Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RYZEN 3700X ve RTX 2080 Sistem Toplama
  • İşlemci: Ryzen 7 3700x veya 3800x veya 3900x (Çıkış fiyatlarına bağlı)

• Ekran Kartı: ASUS RTX 2080 ROG STRİX OC

• RAM: ADATA XPG Z1 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz AX4U360038G17-DRZ1

• Anakart: asrock x470 taichi

• Kasa: Cooler Master H500

• SSD: Samsung 970 EVO PLUS 1 TB

• Monitör: MSI Optix MAG271CQR

• PSU: Seasonic FOCUS Plus 750W PLATİNUM 80+
Merhabalar öncelikle. Yayın yapmak ve ultrada oyun oynamak için böyle bir sistem toplamak istiyorum. Parçalar birbirine uyumlu diye düşünüyorum. Sistemle ilgili önerilerinizi duymak istiyorum. Şimdiden herkese teşekkür ederim.
Öncelikle düşünceniz normal doğru ama birkaç sorun var.

PSU seçiminiz aşırı abartı ki eğer bütçenizde hiçbir sıkıntı yoksa bir şey diyemem ama belli bir bütçe varsa yani limit varsa çok aşırı fazla. PSU 'yu daha dengeli tutarak yine kaliteli tonla PSU var bu PSU fiyatının yarısına oradan artan para ile RTX 2080 Ti alınır.

Bir diğer olay ise Ryzen 3000 serisi düşünüyorsunuz madem X570 anakartlarda geliyor onları tercih edin neden yeni bir işlemciye 1 senelik eski anakartı takasınız. Bu kadar para vermişken bu doğru değil ve PCI-e 4.0 gibi bir artıdan mahrum kalmakta çok doğru değil. Aynı şekilde PCI-e 4.0 m2 SSD lerde geliyor 1 TB piyasadaki en iyi SSD lerden birisini seçmişsiniz ama PCI-e 4.0 ve X570 anakartlar Ryzen işlemciler ile beraber alınmalı.

Son olarak fiyatlar belli olmadan ve işlemciler çıkmadan tasarı olarak düşünce doğru ama parça seçimi yanlışlıkları var ve çıkış + fiyat olmadan doğru sayılmaz. İşlemci + Anakart ve SSD 'ler Temmuz sonuna kadar çıkınca size bütçeniz doğrultusunda en performanslı sistem için biz buradan yardıma hazırız.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
(17/06/2019, Saat: 01:10)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle düşünceniz normal doğru ama birkaç sorun var.

PSU seçiminiz aşırı abartı ki eğer bütçenizde hiçbir sıkıntı yoksa bir şey diyemem ama belli bir bütçe varsa yani limit varsa çok aşırı fazla. PSU 'yu daha dengeli tutarak yine kaliteli tonla PSU var bu PSU fiyatının yarısına oradan artan para ile RTX 2080 Ti alınır.

Bir diğer olay ise Ryzen 3000 serisi düşünüyorsunuz madem X570 anakartlarda geliyor onları tercih edin neden yeni bir işlemciye 1 senelik eski anakartı takasınız. Bu kadar para vermişken bu doğru değil ve PCI-e 4.0 gibi bir artıdan mahrum kalmakta çok doğru değil. Aynı şekilde PCI-e 4.0 m2 SSD lerde geliyor 1 TB piyasadaki en iyi SSD lerden birisini seçmişsiniz ama PCI-e 4.0 ve X570 anakartlar Ryzen işlemciler ile beraber alınmalı.

Son olarak fiyatlar belli olmadan ve işlemciler çıkmadan tasarı olarak düşünce doğru ama parça seçimi yanlışlıkları var ve çıkış + fiyat olmadan doğru sayılmaz. İşlemci + Anakart ve SSD 'ler Temmuz sonuna kadar çıkınca size bütçeniz doğrultusunda en performanslı sistem için biz buradan yardıma hazırız.

Öncelikle Bulgaristanda yaşıyorum bunu belirtmeliyim. PSU 200 leva yani yaklaşık 670 lira civarıdır. Watt olarak fazla olduğunu biliyorum ama geleceğe yönelik almak istemiştim. Asus'un 2080 oc ekran kartı ise şuan 200 leva indirim var 1699 levaya alabiliyorum. En ucuz 2080ti 2.163 leva. Yani Psuyu tamamen çıkarsam bile yine üzerine ekleme yapmam gerekecek maddi olarak. 

Neden X570 anakartları tercih etmiyorum. Sebebi yine maddi olacak. Almış olduğum anakart 400 leva civarı bir ücretle satılıyor ancak yeni çıkan anakartların bu fiyata göre çok yüksek bir fiyatla çıkacağını düşünüyorum.

Cevabınız için teşekkür ederim.
Bulgaristan da yaşadığınızı bilmiyordum bu konuda bir şey diyemem. Ekran kartını indirimde alacaksanız bunda sıkıntı yok. Ama PSU 'yu güç olarak değil sertifika olarak en tepesini seçmişsiniz muhtemelen yarı fiyatına GOLD sertifikalı 700W civarı PSU bulabilirsiniz buna bakın derim. Yani o kadar parayı vermeye gerek yok diye dedim. Her şey en tepe seviye olsaydı alın derdim orada bütçe olarak limit filan dert olmazdı ama bu haliyle çok fazla bunu demek istedim. Anakart olarak ise X470 çipseti gayet yeterli ama bence çok az bir farka yaşadığınız yerde X570 alabilirsiniz bence değerlendirin.
(17/06/2019, Saat: 01:51)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bulgaristan da yaşadığınızı bilmiyordum bu konuda bir şey diyemem. Ekran kartını indirimde alacaksanız bunda sıkıntı yok. Ama PSU 'yu güç olarak değil sertifika olarak en tepesini seçmişsiniz muhtemelen yarı fiyatına GOLD sertifikalı 700W civarı PSU bulabilirsiniz buna bakın derim. Yani o kadar parayı vermeye gerek yok diye dedim. Her şey en tepe seviye olsaydı alın derdim orada bütçe olarak limit filan dert olmazdı ama bu haliyle çok fazla bunu demek istedim. Anakart olarak ise X470 çipseti gayet yeterli ama bence çok az bir farka yaşadığınız yerde X570 alabilirsiniz bence değerlendirin.

Eğer Anakartlarda çok büyük bir fark olmazsa kesinlikle X570'leri tercih ederim tabiki. Parçalarda herhangi bir uyumsuzluk yok değil mi bunun dışında? 

Bir de şunu sormak istiyorum. Oldu ki Ryzen işlemcilerden çıkan fan'ı beğenmedim ve sıvı soğutma almak istedim. (Cooler Master ML240R) Bazı yerlerde kasanın üst tarafına yerleştirebilirsiniz diyor, bazı yerlerde yerleştiremezsiniz diyor.Bunun hakkında yorumunuzu ögrenebilir miyim?
(17/06/2019, Saat: 02:10)kepozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17/06/2019, Saat: 01:51)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bulgaristan da yaşadığınızı bilmiyordum bu konuda bir şey diyemem. Ekran kartını indirimde alacaksanız bunda sıkıntı yok. Ama PSU 'yu güç olarak değil sertifika olarak en tepesini seçmişsiniz muhtemelen yarı fiyatına GOLD sertifikalı 700W civarı PSU bulabilirsiniz buna bakın derim. Yani o kadar parayı vermeye gerek yok diye dedim. Her şey en tepe seviye olsaydı alın derdim orada bütçe olarak limit filan dert olmazdı ama bu haliyle çok fazla bunu demek istedim. Anakart olarak ise X470 çipseti gayet yeterli ama bence çok az bir farka yaşadığınız yerde X570 alabilirsiniz bence değerlendirin.

Eğer Anakartlarda çok büyük bir fark olmazsa kesinlikle X570'leri tercih ederim tabiki. Parçalarda herhangi bir uyumsuzluk yok değil mi bunun dışında? 

Bir de şunu sormak istiyorum. Oldu ki Ryzen işlemcilerden çıkan fan'ı beğenmedim ve sıvı soğutma almak istedim. (Cooler Master ML240R) Bazı yerlerde kasanın üst tarafına yerleştirebilirsiniz diyor, bazı yerlerde yerleştiremezsiniz diyor.Bunun hakkında yorumunuzu ögrenebilir miyim?

MASTERCASE H500 kasası için Radyatör Desteği aşağıda mevcut.

Üst Bölüm: 120mm, 140mm, 240mm
Ön Bölüm: 120mm, 140mm, 200mm, 240mm, 280mm, 360mm
Arka Bölüm: 120mm

Cooler Master ML240R bu ürün 240mm yani evet üst ve ön kısıma takılabilir bunda sorun yok.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  8500 TL'yi Geçmeyecek Sistem Önerir misiniz? hakan109 1 23 2 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Şu senaryoya göre sistem tavsiye edebilir misiniz? Tolga Era 3 49 Bugün, Saat: 00:43
  Toplamış olduğum sistem nasıl? Brynquadel 1 48 20/10/2019, Saat: 19:28
  6000 tl pc toplama bu GncrMert01 5 51 19/10/2019, Saat: 21:44
  3000 try pc toplama darklachkla 5 57 18/10/2019, Saat: 13:25

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi