çözemedim. Ya vega 8 grafik kartını görmüyor ya da yapmam gereken başka şeyler var. Eğer bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. Şimdiden teşekkürler.

.
Kıdem: 11-10-2017

Öncelikle BIOS sürümünüzü yükseltirken nasıl bir yol izledin? Bellek kitiniz nedir ve frenkansınızı hangi değere ve manuel mi yoksa XMP ilemi ayarladınız. Son olarak sürücülerinizin son sürümlerinimi kullanıyosunuz ve eğer son sürümler ise kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi?

.
Kıdem: 30-04-2018

Cevabınız için çok teşekkürler. Ama az önce çözümü buldum ve uyguladım. Vega 8 grafik kartı olduğu için AMD autodetect uygulamasında gözükmüyordu. Asus'un destek sitesinden anakart modelimi girerek oradan grafik kartı güncellemesini buldum ve indirdim. Sorun böylece çözüldü. Tekrar çok teşekkür ederim.

.
Kıdem: 11-10-2017

Başka sorularınız için tekrar bekleriz.

.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Csgo Girerken Sistem Bozuldu R 265 ciikolove 25 366 29/09/2018, Saat: 17:16
Son Yorum: met 61
  Aldığım hazır sistemin sorunu Ahmtyldrm 1 170 29/04/2018, Saat: 21:01
Son Yorum: OceanLaB
  Ryzen 1200 2.8 Ghz sorunu yardım lütfen Efe Kesen 0 202 22/03/2018, Saat: 17:15
Son Yorum: Efe Kesen

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi